İrfan Yumakgil'den gündemi sarsacak iddialar!

Elazığspor Kulübü Eski Başkanı İrfan Yumakgil, mevcut Başkan Selçuk Öztürk hakkında, gündemi sarsacak iddialarda bulundu. Selçuk Öztürk’ün seçilmiş bir başkan olmadığını vurgulayan Yumakgil; “Kongrede esame listesinde olan kişilere benzer bir çok kişi getirilip imza attırıldı.” dedi. Yumakgil ayrıca; “22 futbolcu transferinde menajerlerin nasıl para götürdüğünü de ispatlayacağım. Sabredeceğiz ve bunları kamuoyu ile paylaşacağız.” şeklinde bir iddiada bulundu.

İrfan Yumakgil'den gündemi sarsacak iddialar!

Birevim Elazığspor Kulübü’nün küme düşmesinin kesinleşmesinin ardından Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk bazı kurum ve kişileri eleştirmiş, Eski Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil’i ima ederek, “70 yaşında, meğerse ben bir projeymişim deyip, tahtayı açamayan, içerdeki oyuncuları bir bir dağıtan, son vuruşta da şehrin valisini bile gizli kapılar arkasında Ticaret Odası temsilcileri aracılığıyla aldatarak, “Ben geri dönmeyeyim” diye takıma 5 hafta zaman kaybettirenler” gibi ifadelerde bulunmuştu.

BU İDDİALAR ÇOK KONUŞULUR!

Eski Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil gazetemize açıklamalarda bulunarak gündemi sarsacak iddialarda bulundu. Yumakgil; “Selçuk Öztürk seçilmiş bir başkan değil bir kere öncelikle bunu belirtmek gerek. Kongrede esame listesinde olan kişilere benzer bir çok kişi getirilip imza attırıldı. Ahmet Öztürk mesela. Kuyumcu Ahmet Öztürk yerine kendi yeğenini getirtip imza attırdı. Bunun gibi bazı örnekleri tespit etmiş durumdayız. Bunları yaptılar ve sonra kalkıp, dalga geçer gibi imza kaydırılmış dediler. Bunların hepsini tespit ettik ancak maalesef Elazığ’daki basın bunları yazmadı. Ramazan ayından sonra bunların belgelerini tek tek herkese dağıtarak ve hukuk yoluna başvuracağız. Kongre zamanı Karahan Çelik savcılığa bildirmiş zaten. 22 futbolcu transferinde menajerlerin nasıl para götürdüğünü de ispatlayacağım. Sabredeceğiz ve bunları kamuoyu ile paylaşacağız. Kendisi sahte evrak ve sahte imzayla seçilmiş bir başkandır. Bunu emniyet de, adliye de, valilik de biliyor.”şeklinde ifadelerde bulundu.

“ELAZIĞSPOR’UN SAHİBİ YOK!”

Kendi yönetimleri döneminde Elazığspor’u ligde bırakabilecek bir seviyeye ulaştırdıklarını da belirten İrfan Yumakgil; “Biz her hangi bir yardım alamamamıza rağmen, o kadar olumsuzluklara rağmen Elazığspor’u ligde tutabilecek bir yol izledik ve 15.sıradaydık. Balıkesirspor’un da ceza alacağını biliyorduk. Elazığspor üzerinden birileri tarafından oyun oynayarak bu hale getirildi. Elazığspor, Eskişehirspor, Manisaspor’un cezaları lig başlarında veriliyor da Balıkesirspor’un neden cezası lig sonunda veriliyor? Çünkü Elazığspor’un sahibi yok. Hani destek verilecekti. Para bulunacaktı? Bizim dönemimizde yaptığımız toplantılarda oraya buraya gidip destek alınacak denmesine rağmen hiçbir şekilde bunlar gerçekleştirilmedi. Biz, elimizden geldiği kadarıyla bütün sıkıntılara rağmen Elazığspor’u gelebileceği en iyi seviyelere getirerek görevi bıraktık.” diyerek sözlerini noktaladı.

Haber: İbrahim KARAKULAK

Elazığ Fırat Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER