Faruk ATAŞ

Nereden Baktığınıza Bağlı

Faruk ATAŞ

Son zamanlarda ülkede yaşanan gelişmelere bakıldığında iyimserliğinizi korumak için iyimserlik katsayınızı yüksek tutmak gerekiyor.

Yani Türkçesi, enseyi karartmamak. Umut iyi bir şeydir. ‘'Güzel ve güneşli günler göreceğiz çocuklar’' demişti Nazım Hikmet.

Şu dış mihraklar olmasa’’ yurtta sulh ve cihan da sulh’’hiç de uzak değil.

Mesela döviz kuruna bakmazsak ekonomi çok iyi gidiyor ama bakıyoruz işte, elimizde değil, komşunun tavuğu komşuya kaz görünür misali TL ye baktıkça döviz yüksek görünüyor, nereden baktığınıza bağlı.

Ekonomide sorun yok. TÜİK verileri de bunu destekliyor zaten. Son çeyrekteki büyüme rakamlarına bakıldığında ekonomistler bile şaşırıyor, nereden baktığınıza bağlı.

Rakamlardan bahsetmişken her gün sağlık bakanlığı tarafından açıklanan rakamlar ulusal çıkarlarımıza göre şekilleniyor.

Uzaktan eğitim sistemi olan EBA yoğunluktan çöküyor ve buna sevinen bir milli eğitim bakanımız var, niye çöktüğüne bakmıyor tıpkı döviz kuruna bakmayan ekonomi bakanı gibi. 

Ama öğretmen maaşlarının milli eğitime yük olduğuna bakabiliyor, nereden baktığınıza bağlı.

Bu yazının yazıldığı saatlerde sahte içkiden hayatını kaybedenlerin sayısı 17'ye yükseldi. Alkollü içkiden alınan vergi oranları caydırıcı olsun diye yükseltilirse kullanıcılar alternatif yollar bulmaya çalışır, sahte içki imalatı patlar, insanların canına mal olur, nereden baktığınıza bağlı.

Devlet kadrolarına kümelenen tarikat, cemaat yapılanmalarına ses çıkarmazsanız bir gün döner sizi vurur, Fetö örneğinde görüldüğü gibi, nereden baktığınıza bağlı

Yazarın Diğer Yazıları