Eren KURNAZ; "Yönetim Elazığspor'un geleceğini kurtarmak için göreve geldi"

“Şehrimizin siyasi yapısı sonucu bu yönetim bir araya geldi.” diyen Tetiş Yapı Elazığspor Basın Sözcüsü Eren Kurnaz önemli açıklamalarda bulundu.

Eren KURNAZ; "Yönetim Elazığspor'un geleceğini kurtarmak için göreve geldi"

Tetiş Yapı Elazığspor’da Basın Sözcüsü Eren Kurnaz’ın merakla beklenen basın toplantısı, dün Elazığspor Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Kurnaz yeni yönetimin hedefinden, trasnfer tahtasından, transfer çalışmalarına kadar bir çok konuda önemli bilgiler verdi.

“ŞEHRİMİZİN SİYASİ YAPISI SONUCU BU YÖNETİM BİR ARAYA GELDİ”

Takımın mali durumunu incelediklerini dile getiren Kurnaz; “Bilindiği gibi 3 Ağustos’ta İrfan Yumakgil başkanlığındaki yönetim kongre sonucu göreve geldi. 3 gündür de çalışmalarımıza başladık. Epey de mesafeler kat ettik. Şehrimizin siyasi yapısı sonucu bu yönetim bir araya geldi. Sayın başkanımızın özel oluşturduğu bir yönetim listesi. Sportif, hukuki, mali, bürokrasi konularında görev yapacak değerli isimler var. Hızlı karar alma noktasında da herkese teşekkür ediyorum.  Takımın kısa vadede mali durumunu inceledik. Önümüzde transfer tahtası, iç ve dış transfer görüşmeleri gibi konular vardı. Hemen çalışmalara bu konulardan başladık ve hala devam ediyor. Kulübümüzün hasretle beklediği sportif yapılanmayı profesyonel hale getirmek için de uğraşıyoruz. Acil bir şekilde futbol komitesi oluşturduk.  Ardından sportif direktör olarak eski kaptanımız Tuncay Akgün ile anlaştık. Yönetim ile teknik heyet arasındaki koordinasyonu sağlayacak kişi kendisi. Orta ve uzun vadede kendisinden önemli projeler aldık.”dedi.

“YÖNETİM ELAZIĞSPOR’UN GELECEĞİNİ KURTARMAK İÇİN GÖREVE GELDİ”

Elazığspor’un geleceğini kurtarmak için göreve geldiklerini dile getiren Basın Sözcüsü Kurnaz ayrıca;”Transfer görüşmelerimize hiç ara vermedik ve çok sayıda oyuncuyla görüştük. Oyuncular ya da menajerlerine Elazığspor’un bakış açısını çok net bir dille ifade ettik. Yönetim Elazığspor’un geleceğini kurtarmak için göreve geldi. Bundan ötürü hiçbir prensibimizden vazgeçmeyeceğiz. Elazığspor’un bu sezon hedefi kesinlikle şampiyonluk değildir. Kimse bizden böyle bir hedef beklemesin ki beklenmediğini biliyorum. Ligi bitirebileceğimiz en iyi yerde bitirme doğrultusunda hedef koyacağız. Transferlerimizi de ona göre belirliyoruz. Elazığspor’un şartları bu. Hocamızın da raporlarıyla bazı adımlar atacağız. Şu an tecrübeli oyuncu sayımız az. Onların yanına tecrübeli isimler alacağız. Yanına da genç ama gelecek vaat eden futbolcular alarak sportif yapılanmayı en sağlıklı yerde tamamlayıp aklımızdaki gerçek Elazığspor’u ilerleyen yıllarda herkese göstermeyi istiyoruz. Amacımız budur. Bir önceki yönetimin anlaşma koşullarına bağlı kalma kaydıyla Orhan hocayla tekrar anlaşma sağladık. En sağlıklı olan buydu. Hemen hemen bütün mevkilere oyuncu ihtiyacımız var. Dediğim şartlarda bu mevkilere takviye yapacağız. Yabancı oyuncuların döviz kuruyla anlaşma yapmak isteme taleplerini kesinlikle kabul etmiyoruz. İstisnalar olursa kuru sabit tutmak kaydıyla bu şekilde gerçekleştirebiliriz. 2 yabancı oyuncumuz var. onların yanına bu şartlarda yabancı oyuncu takviyeleri yapacağız. Bu prensip kararlarını bozmayacağız. Umarım Türkiye’deki diğer takımlarda da bu uygulamalar devam eder. Hatırlarsanız bir önceki yönetimin kurdaki zararı dudak uçuklatacak cinstendi. O zarar olmasaydı Elazığspor’un önü açıktı. Bizden sonra gelecek yönetimler önünde böyle engel görmeyecek. Takımımızın menfaatini ön planda tutacağız. Sonucunda ne olursa olsun Elazığspor’un menfaatleri konusunda taviz vermeyerek, borcu bitirdikten sonra Elazığspor’u tekrar hak ettiği noktalara getireceğiz. Kararlıyız ve ciddi emek veriyoruz.”ifadelerinde bulundu.

“NET SÖYLÜYORUM TRANSFER TAHTASI KESİNLİKLE AÇILACAK”

Transfer tahtası konusunda dün Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Vali Çetin Oktay Kaldırım ile görüştüklerini söyleyen Eren Kurnaz, transfer tahtasının açılacağını dile getirdi. Kurnaz; “Belediye başkanımız ve valimizle çok ciddi görüşmelerimiz oldu transfer tahtası konusunda. Kesin bir şey söylemek yanlış olur. Görüştüğümüz her makamla mutabakata vardık. Aynı doğrultuda hareket edeceğiz. Görüşmelerimiz olumlu geçti. Bir iki gün içerisinde geri dönüşler bizlere bildirilecek. Şunu net söyleyebilirim transfer tahtası kesinlikle açılacak. Zamanlama daha sonra belli olacak.”dedi.

“ELAZIĞSPOR’DA YILLARDIR VİZYON SIKINTISI VAR”

Elazığspor yönetiminin artık kimseyle kavga etmeyeceğini de ifade eden Basın Sözcüsü Eren Kurnaz; “3 gündür yönetimi oluşturduk. Elazığspor’un ismi dışarıda büyük. Dışarıdaki menajerlerin görüşü burada para var. Öyle rakamlardan pazarlıklar başlıyor ki, gerçekten komedi. İki gün sonra o oyuncunun kendisi ya da menajeri %50 indirime gidiyor. Biz aciliyetimiz var diye yanlış adım atma taraftarı değiliz. Elazığspor’un menfaati daha değerli. 1-2 maçı riske alırız ama geleceği asla almayız. Bu yönetim zor bir görevi devraldı. Elinden gelenin fazlasını yapıyor. AR-GE Sorumlumuzun elinde projeleri var. İzinleri bile sözlü olarak alındı. Liyakata önem veren bir yönetimimiz var. Spor Komitemiz sıkıntı yaşamayacağı planlamayla başlayacak. Geçen sene maç oynamamış oyuncular konusunda acele edecek değiliz. Elazığspor’da yıllardır vizyon sıkıntısı var. Elazığspor yönetimi artık kimseyle kavga etmeyecek, suçlamayacak, eski yönetimlere girmeyecek. Eski konulara hiç girmeyeceğiz. Bilerek zarar verenler dışında herkese saygı göstermek zorundayız. Yüksek meblağlarla oyuncular bu takıma getirmeyeceğiz. Bizim hedefimiz şampiyonluk değil. Gelen oyuncular onu bilecek. İç transferdeki dengeleri düşünmek zorundayız. Teknik heyetin raporu doğrultusunda 1-2 tane oyuncu için limitler zorlanabilir. Bunun dışında yüksek meblağlar olmayacaktır. 1 yıllık mukaveleler yapmıyoruz. 2-3 yıllık oyuncular istiyoruz. Gelecek görülen futbolcularla başkanımızın ciddi görüşmeleri var. Transfer komitemiz ve sportif direktörümüz çalışmalarına başladı, sonuç alıyoruz.”diye konuştu.

“MEHMET AĞAR İLE GÖRÜŞECEĞİZ

Mehmet Ağar ile de görüşeceklerini söyleyen Kurnaz; “Elazığspor’un menfaatleri doğrultusunda kim olursa olsun görüşme taraftarıyız. Elazığspor’un kasasına 1 lira girdirebilirsek görüşürüz. Sportif konularla ilgilendiğimiz için davalık konularak sıra gelmedi açıkçası. Ciddi bir şekilde uğraşan yöneticilerimiz var. Bir örnek verebilirim. 3 yıl önce çalışan bir personelin alacağı var. Takip ediliyor, hemen sonuç alacağız. Pazarlık, indirim taleplerimiz olacak. Sayın Mehmet Ağar’ın yanına gideceğiz. Çarşamba ya da Perşembe uygunum diye bize bilgi verdi. Avukatımız görüşmeleri yapıyor. Yönetim ikiye bölünecek. Bir kısım İstanbul, bir kısım Ankara’ya gidecek. Sayın valimizde Ankara’da bazı görüşmeler yapacak. Bu görüşmelerin sonu bize olumlu dönecek. Randevular alındı. En ufak bir sıkıntı yok. Sayın Mehmet Ağar dün olduğu gibi bugün de her zaman Elazığspor’a desteğim diyor.”dedi.

“HANGİ NOKTALARA TRANSFER DÜŞÜNÜLÜYOR?”

Teknik Direktör Orhan Kaynak’ın raporu doğrultusunda en az 2 santrafora ihtiyaçlarının olduğunu vurgulayan Eren Kurnaz; “Hocamızın raporu doğrultusunda 1-2 kaleciye ihtiyacımız var. En kötü bir stopere, sağ beke, ön liberoya, kanatlara ve en az 2 tane santrafora ihtiyaç var. Mevki olarak bize söylenenler bunlar. Tecrübeli, genç oyuncular listemizde. Sosyal medyada duyulan isimler çok var. Geçen isimlerin çoğu doğru, görüşmeler yapılıyor ama bizden duyulmadığı müddetçe inanmayın.”diyerek sözlerini noktaladı.

İbrahim KARAKULAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER