YANILMAZ; “Elazığspor Elazığ Belediyesi’nin bir kulübü değil!”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Elazığ Fırat Gazetesi’ne yaptığı açıklamada; “Belediye olarak elbette biz Elazığspor’a sahip çıkacağız ve gücümüzü ortaya koyacağız. Ancak Elazığspor Elazığ Belediyesi’nin bir kulübü değil.” dedi.

YANILMAZ; “Elazığspor Elazığ Belediyesi’nin bir kulübü değil!”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Elazığspor ile ilgili Fırat Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Yanılmaz İrfan Yumakgil başkanlığındaki yeni yönetimle ilgili de fikrini beyan ederken, önemli tavsiyelerde de bulundu.

“ELAZIĞSPOR ELAZIĞ BELEDİYESİ’NİN BİR KULÜBÜ DEĞİL!”

Son iki yılda temsilcimizin tarihindeki en büyük kaynağın oluşturulmasında büyük rol oynayan Başkan Yanılmaz, belediye olarak takıma desteklerinin devam edeceğini ancak Elazığspor’un Elazığ Belediyesi’nin bir kulübü olmadığını, bütün şehrin destek çıkmasının gerektiğini dile getirdi. Başkan Mücahit Yanılmaz; “Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz; “Elazığspor’a yeni yönetim hayırlı olsun. İnşallah Elazığspor’da bu yönetim güzel işler yapacaktır. Belediye olarak elbette biz Elazığspor’a sahip çıkacağız ve gücümüzü ortaya koyacağız. Ancak Elazığspor Elazığ Belediyesi’nin bir kulübü değil. Elazığspor bu şehrin bir kulübü. Şehrin bütün kurum ve kuruluşları, şehirdeki bütün sanayiciler, yatırımcılar, ticaret erbabı ve işadamlarımız Elazığspor’a sahip çıkmalılar. Taraftarlarımızda dahil olmak üzere kulübümüze sahip çıkmalılar.”dedi.

“BAŞKAN YANILMAZ’DAN 10 MİLYON TL’LİK ÖNERİ”

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın Elazığspor adına başlattığı yardım kampanyasına bütün kesimlerin destek sağlaması gerektiğini ifade eden Başkan Yanılmaz, bir de öneride bulundu. Özellikle iş dünyası tarafından bin kişinin 10 Bin TL bağışlamasıyla 10 Milyon TL gibi bir kaynağın oluşabileceğini ve bunun da kulübü rahatlatacağını kaydeden Belediye Başkanı Yanılmaz; “Valiliğin öncülüğünde bir yardım kampanyası başlatılarak, hesap açıldı. O hesaba destek için para yatırılması istendi. Her hemşehrimiz şunu bilmeli; oraya götürüp 50 TL dahi yatırsa, 100 TL bile yatırsa, Elazığspor için bunun öneminin, kulübe bir katkısının olacağını bilmeli. Mesela Elazığ’da 10 Bin TL o hesaba yatıracak bin tane insan çıkar mı? Esasında tabi ki çıkar. Sanayicimiz, işadamlarımız var. Şimdi bin kişi 10 Bin TL destekte bulunursa bu rakam 10 Milyon TL olur. Elazığspor’un büyük bir ihtiyacı bu şekilde karşılanmış olur. Yerinde oturup, hiçbir iş yapmayıp, belediye yapsın, valilik yapsın mantığıyla hareket etmek doğru bir davranış değil. Herkes işin bir yerinden tutmalı. Meşhur bir Uzakdoğu atasözü vardır. “En uzun yollar, ilk adımla başlar”diye. Ben buradan sesleniyorum… Elazığspor sevdalıları, Elazığspor’a aşığım diyenler, Elazığspor’u çok seviyorum diyen herkese sesleniyorum. Yerinizde oturarak Elazığspor’u sevmeyin. Kalkın bir adım atın. Bir adım attığınızda Elazığspor’a faydanız olacağını bilin. Bunun ilk adımı da çok küçük meblağlar da olsa gidip Elazığspor’un hesabına para yatırarak destek verin. 100 Bin kişi gidip 1 TL yatırsa, 100 Bin TL olur.”ifadelerinde bulundu.

“BİZ YÖNETİME GELDİK, BİZE PARA VERSİNLER VE BİZ DE HARCAYALIM… BU ÇOK KOLAY BİR USUL, KOLAY BİR YÖNTEM OLUR”

Elazığspor Kulübü Başkanı İrfan Yumakgil ve yönetimine; “Sizinle birlikte Elazığspor için mücadele ederim. Ancak tek başına belediye bu işi götürsün derseniz, böyle bir şey yok.”dediğini dile getiren Başkan Yanılmaz, yönetimlerin yeteneklerini sergileyip kaynak oluşturması gerektiğini ifade etti. Başkan Mücahit Yanılmaz; “Yönetime gelen arkadaşlarımız olayı şöyle görmemeliler; biz yönetime geldik, bize para versinler ve biz de harcayalım. Bu çok kolay bir usul, kolay bir yöntem olur. Bu şuna benzer; biz belediye başkanı olduk, hükümet bize para versin ve biz harcayalım. Böyle olmaz. Tekeden süt çıkartacaksınız. Kendi plan, proje, üretkenlik ve kabiliyetinizi, finans ve insan yönetim kabiliyetinizi ortaya koymalısınız. Mücadele etmeli ve peşinden koşmalısınız. İlla herkesin para vermesine gerek yok. Birisi gider bir futbolcu alır, Elazığspor’a kazandırırsınız, bu da 10 Milyon TL verilmesi kadar değerli olur. Yönetim mücadele etmeli. Yönetim ve başkan beye şunu dedim; ben Elazığspor’un menfaatinin olduğu her yerde bulunurum. Sizinle her yere gelirim. Sizinle birlikte Elazığspor için mücadele ederim. Ancak tek başına belediye bu işi götürsün derseniz, böyle bir şey yok. Olmaz ve olamaz da zaten. Böyle bir imkan da yok. Biz amatör spor kulüplerine yardım ediyoruz. 2016-2017 yılında Elazığspor’un küme düşmemesi için çok büyük bir mücadele verdik. Borcunu da büyük oranda ödedik. Geriye çok fazla bir şey de kalmadı. İnşallah şu anki yönetim bu konsensüsü çok iyi sağlayıp, Elazığspor için kaynaklarını çok iyi oluşturup iyi sonuçlar alacak inşallah.”diyerek sözlerini noktaladı.

İbrahim KARAKULAK

Elazığ Fırat Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER