YANILMAZ, kim aday olursa olsun desteklerimiz sürecek

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz; “Elazığspor Kulübü’nün yönetiminde kim ya da kimler olursa, takımımızın ligde kalabilmesi adına ya da Süper Lig’e yükselebilmemiz için sonuna kadar destek vereceğiz.”dedi.

YANILMAZ, kim aday olursa olsun desteklerimiz sürecek

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Fırat Gazetesine yaptığı değerlendirmede Elazığspor ile ilgili açıklamalarda bulundu.

BAŞKAN YANILMAZ YÜMLÜ HAKKINDA NE DEDİ?

İlk olarak TY Elazığspor Kulübü Başkan Adayı Hacı Murat Yümlü ile ilgili soruyu yanıtlayan Başkan Yanılmaz, kim aday olursa olsun Elazığspor’a olan desteklerinin süreceğini ifade etti. “Elazığspor bütün Elazığsporluların ve Elazığ’ın takımıdır” diyen Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz; “Elazığspor Kulübü’nün yönetiminde kim ya da kimler olursa, takımımızın ligde kalabilmesi adına ya da Süper Lig’e yükselebilmemiz için sonuna kadar destek vereceğiz. Şunu hatırlatmak isterim; belediyenin adayı diye bir şey yok. Kim olursa olsun Elazığspor Kulübü’nün adayı olacak. Aday kim olursa olsun kulübü birlik ve beraberlik içinde yönetecek. Şunu her zaman söylüyoruz; Elazığspor siyaset üstü bir kurumdur. Şu anki Başkan Adayı Hacı Murat Yümlü beyle görüşmemiz oldu. Bizlere projelerinden bahsetti ve güzel çalışmalarının olduğunu söyledi. Kendisine başarılar diliyorum. Elazığspor bütün Elazığsporluların ve Elazığ’ın takımıdır. Kimseyi bu sevgiden mahrum bırakamazsınız. Kamuoyunun ilgi duyduğu alanları geliştirmek ve desteklemek zorundayız.”ifadelerinde bulundu.

BAŞBAKAN YILDIRIM’IN ELAZIĞSPOR AÇIKLAMASINI YORUMLADI

Başbakan Binali Yıldırım’ın Elazığ mitinginde Elazığspor ile ilgili yaptığı açıklamaları da yorumlayan Belediye Başkanı Yanılmaz, Yıldırım’ın yaptığı açıklamaların uzun yıllar hafızalarda kalacağını ifade etti. Başkan Mücahit Yanılmaz; “Başbakanımız Binali Yıldırım Elazığ mitinginde Elazığspor üzerinden spekülasyon yapmak isteyenlere cevap verdi. Biz başbakanımızla mitingden önce Elazığspor ile ilgili bir şey konuşmadık ancak bizim düşüncelerimize de tercüman oldular. Başbakanımızın Elazığspor ile ilgili yaptığı açıklamalar, uzun yıllar hafızalarda kalacaktır. Ben şahsım adına konuşmasından mutlu oldum. Hatta başbakanımız bu konuşmayı yaparken, bütün alandaki insanlar bana baktı. Bende olumlu şeklinde işarette bulundum.”dedi.

BAŞBAKAN NE DEMİŞTİ?

Başbakan Yıldırım ilimizdeki mitingde Elazığspor ile ilgili şu ifadelerde bulunmuştu; “Bu meydanda ilan ediyoruz. Elazığspor sahipsiz değil. Benim Elazığspor’un sahibi. Elazığspor’un sahibi benim. Tekrar Elazığ’ı süper ligde görmek için evvelallah ne gerekiyorsa yapacağız. Hiç şüpheniz olmasın.”

İbrahim KARAKULAK

Elazığ Fırat Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER