Önlem alındı, tribünün yeri değişti!

Elazığspor-Samsunspor maçının ardından çıkan tribün olaylarının tekrarlanmaması için İl Spor Güvenlik Kurulu harekete geçti. Futbola gölge düşüren olayların tekrarlanmaması için önlemler alınırken, deplasman takımı taraftarlarının oturacağı tribünün değiştirilmesine karar verildi.

Önlem alındı, tribünün yeri değişti!

Yeni stadyumun yapımı için yıkılan kale arkası tribününde iç sahadaki karşılaşmalarda deplasman takımlarının taraftarları karşılaşmayı takip ediyordu. Tribün yıkılınca deplasman takımı taraftarları için kapalı tribünün hemen yanındaki kale arkası tribününde yer ayrılmıştı. Son iç saha maçı olan Elazığspor-Samsunspor mücadelesinin ardından çıkan olayların ardından İl Spor Güvenlik Kurulu harekete geçerek tekrar olayların yaşanmaması için önlem aldı ve deplasman takı ı taraftarlarının yeri değiştirildi.

İL SPOR GÜVENLİK KURULU TOPLANDI

Atatürk Stadyumu’nda Kuzey Kale arkası Tribünü’nün yıkılmasının ardından seyirci kapasitesi 12 Bin 221’den 9 Bin 120’ye düşmüştü. Samsunspor maçında yaşanan istenmeyen olayların ardından Boluspor maçı ile birlikte deplasman takım taraftarlarının Kapalı B Tribünü B Blok’da yer alacağı belirtildi. İl Spor Güvenlik Kurulu, gündemindeki maddeleri görüşmek üzere geçtiğimiz gün toplantı gerçekleştirdi. Edinilen bilgilere göre Elazığ Valiliği’nde düzenlenen toplantının başkanlığını Vali Vekili Mehmet Fevzi Dönmez yaptı.  Önemli konuların masaya yatırıldığı toplantıya, Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, TSYD Elazığ Şube Başkanı Coşkun Kamaç, Elazığspor Kulübü’nü temsilen İdari Koordinatör Murat ErtürK, Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Futbol İl Temsilcisi Mustafa Gür katıldı.

SAMSUNSPOR MAÇININ ARDINDAN ÇIKAN OLAYLAR DA KONUŞULDU

Toplantıda Atatürk Stadyumu’nun kuzey kale arkası tribünün yıkılmasıyla deplasman takımları için ayrılan %5’lik kontenjanın 456 kişi olarak belirlendiği kaydedildi.  Ligin 9. haftasında ilimizde oynanan Samsunspor maçının ardından yaşanan olayların da konuşulduğu toplantıda bu tür olayların tekrarlanmaması için önlemler alınırken, hafta sonu oynanacak olan Gaziantepspor maçının ardından bir sonraki iç saha maçında deplasman takımı taraftarlarının oturacağı tribünün değiştirilmesine karar verildiği dile getirildi. TFF 1. Lig’in 13. haftasında ilimizde oynanacak olan Boluspor karşılaşmasında, bu bölümde emniyet güçleri tampon bölge oluşturacak. Boluspor taraftarları Kapalı B Tribünü B Blok’ta ayrılan kısımda oturacak.

NELER YAŞANMIŞTI?

Elazığspor’un 2-2 berabere kaldığı Samsunspor karşılaşmasının ardından misafir tribününde bulunan Samsunsporlu taraftarlar ile Elazığsporlu taraftarlar arasında sözlü atışmalar yaşanmıştı. Samsunsporlu bazı taraftarlar bordo-beyazlılara küfürler yağdırırken, Elazığsporlu taraftarlar da karşılık vermişti. Bu olaylar adeta futbola gölge düşürürken, misafir tribününün olduğu bölüme dışarıdan taş ve su şişeleri yağmıştı. Olayları güvenlik güçleri araya girerek anında, büyümeden önlemişti. İbrahim KARAKULAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER