“Futbolcunun alacağı yoksa sorun ne?”

Elazığspor taraftarları Avukat Cengiz Gülaç’ın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Bazı taraftarlar Manisaspor mağlubiyetinde Mehmet Altıparmak’ın, Boluspor yenilgisinde de taraftarın suçlandığını ifade ederken, Gençlik 23 Elazığspor Taraftarlar Derneği ve Narkoz Taraftar Grubu yayımladıkları ortak basın açıklamasında; “Futbolcunun alacağı yoksa niye oynamıyor, mücadele etmiyor?” ifadeleri yer aldı.

“Futbolcunun alacağı yoksa sorun ne?”

Elazığspor Kulüp Basın Sözcüsü Avukat Cengiz Gülaç’ın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalar bordo-beyazlı taraftarları rahatsız etti.

GÜLAÇ; “TARAFTARI YÖNLENDİRENLER VAR” DEMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere Avukat Gülaç haftalık basın toplantısında; “Maalesef Boluspor karşısında da kötü oyun devam etti. Ortada çok konuşulacak bir oyun yoktu kabul ediyoruz. Düzelmemiz lazım, bu futbol bize göre değil. Taraftarlara değinecek olursak, 25. dakikada iç sahada 0-0 gidiyor, taraftarlar futbolcuları yuhalıyor. Taraftarları yanlış yönlendiren insanlar var. Biz ister miyiz kötü sonuç alınsın. Taraftarlarımız lütfen sonuç ne olursa olsun futbolcunun moralini bozmasın.” derken, ““Elazığspor taraftarı ve medyası bu kulübün muhasebecisi gibi davranıyor. Kimse kusura bakmasın.” Gibi ifadelerde de bulunmuştu.

GEÇEN HAFTA ALTIPARMAK, BU HAFTA TARAFTAR SUÇLANDI!

Bu açıklamaların ardından Elazığspor taraftarları sosyal medyada Gülaç’a tepki göstererek geçtiğimiz hafta alınan mağlubiyettin ardından Eski Teknik Direktör Mehmet Altıparmak’ın sorumlu tutulduğunu, bu haftaki yenilginin de taraftara mal edildiği görüşünü savundular. Taraftarın bu tepkilerinin yanı sıra öte yandan Gençlik 23 Elazığspor Taraftarlar Derneği ve Narkoz Taraftar Grubu ortak bir basın açıklaması yayımlayarak tepkilerini dile getirdiler.

“YÖNETİM PARASINI VERİYOR FUTBOLCU OYNAMIYORSA BU DA YÖNETİMİN FUTBOLCULAR ÜZERİNDEKİ EKSİKLİĞİ!”

Gençlik 23 Elazığspor Taraftarlar Derneği Başkanı Serkan Çayır ve Narkoz Taraftar Grubu Başkanı Mücahit Biçer, yayımladıkları ortak basın açıklamasında şu ifadelere yer verdiler; “Elazığspor Basın Sözcüsü Sayın Cengiz Gülaç beyin yapmış olduğu basın açıklamasını dinledikten sonra basın açıklaması yapma gereğini duyduk. Özellikle son 3 haftada sahada koşmayan, mücadele etmeyen, kart görmek, oyundan atılmak isteyen bir Elazığspor gördük. Boluspor karşılaşmasında stadyuma gelen taraftarlarımız maçın 25. dakikasında takımı protesto etmemiş, yediğimiz golden sonra protestolar başlamıştır. Sizler yönetim olarak futbolcuların alacağı yok diyorsunuz, peki sorun ne o zaman? Futbolcunun alacağı yoksa niye oynamıyor, mücadele etmiyor? Yönetim parasını veriyor futbolcu oynamıyorsa bu da yönetimin futbolcular üzerindeki eksikliği. Takımdaki disiplinsizliği gösterir. Hakkını vermeyen futbolcu varsa da eğer kadro dışı bırakılır. Elazığspor taraftarı da kimsenin adamı değildir. Birilerinin yönlendirmesiyle de bağıracak insanlar değildir. Takım iyi giderken alkışlanırken kötü gittiğinde de yapılan tepkilere de aynı şekilde duyarlı olmak lazım. Biz Elazığspor taraftarıyız. Yeri geldiğinde hakkımız olan tepkiyi de gösterir takımımıza da sonuna kadar sahip çıkarız. Yeter ki sahada koşup mücadele edip formanın hakkını versinler.”

Elazığ Fırat Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 22:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER