Selçuk Öztürk: "Takım patates oldu, zaten %70 düşmüş durumda"

Elazığspor Kulübü’nün Yeni Başkanı Selçuk Öztürk; “Takım zaten %70 düşmüş. Bunun suçlusu ben değilim… Biz yeni bir sayfa açıyoruz. Herkesle barışığız. El birliğiyle bu takımı ligde bırakmak için savaşacağız.”dedi.

Selçuk Öztürk: "Takım patates oldu, zaten %70  düşmüş durumda"

Kongrenin ardından başkanlığa gelen Selçuk Öztürk delegelere hitaben yaptığı konuşmasında Elazığspor’un %70 ihtimalle ligden düştüğünü ancak ligde tutabilme adına ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi. Başkan Öztürk şu açıklamalarda bulundu;

MAALESEF %70 İHTİMALLE KÜME DÜŞMÜŞ BULUNMAKTAYIZ

“Zor bir süreci geride bıraktık ve yorulduk. Bundan sonra kulübümüzü yaşatma adına daha da çok yorulacağız. Elazığspor’u ligde tutabilme adına elimizden geleni yapacağız. İstatistiki olarak baktığımızda maalesef %70 ihtimalle küme düşmüş bulunmaktayız. Ancak delege arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde çok az da olsa takımı ligde tutacağımıza inandıklarını belirttiler. Bugün de burada kulübümüzün belki tarihinde bir ilktir ilk toplantıda toplanmamız. Bütün delege arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tabi gönül isterdi ki seçim süreci daha erkene alınsaydı. Daha iyi olurdu ancak hayırlısı diyelim. Geçmişte de herkes Elazığspor kapanır dedi ama biz göreve geldik ve takımı ligde tuttuk. Şehir olarak birlik ve bütünlüğümüzü sağlarsak takımı inşallah ligde bırakmanın mücadelesini vereceğiz. Beni biliyorsunuz bu takım ligde kalırsa seneye de hedefimiz şampiyonluk olur.

NEDEN 22 TRANSFER YAPILDI?

Transferlerle birlikte Elazığspor’a bir can suyu verdik. Bugün Karabükspor’u biliyorsunuz. Antepspor’u biliyorsunuz. Bu tür şeylerin bizim başımıza gelmesini istemiyoruz. Yaptığımız transferlerde bir B planı var. Bunun düşmesi var. Hadi Allah korusun düştük diyelim. İkinci ligde statü gereği yabancı oynatamıyoruz ve kiralık oyuncularımız var.  22 transfer yapmamızın sebebi bu. Takım zaten %70 düşmüş. Bunun suçlusu ben değilim. Bunların sorumlusu geceleri insanlara mesajlar çekiyor. Dün dündür, bugün bugündür. Bizim politikamız bütünlük adına budur. Zaten valimiz aslan gibi bu işe duyarlı. ETSO yine öyle. Keşke eski başkan bey de insanlara mesaj çekeceğine kongre salonuna gelip demokratik şekilde yarışsaydı. 65-70 yaşındaki arkadaş insanlara hakaretvari şeyler yazıyor. Bu mu kulübü yönetecek? O sayfayı kapattık zaten. Benim kongrelerimde bugüne kadar olay, kavga vs olmadı. Bugün de yine aynısı yaşandı. Olması gereken, Elazığspor’a yakışan budur. Farklı bir liste de bekliyordum ama çıkmadı.

“BEN BU KONGREYE ZİYARETÇİ KARTIYLA GİRDİM”

Ben bu kongreye ziyaretçi kartıyla girdim. Benim olmayan 139 delege salona gelip bana oy verdi. Hiç biri benim delegem değil. Demek ki bu gönül işi. Allah razı olsun herkesten. Sedat Karataş ve eski başkanlara da teşekkür ediyorum. Biz yeni bir sayfa açıyoruz. Herkesle barışığız. El birliğiyle bu takımı ligde bırakmak için savaşacağız. İnşallah Adana mücadelesi için maçı Malatya’ya aldırmak için de uğraşacağım. Şanlıurfa camiası da bizlere yüreklerini açtılar teşekkür ediyorum.

“TAKIM PATATES OLDU”

Ben dün başkan olsaydım takım dün Şanlıurfa’ya giderdi. Sabah yola çıkan takım 6-7 saat yol gidiyor ve adeta patates oluyor. Hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak. Saat, hatta dakikalar bile önemli. Her şeyin hayırlısı Allah yardımcımız olsun. Camia emin olsun ki; umut görüyorum ve sonuna kadar elimden geleni yapacağım.” Haber: İbrahim KARAKULAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER