Neler diyorsun Mehmet Hoca!

Elazığspor’da ani bir kararla Mehmet Altıparmak ile yollar ayrıldı. Altıparmak, Elazığ Fırat Gazetesine ayrılığın nedenlerini açıkladı. Başarılı çalıştırıcı, 2. Başkan Karahan Çelik ile ilgili uzun bir süre gündem oluşturacak çarpıcı açıklama ve iddialarda bulundu.

Neler diyorsun Mehmet Hoca!

Elazığspor ‘da dün şok bir gelişme yaşandı. Teknik Direktör Mehmet Altıparmak’ın sözleşmesinin tek taraflı olarak fesih edildiği duyuruldu. Bu gelişme kamuoyunda adeta bomba etkisi yaratırken, fesihle gelen sorular da cevabını bulmaya başladı.

ALTIPARMAK İDARESİNDEKİ TEMSİLCİMİZ UYUMU ÇABUK YAKALAMIŞTI

Sezon başlamadan önce göreve gelen Mehmet Altıparmaklı Elazığspor ‘da yeni kurulan kadro da kısa sürede uyumu sağlamıştı. Lige iyi bir başlangıç yaparak zirve mücadelesi veren takımlar arasına giren bordo-beyazlılarda son 3 haftada alınan başarısız sonuçlar taraftarın da tepkisini çekmişti. Bu süreç bugün kulüpten yapılan resmi açıklamayla ayrılığa dönüştü. Elazığspor Kulübü tarafından; “Teknik Direktörümüz Mehmet Altıparmak’ın görevine son verilerek sözleşmesi tek taraflı feshedilmiştir. Takımımız Gaziantepspor maçına antrenörümüz Muammer Sürmeli yönetiminde hazırlanacaktır. Kamuoyuna duyurulur." açıklamasında bulunuldu.

“KADROYA KARIŞMAYA KALKTILAR”

Ayrılığın ardından Teknik Direktör Mehmet Altıparmak Elazığ Fırat Gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Elazığspor Kulübü’nde Karahan Çelik ve Veysi Şimşek’in başı çektiği bir çete olduğunu öne süren Altıparmak; “Karahan Çelik ve Çetesi işimize karışmaya kalktı! Karahan Çelik, Veysi Şimşek ve Ömer ile birlikte Elazığspor’da bir çete var. Onların olduğu grup bu kulübü istedikleri gibi yönetiyorlar.  Transferi bile istedikleri şekilde yönlendiriyorlar. Takımın içerisindeki kadroya karışmaya kalktılar. Oyuncu değişikliği için telefon ettiler. Ben Elazığspor sevdalısıyım. Elazığspor’u çok seviyorum. Kulübe zarar gelmesini istemem ama kulüpteki şahısların Elazığspor ile ilgili hiç bir şeyleri yok.  Kulüpte yapılan bütün transferlerin, gelen oyuncuların irdelenmesi gerekiyor. Mehmet Beğen diye bir menajerleri var. Onun üzerinden, o arayıp her şeyi yapıyor. Ne alaka onu da bilmiyorum. Yapılanlar çok ayıp. Bazılarına hocayı futbolcular istemediği için gönderdik diyorlarmış. Bu tamamen yalan.”dedi.

TAKIM 4 AYDIR PARA ALAMIYOR!

Eskişehir’de oyuncu değişikliği için telefon açıldığı iddiasında da bulunan Mehmet Altıparmak, 4 aydır para alamadıkları için gündemin değiştirilmeye çalışıldığını öne sürdü. Mehmet Altıparmak; “Son 3 haftada bu kulüpte para konuşulmaya başlandı. Rize galibiyetinin ardından ertesi maçın Cuma gecesine kadar, son güne kadar alacak getirildi. Bu takımın 15 puanı var. Bize kimse başarısız diyemez.  Bize, takıma 4 aydır para vermiyorlar. Bunlar siyaset adamı. Siyasetçi oldukları için de para verilmemesinin gündemini değiştirmek istediler.  Kadroyu kendileri yaparak, kendilerinden olan oyuncuların oynamasını istiyorlar. Eskişehir’de oyuncu değişikliği için telefonla aradılar. Geçtiğimiz hafta da Karahan Çelik oynatmamız gereken futbolcularla ilgili bizimle istişare yapmaya kalktı. Karahan Çelik; “Şu oyuncuyu oynat, bunda neden ısrar ediyorsun.”  gibi sanki onunla ilgili bir konuymuş gibi söylemler var. Öncelikle onlar kendi işlerini yapacaklar. Karahan Çelik ve çetesi, 4 aydır para vermedi. Ben Elazığspor’da çok başkanla çalıştım. Onların ağzından bir şey çıktımı yaparlardı. Karahan Çelik Perşembe günü takımı toplayarak pazartesi günü paraların verileceğini kendisi söyledi. Hala paraları yok. Ben Karahan Çelik’e aynen şunu söylüyorum; laf ağızdan çıkar. Ne yazık ki Elazığspor böyle insanların eline düşmüş. Kulüpten kamuoyuna, taraftara edilen servislerin hepsi yanlış… Taraftar gruplarını kullanıp kendilerini ak kaşık göstererek hoca ve futbolcuyu suçluyorlar.  Sadece kendi düşünce ve isteklerini yaptırmaya çalışıyorlar. Ben bu kadroyla çok başarılıydım. Sadece onların kadroya karışma heveslerine izin vermememiz ve ödeyemedikleri para için gündem değiştirmek istediler. Karahan Çelik ve çetesi olduğu sürece yazıklar olsun. Elazığspor’u ve taraftarı çok seviyorum. Hakkım helal olsun.”diye konuştu. Mehmet Altıparmak’ın görüş ve iddialarının ardından bordo-beyazlı kulüpten bir açıklamanın yapılması bekleniyor.

Elazığ Fırat Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER