Elazığ siyaset, Elazığ siyaseti, Elazığ siyaset haber, Elazığ siyaset kulisi, Son dakika güncel siyaset haber

Siyaset

Son dakika Siyaset haberlerini Elazığ'ın internet haber sitesi Elazığ Online ile takip edin. Siyasetin nabzı Elazığ Online ile atıyor.

Siyaset Haberleri

İl Başkanı Gürgözeler: Katkı vermeye hazırız

İYİ Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler, Maden ilçe sınırları içinde yer alan zengin maden yataklarının ilimiz müteşebbislerinden oluşan bir ticari yapı tarafından işletilmesi gerektiğini dile getirerek, siyaset kurumunun da Ankara’da bu önemli işin ısrarlı takipçisi olması gerektiğine dikkat çekti.

İl Başkanı Yıldırım başarının sırrını açıkladı

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, teşkilat olarak istişareye büyük önem verdiklerini, 2023'e giden yolda da bu anlayışı sürdüreceklerini vurguladı.

Başkan Kangal'dan Elazığlılara davet

DEVA Partisi İl Başkanı Av. Mehmet Kangal, 12 Şubat tarihinde saat 14.00’de elektrik tüketim bedellerinin düşürülmesi için öğretmenevi önünde toplanacaklarını söyledi.

Kulisleri hareketlendiren iddia!

Abdulhamit Gül'ün Adalet Bakanlığı'ndan istifasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Gerekirse kabinede yeni değişiklikler yapabiliriz' demişti. Cumhurbaşkanı'nın bu sözleri sonrası kulislerde yeni bir Kabine değişikliği konuşulmaya başlandı. İddialara göre en az 1, en fazla 3 bakan değişecek ve bakanlıklar kadar önemli bir kurumda da değişim olacak.

Ak Parti'den Kılıçdaroğlu'nun 'Fatura ödemeyeceğim' restine ilk yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Aralık zamları geri çekilene kadar elektrik faturalarını ödemeyeceğini açıkladı. Kılıçdaroğlu'nun resti büyük yankı uyandırırken AK Parti'den jet tepki geldi. AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nu provokasyon yapmakla suçladı.

Kılıçdaroğlu'ndan hükümete elektrik faturası resti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sabah saatlerinde yaptığı paylaşımda, 22.00'de çok önemli açıklama yapacağını duyurdu. Saatler 22.00'yi gösterdiğinde video yayınlayan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulunarak, 'Erdoğan 31 Aralık'ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben bugünden itibaren gelen elektrik faturalarımı ödemeyeceğim.' ifadelerini kullandı.

Vekil Bulut: Sürekli canlı kalacak bir yapı

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Belediyesi tarafından temeli atılan ve geçtiğimiz ay yapımı tamamlanarak hizmete hazır hale getirilen Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezini gezerek incelemelerde bulundu.

İl Başkanı Duran: Saray iktidarı zam yapmaya doymuyor

CHP Elazığ İl Başkanı Coşkun Çağlar Duran son zamanlarda elektrik faturalarına uygulanan fahiş zamlara karşı 'Saray iktidarı zam yapmaya doymuyor' diyerek tepki gösterdi.

İl Başkanı Akın: Siz ahlakı, adaleti, ekonomiyi bitirdiniz

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, Elazığ'ın sorunlarına değinerek 'Vatandaşa resmin önemsiz bir parçasını gösterip vatandaşı oyalamak çok yanlıştır.' dedi.

Başkan Kangal'dan 'atama' tepkisi!

Ak Parti Tunceli İl Başkan Yardımcısı İbrahim Enes Somyürek'in Elazığ Valiliğinde istisnai kadroyla Özel Kalem Müdürlüğü kadrosuna dahil edilmesiyle ilgili iddialara tepkiler sürüyor.

İl Başkanı Karakuş: Eski tas eski hamam

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, Ak Parti Tunceli İl Başkan Yardımcısı İbrahim Enes Somyürek'in Elazığ Valiliğinde istisnai kadroyla Özel Kalem Müdürlüğü kadrosuna dahil edilmesiyle ilgili iddialara ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüse yakalandı

Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada eşi Emine Erdoğan ile birlikte yaptırdıkları koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Erdoğan, 'Omicron varyantı olduğunu öğrendiğimiz hastalığı hamdolsun hafif geçiriyoruz.' ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Duran'dan Vali Toraman'a tepki!

CHP Elazığ İl Başkanı Av. Çağlar Duran, Elazığ Valisi Ömer Toraman’ın MHP il başkanlığını ziyaret edip diğer siyasi partileri ziyaret etmemesine tepki gösterdi.

Milletvekili Bulut, oda başkanlarıyla bir araya geldi

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı oda başkanları ile bir araya geldi.

Başkan Yıldırım üniversiteli gençlerin evine misafir oldu

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Burak Kürüm ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte üniversiteli gençlerin evine konuk olan Başkan Yıldırım, gençlerle birlikte akşam yemeği yedi. 

TBMM 15 Şubat'a kadar tatile girdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 15 Şubat'a kadar tatile girdi.

Seçim öncesi siyaseti hareketlendiren hamle!

Seçim döneminin yaklaşmasıyla birlikte partilerin ittifak çalışmaları da yavaş yavaş başladı. Bu kapsamda partisinin planlarını anlatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Cumhur İttifakı'yla ilgili siyaset arenasını hareketlendiren açıklamalarda bulundu. Şen, 'Yüzde 40 oranında bir oy potansiyelimiz var. Cumhur İttifakı olarak tek partiden oluşmuyoruz, MHP ve BBP var. Başka partilerle de ittifaklarımız olabilir. Cumhur İttifakını daha da büyütebiliriz' dedi.

Kılıçdaroğlu söz verdiği videoyu yayınladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün yaptığı paylaşımda akşam saat 21.00'de bir video yayınlayacağını söyledi. Saatler tam 21.00'ı gösterdiğinde beklenen videoyu paylaşan Kılıçdaroğlu, 'Elimde bir rapor var. Bu rapor dünyada bir ilk. İllegal bir trol ağının nasıl çalıştığını gösteriyor. Ayrıca da isim isim deşifre ediyor.' dedi.

Kulislerde ittifak iddiaları kuvvetlenmişti! Açıklama geldi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'nun İYİ Parti ile birlikte Demokrat Parti, Saadet Partisi ve DEVA Partisi'nin de içinde yer aldığı üçüncü bir ittifak kurmak istediği iddia edildi. Gelecek Partisi'nden iddialara yanıt geldi.

Toplam 1312 haber.