Elazığspor'un adı değişti

Transfer tahtasının açılmasıyla rahat bir nefes alan Elazığspor’da yeni bir gelişme daha yaşandı.

Elazığspor'un adı değişti

Elazığspor’un Transfer Tahtası’nın açılmasında kilit rol oynayan isimlerin başında gelen Ticaret Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan katıldığı canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu…

Transfer engelinin kaldırılması noktasında çok yoğun çalışmalar yaptıklarını ve yasağın kaldırılması, kaynak ihtiyacını giderme adına girişimlerde bulunduklarını anlatan Arslan, Elazığspor’un bundan sonraki süreçte krizlerle, yönetim hatalarıyla değil ayakları yere sağlam basan bir kulüp olacağını belirtti. Elazığspor’a isim sponsorluğu konusunda Birevim Firması’yla anlaştıklarını kaydeden Asilhan Arslan kendilerine bu konuda yardımcı olan Tetiş Yapı’nin sahipleri ve ortaklarına teşekkür etti.

Arslan’ın açıklamaları şöyle;  

“Bizler şehrimize layık olmaya çalışıyoruz. Başka bir amacımız ve gayretimiz yok.  Yalnızca yoğun bir gündem var. Bu gündem nedeniyle biraz fazla mesai harcadık yorulduk. Ama hamdolsun değdi. Neticeyi alabilmek tüm yorgunlukları giderdi. Ondan dolayı çok mutluyuz. Rabbime ne kadar şükretsek azdır. İnşallah bu şehir herşeyin en güzeline layık. Herşeyin en güzelini hakkediyor. Bizde şehrimize layık olmaya çalışıyoruz. Öncelikle kaynak ihtiyacımız vardı. Kaynak ihtiyacını giderme adına girişimlerde bulunduk. Malumunuz bir isim hakkımız vardı. Tetiş Yapı’da olan. Tetiş Yapı’nın sahipleri ortakları Yılmaz Tetik, Mustafa Tetik ve Semih Işıkver, sağolsun çok ciddi özveride bulundu. O özverileriyle isim haklarından feragat ettiler. Yeni bir isim sponsoru bulmamız konusunda bizlere çok ciddi katkıları oldu. Gerçekten kaynak bulmada bizim elimizi çok güçlendirdi. Sayın valiminde sponsorluk konusunda Birevim ile bir görüşmesi oldu. O neticelendi. Akabinde biz kendi kaynaklarımızdan, birçok sivil toplum örgütümüz, işadamlarımız kendi kaynaklarından birşeyler aktardı. O kaynaklarla bu noktalara geldik.  İnşallah yeni transferlerimizle, güçlü bir kadroyla ligde kalmakla alakalı aklımızda en ufak olumsuz bir düşünce yok. Bu kulüp ligde de kalacak. Seneye de inşallah daha ayakları yere basan kurumsal yapısıyla oturmuş, finansal problemlerini ve yönetim problemini çözmüş bir yapıya kavuşacak. Biz onun için mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi sayın valimle, kayyum başkanımız, meclis başkanımızla birlikte gerçekten artık bu şehirde Elazığspor’un yönetim hatalarıyla anılmasını istemiyoruz. Bundan sonraki tüm süreçleri de o şekilde yürüteceğiz. Farkı bir kimliğe kavuşturacağız Elazığspor’u. Bundan tüm taraftarlarımız, tüm şehrimiz emin olsun.”

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 01:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER