TBB, Kulüp Borçlarıyla İlgili Açıklama Yaptı

Türkiye Bankalar Birliği, futbol kulüplerinin idari ve mali yapılarının güçlendirilmesine yönelik bir çalışmanın yapıldığını ancak futbol kulüplerinin borçlarının bir bankaya devredilmesinin sözkonusu olmadığını açıkladı.

TBB, Kulüp Borçlarıyla İlgili Açıklama Yaptı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından yapılan açıklamada, futbol kulüplerinin idari ve mali yapılarının güçlendirilmesine ilişkin bir çalışmanın yapıldığı ve futbol kulüplerinin borçlarının bir bankaya devredilmesinin söz konusu olmadığı ifade edildi.

TBB'den konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, futbol kulüplerinin idari ve mali yapılarının bir bütünlük içinde yönetilmesini amaçlayan bir çalışmanın ilgili taraflarla iletişim içinde yapılmakta olduğu, bunun Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve TBB tarafından 27 Aralık 2018'de kamuoyuna duyurulduğu anımsatıldı. Çalışmayla ilgili detaylı bilginin daha sonra açıklanacağının belirtilmesine rağmen bazı yazılı ve sosyal medya mecralarında gerçeği tam olarak yansıtmayan haberlerin yer aldığı bildirilen açıklamada, “Yeniden vadelendirme ve yapılandırmada, borçların silinmesi veya piyasa normlarının dışında fiyatlama yapılması söz konusu olmayacaktır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 22:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER