Vali Kaldırım ve Başkan Aslan'a coşkulu karşılama!

Elazığspor’un transfer tahtasının açılarak son 1 saatte 22 transferin gerçekleşmesinde önemli paya sahip olan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ile Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, bordo-beyazlı taraftarlarca davul zurna eşliğinde coşkuyla karşılandı. 

Vali Kaldırım ve Başkan Aslan'a coşkulu karşılama!

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Elazığspor’da transfer tahtasının açılması için büyük mücadele veren ve yapılan 22 transfere öncülük eden Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ile Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, İstanbul dönüşü Elazığ’da coşkuyla karşılandı. Davul klarnet eşliğinde karşılama programı tertip eden taraftarlar “Büyük Vali” ve “Elazığ’ın çocuğu Asilhan Arslan” tezahüratı yaptı. 
İkili daha sonra uzun araç konvoyu eşliğinde Elazığspor Tesisleri’ne geçti. Tesiste kurban kesilmesinin ardından, futbolcularla antrenman sonrası görüşme yapan Vali Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar ve Elazığspor Kayyum Başkanı Sebahattin Devecioğlu basın mensuplarına açıklamada bulundu. Vali Kaldırım: "Hızlı bir şekilde transferler yapıldı" 
Birçok futbolcunun kulüpten ayrıldığına dikkat çeken Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Transfer tahtasının açılması zorunlu hale gelmişti. Son iki haftada biraz eleştiriler yapılsa da transfer tahtası derinden, tereyağından kıl çeker gibi açıldı. Kayyum Başkanı şehri birleştirmeyi başardı. Bütün mesai bu konuya ayrıldı. Hızlı bir şekilde transferler yapıldı. Transferlerin iyi olduğunu düşünüyorum. Hedef ligde kalmak, gerçekçi olmak lazım. Doğru hocayla, doğru uyumla başarı gelecektir. Önemli olan birlik beraberliğin devam etmesi. Taraftarın sabırlı olması lazım. Giresun maçında çok beklenti içinde olmamak lazım. Doğru dokunuşlarla başarı gelecektir. Geleceğe dönük projeler geliştirmek lazım. Akıllı ve şeffaf bir yönetim gerekiyor. İnşallah bunlar da sağlanırsa başarı gelecektir” dedi. Arslan: "Tüm sorunları temizleyerek yolumuza devam edeceğiz" 
Çocukluğunun Elazığspor taraftarı olarak geçtiğini anımsatan Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan ise, “Babam beni her maça götürürdü. O gönül bağımızla bugün kulübü sahipleniyoruz. İstiyoruz ki; çocuklarımız bu şehrin tüm değerlerine sahip çıksınlar. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak bir misyonla bu kulübe sahip çıktık. Memleketimizin her şeyi değerlidir, Elazığspor da bu değerlerdendir. Elazığ TSO olarak Kayyum Başkanımızın yanındayız bundan sonra da. İhtiyaçları giderebilme, sorunlarını giderebilme anlamında her zaman yanlarındayız güçlü bir yönetim oluşuncaya kadar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Geçmişteki o güzelliklerle bu kulübe sahip çıkılsın. Tüm sorunları temizleyerek yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Elazığspor Kayyum Başkanı Sebahattin Devecioğlu da, “İnşallah Elazığspor bundan sonra daha güzel günler görecektir. Bundan sonraki süreçte birinci öncelik güçlü bir yönetim oluşması, ikincisi ise takımın ligde kalması” ifadelerini kullandı. 

Daha sonra il protokolü futbolcularla öğle yemeğinde bir araya gelerek, Giresunspor maçı öncesinde başarı diledi. 

YAŞAR: BU HESABIN ANLATILMASININ TEK YOLU VARDIR, BİRLİK, BERABERLİK VE SAMİMİYET

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, “ Son 15 günlü süreçte gerçekten çok ciddi bir kenetlenme oldu, çok ciddi bir birliktelik oldu ve güzel bir irade ortaya koyduk. Matematiksel olarak elimizdeki finansın, kaynağın bu işi çözme şansı yoktu. Bu iş bu matematik, bu hesap matematikle anlatılmaz. Bu hesabın anlatılmasının tek yolu vardır, birlik, beraberlik ve samimiyet. Burada sayın valime teşekkür etmek istiyorum. Bizi bir araya getiren, liderlik yapan, bu anlamda görev paylaşımı yapan ve bu samimiyeti bu cesareti bize hissettiren velime teşekkür ediyorum. Bu başarının ve bundan sonraki başarı için umut ışığı olduğunu düşünüyorum”dedi. 

DEVECİOĞLU: BEN ATANDIĞIM GÜNDEN BERİ BANA ÇOK DESTEK OLDU

Elazığspor Kayyum Başkanı Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu, “Bu 52 yıllık kulübümüzün en önemli günlerinden bir tanesi. Umarım bu bizim için milat olur. Umarın daha güzel günler görürüz. 28 Aralık itibariyle bir kayyım atamasıyla görevce başlamış olduk. O günlerde birçok problemlerimiz vardı ama birçok kişi ve kurumun desteğini alarak bu karamsarlıklardan kısa sürede kurtularak yeni hedefler koymaya başladık. Bu süreçte öncelikle bir yönetimin oluşması ile ilgili ve transfer engeli işle ilgili birde yeni bir takımın bu ligde kalabilmesi için çalışmalarımız devam edecektir. Bu planlama dahilinde yapılan çalışmalar içinde belirlediğimiz planlarımız vardı. A, b, c planlarımız vardı. O planlar dahilinde hareket ettik. Bu planlar dahilinde gerçekleştirirken sayın valimiz işin başından, ben atandığım günden beri bana çok destek oldu. Kendisine sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. ETSO başkanımız Asilhan Arslan Bey, o da bana daha cesaret verdi. Meclis Başkanımız Ahmet Bey bizlere destek oldu. Son iki haftalık süreçte katkı sağladı. Eski başkanlarımız, siyasilerimiz, yine basın mensubu arkadaşlarımız, taraftarlarımız, ben burada onlarda çok teşekkür ediyorum. en aklı selim olarak bizlerin yanında oldular”ifadelerini kullandı. 


 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 23:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER