PFDK’nın cezası belli oldu

Elazığspor-Samsunspor karşılaşmasının sonunda çıkan tribün olaylarının cezası belli oldu. PFDK tarafından maraton tribün A, B, C, D, E, F bloka giriş yapan seyircilerin elektronik biletlerinin 1 maçlık bloke edildiği ve bordo-beyazlı kulübe 30 Bin TL para cezası verildiği belirtildi.

PFDK’nın cezası belli oldu

Ligin 9. Haftasında Elazığ’da oynanan ve 2-2’lik skorla sona eren Elazığspor-Samsunspor karşılaşmasının ardından tribünlerde istenmeyen olaylar çıkmıştı. Bu maçla ilgili olarak bordo-beyazlı kulüp PFDK’ya sevk edilmiş, Samsunspor Kulübü’nün ise kusurlu olduğu görülmemiş ve bu durum Elazığsporlu taraftarların tepkisine neden olmuştu.

PFDK olaylı maçla ilgili kararını verdi. Yapılan açıklamada; “Elazığspor taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MARATON TRİBÜN A,B,C,D,E,F bloka giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine, aynı müsabakada Elazığspor Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 30.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”denildi.

Elazığ Fırat Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER