Tahtanın Parçalanmasında Önemli Katkıları Olan 2 İsimden Açıklamalar

Elazığspor’un transfer yasağının kalkmasıyla ilgili yoğun bir şekilde çalışan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Yaşar süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulundular. Başkan Arslan, “Elazığspor’un yönetim hatalarıyla anılmasını istemiyoruz” derken Başkan Yaşar ise “Süreç içerisinde kapıların yüzde 99’u yüzümüze kapatıldı” dedi.

Tahtanın Parçalanmasında Önemli Katkıları Olan 2 İsimden Açıklamalar

Elazığspor’un transfer yasağının kalkmasıyla ilgili günlerdir yoğun çaba sarf eden Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın da “iki ismin çok emeği var” dediği Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan ve Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, Kanal Fırat Televizyonu canlı yayınına katılarak önemli değerlendirmelerde bulundular.

ARSLAN: İSİM HAKLARINDAN FERAGAT EDİP YENİ BİR SPONSOR BULMAMIZA ÇOK CİDDİ KATKILARI OLDU

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, “Bizler şehrimize layık olmaya çalışıyoruz. Başka bir gayretimiz yok. Yalnızca böyle bir gündem var. O gündemle birlikte fazla mesai sarf ettik, biraz yorulduk ama hamd olsun değdi.

Bu neticeyi alabilmek bütün yorgunlukları giderdi. Ondan dolayı çok mutluyuz, rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Bu şehir her şeyin en güzeline layık, her şeyin en güzeline layık, biz de şehrimize layık olmaya çalışıyoruz.

Öncelikle kaynak ihtiyacımız vardı, kaynak ihtiyacımızı giderme adına birçok girişimlerde bulunduk.  Bir isim hakkımız vardı Tetiş Yapı’da olan, Tetiş Yapı’nın sahipleri, ortakları Yılmaz Tetik Bey, Mustafa Tetik Bey, Semih Işıkver Bey sağ olsun çok ciddi öz veride bulundular. O özveri ile isim haklarından feragat edip yeni bir sponsor bulmamıza çok ciddi katkıları oldu. Biz onlara müteşekkiriz. O gerçekten kaynak bulmada bizim elimizi çok güçlendirdi.

Sayın Valimizin de sponsorlukla alakalı Bir Evim firmasıyla görüşmesi de vardı. O neticelendi, akabinde biz kendi kaynaklarımızdan birçok sivil toplum örgütümüz, iş adamlarımız kendi kaynaklarından bir şeyler aktardı, o kaynakla birlikte bu noktalara geldik” ifadelerini kullandı.

ARSLAN: ELAZIĞSPOR’UN YÖNETİM HATALARIYLA ANILMASINI İSTETMİYORUZ

Asilhan Arslan, “Hamd olsun, şükürler olsun transferle alakalı çalışmalarımız devam ediyor. Şu an federasyona gidiyoruz Sayın Valimde bahsetti. Yeni futbolcularımızla sözleşmeleri imzalanıyor. Onların yanına gidiyoruz. İnşallah güçlü bir kadroyla ligde kalmayla alakalı bizim aklımızda en ufak bir olumsuz düşünce yok. Bu kulüp ligde de kalacak, önümüzdeki senede inşallah daha böyle ayakları yere basan tüm kurumsal ve oturmuş finansal problemlerini çözmüş, yönetim problemlerini çözmüş bir yapıya kavuşacak. Ona inanıyoruz, onun için bu mücadeleyi veriyoruz. Asilhan Arslan ve ekibi, bu mücadeleyi Sayın Valimiz ile birlikte Meclis Başkanımızla birlikte, Sebahattin Devecioğlu Bey ile birlikte verdi.

Gerçekten artık bu şehirde Elazığspor’un yönetim hatalarıyla anılmasını istetmiyoruz. Finansal boyutuyla, krizlerle uğraşan bir kulüp olmasını istemiyoruz. Bundan sonraki tüm süreçleri de o şekliyle yürütüp çok farklı bir kimliğe kavuşturacağız. Ondan tüm taraftarlarımız, tüm şehrimiz emin olsun” şeklinde konuştu.

ARSLAN: ELAZIĞ’DA ÇOK DEĞERLİ BİR BEYİN TAKIMI VAR. ONLARI BU SÜREÇLERE DAHİL EDECEĞİZ

Başkan Arslan, “Hiçbir şey bitmedi. Şöyle; biz en zorlu kısmını atlattık. Ama bundan sonra yine kaynaklar ihtiyacımız var, borçlarımızı ödemeye ihtiyacımız var, kulübün ihtiyaçlarını giderme adına işte artık elektrik kesintileriyle uğraşmasın bu kulüp veya temel ihtiyaçlarını giderme noktasında sıkıntıları olsun istemiyoruz. Bununla alakalı taraftarlarımız, tüm sevenlerimiz kulübe sahip çıkmaya, manevi sağlamaya devam etsinler ki süreci en hızlı bir şekliyle atlatalım. İnşallah ondan sonraki boyutuyla da şehrin tamamının sahiplenebileceği güçlü bir yönetimle o bahsettiğimiz kurumsal yapıyı oluşturalım, tüzük değişikliklerini yapalım. Bütçe yönetim sistemiyle alakalı ilkelerini koyalım. Temel amacımız bu, inanıyorum ki bunu da başaracağız.

O konuyla alakalı profesyonel yönetim şekliyle alakalı gerçekten Elazığ’da çok değerli bir beyin takımı var. Onları bu süreçlere dahil edeceğiz. Onlarda inanıyorum ki en güçlü noktaya bu kulübü kazandıracaklar. Biz emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten çok ciddi emek verenler var bu süreçte. Sayın Valim, ETSO Ekibimiz, Meclis Başkanımız, Kayyum Başkanımız Sebahattin Hocamız, Selçuk Öztürk Bey… Unuttuğum isimler vardır belki ama gerçekten ciddi destekler var. Maddi manevi destek sağlayan herkese sonsuz teşekkürler” dedi.

YAŞAR: BİZİM HİKAYEMİZ 10 – 15 GÜN ÖNCE BAŞLADI

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, “Takımımızı bu sene başı dik bir şekilde izleye bileceğimiz, lige çıkacağımız güzel bir kadro geliyor. Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Asilhan Beyin uzun dönemden beri yaptığı açıklamalar var. Bu takımın bu şehir için vazgeçilmez olduğu ile ilgili. Önemli çalışmalar yapıldı. Ama maalesef bizim hikayemiz 10 – 15 gün önce başladı. Bu hikaye neden başladı? Şimdi alacak bir yönetim bulunamayacağı 10 – 15 gün önce anlaşıldı. İki yolumuz vardı. Ya bu takım futbolcularını kaybedip küme düşecek yada maalesef istenilmeyen ama hep konuşulan kulübün kapatılması olarak. Bizim gönlümüz razı olmadı. Acaba yönetim olmadan bu işi yapabilirmiyizin yollarını aradık. Çünkü alabilecek bir yönetim çıkmadı maalesef. Tabi yardım kampanyalarından ve toplanan rakamlarla ilgili bilgimiz var. Tabi verilenler çok önemli ama. Bu rakamlar ancak kulübün bir deplasman giderini karşılaya bilecek bir rakamlar. Ama büyük ihtiyaçlarımız vardı. Bunlarla ilgili çalışmalarımızı yaptık” dedi.

YAŞAR: KAPILARIN YÜZDE 99’U YÜZÜMÜZE KAPANDI

Yaşar, “Yapılan çalışmalarımız sonucunda aslında kapıların yüzde 99’u yüzüme kapandı. Bu niye anlatıyorum çünkü emeği geçen fedakarlık yapan isimler var bunların bilinmesi lazım. Biz bu kapılar yüzümüze kapandıktan sonra Vali bey inancını hiç bitirmedi. Biz bir birimize söz verdik ve 31 Ocak’a kadar elimizden geleni yapacağız diye. Tahta açılmasa bile bu şehir, şehrin sahipsiz olmadığını bilecekti. Biz bu inançla yola çıktık. Tetiş Yapı çok önemli bir rol oynuyor. Hiçbir bütçe oluşturamadık. Yılmaz bey büyük fedakârlık yaptılar. Tetiş Yapı ismi Elazığspor’un isim sponsoru. Yaklaşık 6 ay sözleşmesi var. Vali bey bununla ilgili bir sponsor bulabileceklerini söyleyince bizde artık son çare Tetiş Yapı’nın isim hakkına göz diktik. Tetiş yapı bize ciddi bir şekilde destek oldu. Sayın valimiz son güne kadar yanımızda oldu. Son ana kadar ciddi bir şekilde çalıştık. Yapılacak olan birçok olumsuz pazarlığı da Selçuk Öztürk başkanımız yaptı. Bunun kamuoyu tarafından bilinmesi gerekiyor. Sosyal medyada çok provokasyon yapıldı. İrade koyan gerçek Elazığlılar var. İnşallah gerçek Elazığlılarla bu takım çok daha iyi yerlere gelecek” ifadelerini kullandı.


 

Elazığ Son Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER