YUMAKGİL'den yanıt gecikmedi!

Tetiş Yapı Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil, Narkoz Grubu Taraftar Derneği Tribün Lideri Uygur Yıldırım’ın açıklamalarının ardından Elazığ Fırat Gazetesine beyanatta bulundu.

YUMAKGİL'den yanıt gecikmedi!

Narkoz Grubu Taraftar Derneği Tribün Lideri Uygur Yıldırım Elazığ Fırat Gazetesine açıklamalarda bulunmuş; “Yönetimin, küme düşme durumunda olan, kapanma noktasına gelen 52 yıllık koca çınar sevdamız Elazığspor’un bu durumuna kafa yorması gerekirken, Elazığspor’un gerçek sahibi taraftarla türlü türlü diyaloglara girmesi abes ve yersizdir.” İfadelerinde bulunmuştu. TY Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil Elazığ Fırat Gazetesi spor servisine konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“İŞİNE SON VERME SEBEBİMİZ; KULÜBE ZARAR VERMESİ, KÜFÜR VE HAKARET ETMESİDİR”

Söz konusu kişinin aynı zamanda kulüp personeli olduğunu kaydeden Yumakgil, küfür ve hakaret ettiği gerekçesiyle işine son verdiklerini öne sürdü. Sert ifadelerde bulunan Başkan Yumakgil şöyle konuştu; “Basın Sözcümüz Ali Şiş bey geçtiğimiz gün katıldığı programda yaptığı açıklamalarda isim vermeden bazı beyanatlarda bulundu. Orada Ali Şiş bey çok iyi konuştu. Dedi ki; “Bize her türlü hakareti ediyorlar ve biz bu insanları stadyuma mı sokacağız? Hatta bu insan bizim kulübümüzde çalışanımız. Bunlardan sonra biz bu insanı kulübümüzde çalıştırmaya devam mı edeceğiz?” Böyle bir durumda bu tür bir personeli kim, hangi firma çalıştırır? Maç sonunda taraftarımız istifa diye tepki gösterebilir. Hakaret etmemek kaydıyla… Ancak maçın henüz 5.dakikasında tepki göstererek karşılaşmayı kaybetmemizin %99 sebebi olduğunu düşündüğüm kişi ya da kişileri ben stadyumda barındırmam. Destek de vermem. Örnek Balıkesirspor maçı. Futbolcuların maçın henüz ilk dakikalarında psikolojilerini hiç düşündüler mi? Bu adamlar bize hakaret ve küfür ettikleri için destek vermiyoruz, vermeyeceğiz de. Haksızlık karşısında susmadık, susmayacağız, gerekli cevapları da veririz. Bu tür insanlar, sorunlar Türk futbolunda maalesef ki var. Bunlar gidip bir yöneticimize 500 TL ister, başkalarına gidip deplasman için otobüs isterler. Sistem düzelir mi? Meçhul tabi ki. Bizim bu tür insanları savunmamamız gerek. Destek vermememiz gerek. Gazeteye demeç veriyorlar. O demecin, o haberin Belediye Başkanı ile hiçbir ilgisi yok. Bunun kulüpten kovulma sebebi tamamen kulübe zarar vermesi, küfür ve hakaret etmesidir. O ilk protesto ettiği maçın ardından ertesi gün işe gelecek olmasına rağmen bizzat bana küfür ediyor. Sonra gidiyor koşa koşa doktordan rapor alıyor. Neden rapor alıyor? Kendini kurtarmak için. Ben ne yaptım? Kovdum, görevine son verdim. 3 aylık maaşını alır ve gider. Ayrıca onları götüren araçlar, vasıtalar bile bize;”Bizi arama, seni kıramıyoruz ama bunları götürmek istemiyoruz” diyorlar. Her yer pislikten geçilmiyormuş. Bu insanlar deplasmana gitse ne olacak gitmese ne olacak? Bağırdıklarında Giresun seyircisini bastırabildiler mi? Hayır. Katkıları ne oldu kulübümüze? Hiç. Hatta bize 10 bin TL zararları oldu. Yaklaşık 6 Bin TL sadece ulaşım gideri oldu.   Bu hafta Adana maçı var. Abartıyorum 5 bin seyirci gelsin. Adana seyircisi kadar bağırabilecekler mi? Kulübü borç batağına sokanlar, elektrik borcunu yıllardır ödeyemeyenler mi başarısız, yoksa iyi niyetimizle, borçları kapatmak için yola çıkan bu yönetim mi başarısız? Biz Elazığspor ve memleket davası için yola çıktık ve bu mantıkta da görevimizi icra ediyoruz. Biz icralarla mücadele ediyoruz. Takımı sahaya çıkartmaya çalışıyoruz. Takım sahaya çıkamayacak durumda. Sağ olsun Adana Final bizi kırmadı ve Adana deplasmanı giderlerini karşıladı kendilerine de teşekkür ediyorum.”

BAŞKAN YUMAKGİL’DEN KULÜP PERSONELİNE SİTEM

Öte yandan hatırlanacağı üzere bordo-beyazlı kulüp personeli geçtiğimiz günlerde maaş alamadıkları gerekçesiyle iş bırakma eylemi yapmıştı. Bu konuyla ilgili de konuşan Başkan Yumakgil personele sitem ederek; “14 aydır personel neredeydi? Bu süreçte ben mi başkandım? Geçtiğimiz aylarda 8 aylık bir birikim aldıklarında da ben başkan değildim. Demek ki personel 2 senedir maaş almıyor. Peki bu personel 2 senedir almadıkları maaş için neden geçtiğimiz günlerde eylem yaptılar? Birileri bir çomak sokuyor. Çünkü çomak sokanlar istiyor ki; savcılık tarafından yapılacak soruşturmayı durdurabilsinler. Düşünüyorlar ki İrfan Yumakgil görevden ayrılınca savcılığa gitmez ve bu işler durur. Dertleri personel üzerinden İrfan Yumakgil’i vurmak.  Taraftar üzerinden de beni vurmaya çalışıyorlar. Ben personele de söyledim, 14 aydır neden harekete geçmediniz diye. Bana verdikleri cevap biz primlerle idare ediyorduk. Ben 360 Bin TL prim dağıttım. Bunun 36 Bin TL’si otomatik olarak işçilerin cebine gitti. Galip gelseydik de 1 Milyon TL dağıtsaydık. O zaman 100 Bin TL alacaklardı. Demek ki primleri düşünüyorlar ama maaşlarını düşünmüyorlar. Personelimize 10 gün önce de dedim ki alacakları için imza vereyim, gidin savcılığa Selçuk Öztürk’ün faizle aldığı paradan tahsil edilsin. Çünkü işçi alacağı sıralamada birinci… Bunun için mücadele ettik. Ben doğru ve etik davrandım.”diyerek sözlerine son verdi.

İbrahim KARAKULAK

Elazığ Fırat Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ridvan fırat
Ridvan fırat - 11 ay Önce

Babalarının cifligimi Elazıg spor küfür Yemek istemeyen nefsi olan yönetici istifa eder ama nerde öyle nefisli yönetim

SIRADAKİ HABER