Sözde Elazığlıları merak ediyoruz

Kısa adı MARED olan Marmara Elazığlılar Derneği Başkanı Mahmut Kahraman, 52 yıllık tarihinin en karanlık dönemini geçiren ve kapanmanın eşiğinde olan Elazığspor konusunda Elazığ Günışığı Gazetesine önemli açıklamalarda bulundu.

Sözde Elazığlıları merak ediyoruz

Marmara Elazığlılar Derneği Başkanı Mahmut Kahraman Boluspor Maçı konaklama giderleri için Elazığ’dan en az 10 kişinin kendilerini arayarak sakın karışmayın, para göndermeyin dediklerini söyledi…

Bizde Elazığ Günışığı Gazetesi gibi Elazığ’ın en büyük tanıtım aracı ve marka değeri olan 52 yıllık köklü kulübün kapanmaması adına canını dişine takarak gece gündüz çalışan Elazığlıların ve Bordo-Beyazlı Taraftarların aksine bu söylemleri yapan sözde Elazığlıları merak ediyoruz...

Kısa adı MARED olan Marmara Elazığlılar Derneği Başkanı Mahmut Kahraman, 52 yıllık tarihinin en karanlık dönemini geçiren ve kapanmanın eşiğinde olan Elazığspor konusunda Elazığ Günışığı Gazetesine önemli açıklamalarda bulundu. Günışığı Gazetesi Spor Müdürü Özgür YILDIRIM'ın Mahmut KAHRAMAN ile yaptığı görüşmeyi aynen kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Elazığspor konusunda çok geç kalındığını ve bu duruma gelmesinde şehrin valisinin, belediye başkanının ve basınının inisiyatif almadığında dert yanan Kahraman, Elazığspor delegelerinin de suçlu olduğunu belirterek; “Elazığspor bir kişinin veya bir grubun inisiyatifine bırakılmamalıydı.” dedi.

Boluspor deplasman konaklama giderleri için Elazığspor’a MARED olarak katkıda bulunduklarını hatırlatan Mahmut Kahraman, Elazığ’dan en az 10 kişinin kendilerini arayarak ‘Sakın ödeme yapmayın, karışmayın, sakın ha sakın para göndermeyin’ yönünde söylemlerde bulunduklarını kaydetti.

Son olarak Elazığ Belediye Başkanlığı’nın Elazığspor’a sahip çıkması gerektiğine vurgu yapan Kahraman’ın günışığı’na yaptığı özel açıklama aynen şöyle;

Elazığspor’u denetleyen kimse olmadı…

“Elazığspor konusunda geciktik. Bunun sebebi de dönemin belediye başkanının, valisinin ve basınının inisiyatif almamasına bağlıyorum. Çünkü şehir kulüplerinin sahibi halkıdır. Tabi bunun yanından bizim Elazığspor Delegelerinde de suç buluyorum. Elazığspor’u bir kişinin bir grubun inisiyatifine bırakmamalıyız. Ara ara bu yönetimleri denetlemeliydik.  25-30 futbolcu gönderilip, 25-30 futbolcu alındığı dönemde bunlara müdahil olmalıydık. Şuanda Elazığspor’a son 5 senede gelip giden futbolcu sayısı 130’un üzerinde. Bu bile başlı başına bir soru işareti. Şuanda Süper Lig’de ve 1.Lig’de hemen hemen her takımda Elazığspor’da oynamış futbolcu ve teknik direktör sayımız 6-7’yi geçmiş durumda.”

Elazığspor’la ilgili treni kaçırdık…

“Dolayısıyla biz bu Elazığspor’a zamanında müdahaleyi yapmalıydık. 9-10 Milyonluk borç bir gecede 20-22 Milyon’a çıktığı anda orada dur demeliydik. Maalesef demedik. O yüzden de Elazığspor’la ilgili de treni kaçırmış olduk. Elazığspor’un 45 Milyon, 100 Milyon ne ödeyebilecek gücü şehir anlamında söylüyorum, nede öyle bir sanayi altyapısı var, nede öyle işadamları var. Geçmiş dönemlerde Elazığspor’a gelen parala vardı. Bu paralarla borçlar temizlenmeliydi. Hesaplar başkaydı. Belki yönetim devam edecekti. Ama etmedi mevcut yönetim.”

Elazığ Belediye Başkanı Elazığspor’a sahip olsun.”

“Ama her hâlükârda 45 Milyon ciddi bir borç. 1.Lig’de 45 Milyonluk borç çok bir paramı değil. Ama güven kaybetmiş bir kulüp için çok para. 5 TL’yi dahi güvensizlikten ödemeyen ama içi kan ağlayan sama hiçbir şey yapmayan taraftar grubu oluştu. Biz son olarak biliyorsunuz Boluspor Maçı’nın konaklama giderlerini karşıladık. Siz şunu samimiyetle söyleyeyim Elazığ’da en az 8-10 kişi ödemeyin, sakın karışmayın, sakın ha sakın para göndermeyin sıkı sıkı bizi tembih ettiler. Ben bu duruma ciddi şekilde üzülüyorum. O yüzden Elazığ Belediye Başkanı Elazığspor’a sahip olsun.”

Özgür YILDIRIM

Günışığı Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 02:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÖKHAN ATİK
GÖKHAN ATİK - 11 ay Önce

Elazığımın düştüğü hale bak.Tek sevdamız tek sosyal aktivetimiz olan elazigspor u da bizden aldılar ya hakkımız haram olsun sebep olanlara...

ali yaş
ali yaş - 11 ay Önce

yazıklar olsun..elazığ düşamlarını yerle bir edeceğiz

SIRADAKİ HABER