Sancaklıdan Demirören'e ver yansın!.

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, TFF ve Türk futbolunun patronu Yıldırım Demirören’i sert bir dille eleştirdi.

Sancaklıdan Demirören'e ver yansın!.

Daha önce Türkiye Futbol Federasyonu hakkında açıklamalarda bulunan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, kulüplerin mali durumunu ve mevcut yönetimlerini eleştirerek, Maliye Bakanlığı'na da çağrıda bulunmuştu. Bu sezon Elazığspor’a verilen cezaların ardından sıkça eleştirilen ve bordo-beyazlı taraftarların da zaman zaman istifaya davet ettiği TFF Başkanı Demirören ve ekibi için; “Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve onun ekibi acil bir şekilde belki kaba bir laf ama pılını pırtını toplayıp Türk futbolundan defolup gitsinler.” gibi sert söylemlerde bulunan Sancaklı’nın hedefinde bir kez daha TFF ve Yıldırım Demirören vardı.

“BABALARININ PARALARIYLA GELİP TÜRK FUTBOLUNU YÖNETMESİNLER!”

Saffet Sancaklı geçtiğimiz gün TBMM Genel Kurulu'nda yine TFF'yi eleştirdi. "Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetimi acil şekilde köylerine dönsünler" diyen Sancaklı, Türkiye Futbol Federasyonu'nun iyi yönetilmediğini, geçmiş dönemlerde A Milli Takım'a Amerika'da kamp yaptırıldığını ve bazı yöneticiler ile futbolcuların Pensilvanya'ya gittiğini iddia etti. Saffet Sancaklı’nın TFF ve Başkan Demirören ile ilgili sert açıklaması şu şekilde; “Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve yönetimi acil şekilde köylerine dönsünler. Futbol Federasyonu yalı çocuklarından kurtulsun. Babalarının paralarıyla gelip, o koltuğa oturup, Türk futbolunu yönetmesinler. Bizim milli formamız vardı. O forma beyaz üzerine ay yıldız. Bu şimdiki milli takım formalarındaki turkuazlar, siyahlar nedir ya.. Buradan protesto ediyorum, bir daha giyilmesini istemiyorum. Milli forma beyazdır, üzerinde kırmızı al bayrağı vardır. İlk milli maç Romanya ile oynanmıştır ve o gün giyilmiştir, milli formamız odur bizim. Bundan sonra da bir daha kırmızı beyazın dışında milli formanın giyilmesini istemiyorum." Şeklinde konuştu. Sancaklı ayrıca Barcelonalı Arda Turan’ın geçtiğimiz günlerde uçakta bir gazeteciye saldırdığı iddialarına ve Arda’nın Milli Takım kariyerini sonlandırdığı açıklamalarına da da değinerek; “Kırmızı-beyaz, al bayrak. O askerlik gibi milli bir görevdir. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan 80 milyonun kişinin, hiç kimsenin gücü milli takımı bırakmaya yetmez. O yüzden Arda'yı çok ciddi eleştiriyorum. Milli takımı kimse bırakamaz."dedi.

ELAZIĞSPOR’A CEZA YAĞMIŞTI!

Milletvekili Saffet Sancaklı’nın TFF’yi hedef alan açıklamalarının ardından, TFF’nin sezon başından itibaren Elazığspor’a bir çok maçın ardından para cezaları ve tribün cezaları verildiği akıllara geldi.  Türkiye Futbol Federasyonu, bordo-beyazlı taraftarlar tarafından oldukça eleştirilmişti. Bu sezon toplam 350 Bin TL cezaya ve bir çok tribün cezasına mahrum kalan temsilcimize verilen bazı cezaların ardından, hak edilmeyen cezalar verildiği şeklinde görüşlerini belirtmiş ve bazı maçlarda da Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören istifaya davet edilmişti.

Elazığ Fırat Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER