Yümlü; “Transfer tahtasını açacağız”

Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü Başkan Adayı Hacı Murat Yümlü; “AK Parti milletvekilleri ve adayları söz vermişlerdi ve sözlerinin arkasında durdular. Kesik olan elektriklerimiz açılacak.

Yümlü; “Transfer tahtasını açacağız”

Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü Başkan Adayı Hacı Murat Yümlü, Elazığspor Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“AK PARTİLİLER ELAZIĞSPOR’A MÜTHİŞ BİR KATKI VE DESTEK SÖZÜ VERDİLER”

“Kamuoyu huzurunda AK Parti’nin 5 milletvekili adayına, il başkanına ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Görüşmelerimizde Elazığspor’a müthiş bir katkı ve destek sözü verdiler.” diyen Yümlü; “Sayın bakanımız Mehmet Ağar ile görüşme gerçekleştirdik. Sayın Ağar her zaman olduğu gibi Elazığ sevdalısı olduğunu bir kez daha gösterdi. Bizlere destek olacağını dile getirdi. Çarşamba günü Ankara’da olacağını ve TFF ile ilgili girişimlerde bulunacağını ifade etti. Sonuna kadar bizlere yardımcı olacağını beyan etti. Bizim transfer tahtasını açabilmemiz adına yaklaşık 9-10 Milyon TL gibi bir rakam önümüze çıkıyor. Bu rakamları ödemezsek hem transfer tahtası açılamayacak hem de 12 puan silme cezası ile karşı karşıya kalabiliriz. Sayın Ağar da bu yönde notlarını aldı. AK Parti milletvekili adayları da sağ olsunlar maddi ve manevi takımın yanında olacaklarının sözünü verdiler. Kamuoyu huzurunda AK Parti’nin 5 milletvekili adayına, il başkanına ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Görüşmelerimizde Elazığspor’a müthiş bir katkı ve destek sözü verdiler. Sayın Metin Bulut, Sayın Tolga Ağar ve Şahin Şerifoğulları ile diğer adaylara da teşekkürlerimi sunuyorum. Hepsi de canı gönülden destek vereceklerini dile getirdiler ki bizlerinde morallerini yükselttiler. Herkes sabırlı olsun. Elazığspor’un transfer tahtasını açacağız ve puan silme cezasıyla karşı karşıya bırakmayacağız. Kimsenin endişesi olmasın. Mehmet Yiğit de Elazığ’da. Sözleşme imzalamayı düşünüyoruz. Emre Öztürk de gelecek ve Orhan Şam ile de temas kuracağız. Yine İstanbul’a gideceğim ve teknik direktör görüşmelerimiz de netleşecek. Sayın Mehmet Ağar da Elazığspor’a 4 tane futbolcu sözü verdi.”dedi.

“SÖZ VERMİŞLERDİ VE SÖZLERİNİN ARKASINDA DURDULAR”

AK Partili vekil ve adayların sözlerini yerine getirdiğini de dile getiren Yümlü, Teknik Direktör Mehmet Altıparmak ile de görüşerek gönlünü alacaklarını ifade etti. Yümlü; “AK Parti milletvekilleri ve adayları söz vermişlerdi ve sözlerinin arkasında durdular. Kesik olan elektriklerimiz açılacak. Çimlerimiz de kuruyor. Bu sorundan da kurtulacağız. Sayın vekilimiz Metin beyle de görüştüm AK Partili vekil ve adaylar verdikleri sözleri sonuna kadar tuttular ve sonuna kadar desteklediler. Diğer siyasi parti milletvekili adaylarından da destek bekliyoruz. Şu ana kadar sadece AK Parti milletvekili adayları ile Mehmet Ağar Elazığspor’a rakamı açıklamayacağım şu anda ama ciddi bir kaynak sözü verdi. Belediye Başkanımız Mücahit beyle de görüştüm. Sayın Yanılmaz’ın duruşu bizleri çok mutlu etti.kısa bir zaman içerisinde projeleri hayata geçirip ne gerekiyorsa yapacağız. Bu arada kaynak noktasında ben 4 Milyon TL aktaracağım dedim ancak bir kulüp başkanı daha fazla da kaynak oluşturur. Yeri gelirse 8-10-14 Milyon TL gibi de ortaya koyabiliriz. Bu kuyunun dibi boş. Şu an bir avukatla 3 Milyon 800 Bin TL’lik bir teminat verdik. Daha da vereceğiz. Biz eski teknik direktörlerin  avukatlarıyla uğraşıyoruz. Hüseyin Kalpar 500 Bin TL’lik bir bedelle bizi tahtaya vermiş. Diğeri yine öyle. Bunları çözmek kolay değil. Elazığspor’a kazandıracağımız hoca külfet bırakacak bir hoca olmayacak. Şu an isim vermek doğru değil ama kısa sürede açıklayacağız. Biz Elazığspor’un akan suyunun hesabını yaparız. Takımımızın 1 TL’sini bile boşa harcamayacağız. Kamuoyuna söz verdik. Bize verilen sözler de tutulacaktır. Sadece sabırlı olmamız lazım. Henüz kongremizi bile yapmadık. Zaman kaybetmeme adına erkenden bazı işlere kalkışıyoruz. Bir düşünün şu an bir oluşum yok; kongreyi bekleyen birileri var. Bu en azından bir ayımıza mal olurdu. O yüzden erken harekete geçtik. Bu arada Mehmet Altıparmak ile de bir araya gelmeyi düşünüyoruz. Onun da gönlünü alacağız. Erzurumspor başkanıyla da görüşmüştük. Çok kaliteli bir isim. Bize ne istiyorsanız yapmaya hazırız demişlerdi. Ayrıca Malatya başkanı Adil Gevrek beylerle de görüşeceğiz. Kimseyi kırmadan incitmeden yolumuza devam edeceğiz. Biz inandık ve kendimize güvendik.” diye konuştu.

MEHMET YİĞİT İLE ANLAŞMA SAĞLANDI

Öte yandan TY Elazığspor Kulübü tarafından yapılan açıklamada, Mehmet Yiğit ile tekrar anlaşma sağlandığı kaydedildi. Futbolcunun geçen sezonki alacakları ile bu sezonki peşinatının Başkan Adayı Yümlü tarafından ödendiği belirtilirken yarın Mehmet Yiğit ile sözleşme imzalanacağı duyuruldu.

İbrahim KARAKULAK

Elazığ Fırat Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER