Gelen 50 Bin TL neden Bagayoko’ya ödenmedi?

Vali Çetin Oktay Kaldırım, Elazığsporlu oyuncu Bagayoko’nun sözleşmesini feshetmemesi adına kulübe 50 Bin TL para göndermişti.

Gelen 50 Bin TL neden Bagayoko’ya ödenmedi?

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım geçtiğimiz gün sözleşmesini alacaklarından ötürü feshedebilecek olan Bagayoko için Elazığspor Kulübü’ne 50 Bin TL para göndermişti. Kamuoyun bu meblağın Malili oyuncuya ödenerek, zaten kadrosal anlamda sıkıntı yaşayan temsilcimizin bir kayıp daha yaşanmamasını beklerken, Kayyum Başkanı Sebahattin Devecioğlu tarafından Vali Kaldırım’ın gönderdiği  50 Bin TL’nin oyuncuya ödenmediği öğrenildi.

Konuyla ilgili konuşan Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu şok bir açıklama yaptı. Herkes Vali Kaldırım’ın gönderdiği 50 Bin TL’nin neden futbolcuya ödenmediğini ve bu kaynağın nereye kullanıldığını merak ederken Devecioğlu Bagayoko’yu adeta suçlarcasına futbolcunun menajerlerin ağına düştüğünü dile getirdi. 50 Bin TL hakkında tatminkar cevaplar veremeyen Kayyum Başkanı Devecioğlu; “Kaynakları en doğru yerde kullanmaya yönelik bir transfer stratejimiz var. Burada bir iletişim problemi yaşandı. Bunu da düzeltme yoluna gidiyoruz. Bagayoko henüz Elazığspor’un futbolcusu. Bu futbolcu bu futbolcu çeşitli menajerlik ve avukatlık sistemleri içerisinde farklı menajerler ve avukatların ağına düşmüş durumda. Biz bu konuda ilgili avukatlar ve menajerlerle görüşmelerimizi yaptık. Bir de bu futbolcunun alacakları üzerine icralar var. Araya Cumartesi-Pazar girdiği için Pazartesi’ne bıraktık. Görüşmelerimiz devam ediyor. O futbolcuyu Elazığspor’a kazandırmak için bir çalışma içerisindeyiz. Bununla ilgili kaynağımız var. O kaynağı kullanabilme adına söylüyorum. ” dedi.

50 BİN TL’LİK KAYNAK NEREYE KULLANILDI?

Öte yandan Vali Kaldırım’ın 50 Bin TL’yi Elazığspor Kulübü’ne gönderdiği gün basın yayın organları son dakika olarak haberi paylaşmıştı. Bunun üzerine Kayyum Başkanı Sebahattin Devecioğlu’nun haberi paylaşan gazetecileri aradığı ve haberin gerçeği yansıtmadığını dile getirmişti. Daha sonra Vali Kaldırım’ın 50 Bin TL’yi kulübe gönderdiği teyit edilmişti. Bütün haber kaynaklarında Elazığsporlu Malili Oyuncu Bagayoko’nun artık serbest kalmayacağı önünde haberler çıkmasına rağmen 50 Bin TL’lik tutarın oyuncuya ödenmemesi dikkatlerden kaçmazken bu kaynağın nereye kullanıldığına yönelik de hala bir açıklama da yapılmadı.

İbrahim KARAKULAK

Elazığ Fırat Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER