Duayen Gazeteci Aydın Meral Hayatını Kaybetti

Elazığ’ın önemli gazetecilerinden Aydın Meral hayatını kaybetti

Duayen Gazeteci Aydın Meral Hayatını Kaybetti

Elazığ’ın önemli isimlerinden, Aydın Meral 71 yaşında aramızdan ayrıldı. Usta Gazeteci, evinde kalp krizi geçirdi. Ambulansla Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Aydın Meral, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etti. Elazığ’ın yetiştirmiş olduğu önemli değerlerden olan Merhum Aydın toplumda herkesin sevdiği bir isimdi.

Merhum Aydın Meral için Cumartesi günü ikindi namazına müteakip İzzetpaşa Camisi'nde cenaze namazı kılınacak. Cenaze namazının ardından merhum Aydın Meral Asri Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlanacak. Meral ailesi taziyeleri Yaşamkent Sitesi'nde kabul edecek. 

AYDIN MERAL KİMDİR?

 1948 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Elazığ’da okudu. İlkokula başladığı 7 yaşından itibaren Uluova Gazetesi’nde matbaa işçisi olarak çalışmaya başladı. Daha sonraki yıllarında ise gazetenin dizgi operatörü olarak görev yaptı. Uluova Gazetesi’nde sırasıyla kalfalığa, ustalığa ve idare müdürlüğüne kadar yükseldi. Daha sonraki yıllarda gazetenin tüm sorumluluğunu üstlenmek suretiyle, emekli oluncaya kadar bu çalışmasını Uluova Gazete ve Matbaasında titiz bir şekilde devam ettirdi. 1984 yılında Uluova Gazetesi’ndeki çalışmalarından dolayı 25 yıllık hizmet süresini doldurarak emekli olan Aydın Meral, bundan sonrada Uluoava Gazetesi’nin idari müdürü olarak çalışmasını sürdürdü. 1998 yılında Uluova Gazetesi’nin ve matbaasının tüm eski model baskı makinelerini ve isim hakkıyla birlikte satın alarak, işçilikle başladığı gazetenin bu kez patronu oldu. Uluova Gazetesi’ni satın aldıktan birkaç ay sonra gazetenin tipo olan baskı sistemini yeni baştan değiştirmek suretiyle ofset tekniğine geçirdi. Gazetenin eski makinelerini de elden çıkardı. 2002 yılında Elazığ’da günlük yayınlanan dört yerel gazete sahibi ile birlikte Birlik Medya’yı kurarak tüm gazeteleri Birlik Medya bünyesinde topladı. Ayrıca Elazığ Birlik Haber gazetesini de aynı yıl içerisinde yayın hayatına geçirerek o gazetenin de şirket adına imtiyaz sahipliğini ve yönetim kurulu başkanlığını yaptı. Gazetecilik mesleğinde birçok ödülün sahibi olan Aydın Meral, Sürekli Basın Kartı Sahibi ve evli ve 2 çocuk babasıydı. 

Elazığ Online İnternet Haber Grubu olarak merhum Aydın Meral'a Allah'tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına baş sağlığı dileriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER