Yıkım inandırıcı olmadı!

Projesi tamamlanmadan ve ihale süreci gerçekleştirilmeden yıkımı başlatılan yeni stadyum konusunda Milliyetçi Hareket Partisi tepkisini ortaya koydu. İl Başkanı Oğuzhan Demir çeşitli sorular yöneltti.

Yıkım inandırıcı olmadı!

Projesi tamamlanmadan ve ihale süreci gerçekleştirilmeden yıkımı başlatılan yeni stadyum konusunda Milliyetçi Hareket Partisi tepkisini ortaya koydu. İl Başkanı Oğuzhan Demir çeşitli sorular yöneltti. “Stadyum yapım Projesi onaylanmış mıdır, ihalesi yapılmış mıdır?” diyen Demir; “Kale arkası tribünü yıkılmasına rağmen, ilimiz kamuoyunda halen yeni stadyum yapılması konusu inandırıcı olamamış ve akıllarda bazı tereddütler oluşmuştur.”şeklinde konuştu.

İlk olarak Fırat Gazetesi’nin gündeme getirdiği yeni stadyumun projesinin tamamlanmadığı ve ihale sürecinin gerçekleştirilmediği halde yıkımına başlanması konusuna, Milliyetçi Hareket Partisi de el attı. İl Başkanı Oğuzhan Demir yıkımın kamuoyunda inandırıcı olmadığını kaydederken, çeşitli sorular yönelterek Elazığlıların aydınlatılması gerektiğini dile getirdi.

AKILLARDA TEREDDÜTLER OLUŞTU

Uzun yıllardır hükümet yetkilileri tarafından defalarca söz verilmesine rağmen yeni stadyumun yapılmadığını hatırlatan İl Başkanı Demir; “İlimize yapılması düşünülen yeni stadyum konusu, ilk kez 18 Mayıs 2011 tarihinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar tarafından dillendirilmiştir. Daha sonra Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 kez Başbakanlık 1 kez de Cumhurbaşkanlığı dönemi olmak üzere 3 kez Elazığ halkına stadyum yapılacağı sözünü vermiştir. Şöyle ki; 20 Ekim 2012 tarihinde Havalimanı Açılış töreninde, 6 Mart 2014 tarihinde Mahalli İdareler Seçimi için Elazığ mitinginde ve son olarak da 18 Şubat 2017 tarihinde Anayasa Değişiklik Referandumu için yapılan Elazığ mitinginde bizzat kendi ağzından siz saygıdeğer Elazığlı hemşerilerimize bizzat kendisi söz vermiştir. Bunun yanı sıra yine dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun ve bu süreçte görev yapan Gençlik ve Spor Bakanları Suat Kılıç ile Akif Çağatay Kılıç’ın da Elazığ’a yapılacak olan yeni stadyum konusunda çeşitli defalar kesin beyanatlar vermişlerdir. Öte yandan 2011 yılından buyana Elazığ AKP Milletvekillerinin tamamı da aynı şekilde kesin söylemlerle sözler verilmiştir. Bu süre içerisinde birçok ilde bizden daha sonra yapılacağı ilan edilen veya söz verilen stadyumlar faaliyete geçirilmiş veya geçirilmek üzereyken, Elazığ Atatürk Stadyumu’nun akıbeti belirsizliğini neden korumaktadır. 14 Nisan 2017 tarihinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar’ın ilk kazmayı vurduğu ve sonrasında da koltuk sökme işleminin başladığı Atatürk Stadyumu’nda, 9 Ekim tarihi itibariyle kuzey kale arkası tribünü yıkılmasına rağmen, ilimiz kamuoyunda halen yeni stadyum yapılması konusu inandırıcı olamamış ve akıllarda bazı tereddütler oluşmuştur.”dedi.

DEMİR’DEN 6 SORU!

Yeni stadyum konusunda belirsizliğin biran önce sonlandırılması için çeşitli sorular yönelten Demir; “Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak, yılan hikayesine dönen yeni stadyum konusundaki belirsizliklerin bir an önce ortadan kaldırılması için, aşağıdaki sorularımıza kamuoyu adına cevap verilmesini istiyoruz.

1-Yıkım projesinin mesulü ve yüklenicisi kimdir?

2-Stadyumun yıkım işi neden Valilik kanalıyla yapılmaktadır?

3-Stadyum yapım Projesi onaylanmış mıdır, ihalesi yapılmış mıdır?

4-Yapım projesinin mesulü ve yüklenicisi kimdir?

5- Proje için ödenek ayrılmış mıdır, ayrılmış ise proje bedeli ne kadardır?

6- İşin başlangıç ve bitiş tarihleri açıklanmadığı halde, yıkım işi neden alel acele başlatılmıştır?”giBi sorular yöneltti. İl Başkanı Demir ayrıca; “İlimiz kamuoyu adına, 2011 yılından itibaren her seçim döneminde oy devşirmek amacıyla kullanılan yeni stadyum konusunun artık net olarak açıklığa kavuşturulmasını istiyoruz. “diye konuştu.

Elazığ Fırat Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER