Elazığspor kulüp başkanı Yümlü istifa etti

Geçtiğimiz haftalarda Elazığspor Kulübü’nün Olağanüstü Genel Kurul’u gerçekleşmişti. Yapılan kongrede Elazığspor Kulübünün başkanlığına Hacı Murat Yümlü seçilmişti. Elazığspor’un bugün kulüp tesislerinde yaptığı basın toplantısında Başkan Hacı Murat Yümlü istifa etti.

Elazığspor kulüp başkanı Yümlü istifa etti

Geçtiğimiz haftalarda Elazığspor Kulübü’nün Olağanüstü Genel Kurul’u gerçekleşmişti. Yapılan kongrede Elazığspor Kulübünün başkanlığına Hacı Murat Yümlü seçilmişti. Elazığspor’un bugün kulüp tesislerinde yaptığı basın toplantısında Başkan Hacı Murat Yümlü istifa etti.

12 Temmuz 2018 Perşembe 15:36
Elazığspor kulüp başkanı Yümlü istifa etti

22 Haziran 2018 tarihinde Elazığspor Kulübü’nün Olağanüstü Genel Kurul’u olmuştu. Gerçekleşen kongrede Hacı Murat Yümlü Elazığspor’un yeni başkanı olarak seçilmişti. Elazığspor Kulüp başkanı bugün ortak bir basın açıklaması yaptı. Elazığspor kulüp tesislerinde yapılan basın toplantısında açıklamalarda bulunan Elazığpor kulüp başkanı Yümlü, yönetim kurulu olarak toplu istifa ettiklerini ve kongre kararı aldıklarını söyledi.

"BELEDİYE BAŞKANIYLA GÖRÜŞEMEDİK"

Hacı Murat Yümlü'nün açıklaması şöyle; "Bugün önemli bir karar veriyoruz. Çünkü bu kararı uzatmamızın hiçbir anlamı yok. Elazığspor’un zarar görmemesi için böyle bir karar almam gerekiyor. 3 gündür sayın belediye başkanımız Elazığ’da olduğu için bekledik. Belediye başkanımız geldiğinde de telefonla görüşme yapıp fikir alışverişinde bulunduk. Elazığspor ile ilgili bilgilendirme yaptık. Salı günü görüşmemizde yarın Elazığ’da olacağını söylemişti. Salı oldu telefonla görüştük ve daha sonra telefonla görüşemedik. Ulaşamadık. Mesaj attık özel kalem müdürüne söyledik. Bize verilen sözler var bu sözlere inanarak yola çıktık. Kendisinden görüşme istedik. Ama sevgili başkanımız cevap veremedi ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla istifa etme kararı aldık. Bugün şu saat itibariyle istifamızı veriyoruz. Bir buçuk aydır Elazığ’dayım. İşimi gücümü bırtaktım ve Elazığspor'un yarınları için Elazığsporu kaosa sürüklememek için var gücümle çalıştım".... İlk gün geldiğimden sevgili başkanım senle oturulduğumuzda benim gücüm bu kabul ediyorsanız buradayım, kabul etmiyorsanız benim bunun içine atmayın sıkıntıya sokmayın bende işimden gücümden olmayayım. Dedi ki sevgili başkanım, biz geçmiş dönemlere 60-70 milyon TL yardım ettik sana 15 milyon TL mi yardım etmeyeceğiz. Bu konuşmasından dolayı yönetimde bulunan arkadaşlarımdan Zafer Yetiş yanımdaydı. Bu görüşmeden sonra biz cesaretlendik ve sahiplendik.

"KİMSENİN KİMSEYLE OYNAMAYA HAKKI YOK"

Sevgili başkanım beni yarı yolda bırakacaksan bu durumda bırakacaksan beni neden bu hale getirdin. Size yapılmayan bir şeyi başkasına yapmayın. Herkes kendine göre bir değer, isim, şahsiyettir. Kimsenin kimse ile oynamaya hakkı yok. Onuru ile oynamaya kişiliği ile oynamaya hakkı yok. Beni kabul görmeseydiniz zamanında kabul görmeseydiniz. Bu süreçte günü kurtararak elinizdeki sıkıntıları benim içime bırakarak yazık ettiniz. En azından telefona cevap verin, kardeşim yapamıyoruz edemiyoruz yardım edemeyeceğiz başka isimler var biz yöneteceğiz deyin bundan doğal ne var. Bundan önceki konuşmalarımda söylemiştim. Elazığspor’a kim sahip çıkacaksa Elazığspor’u iyi yerlere götürecekse seve seve bunlara destek olacağımı söylemiştim.

"NE OLDUYSA SEÇİMDEN SONRA FİLİM DEĞİŞTİ"

Murat Yümlü  “Bugün ki sürece getirdiler Hacı Murat para harcasın son dakika golü göndeririz. Göndere göndere insan kalmadı bu şehirde. Sayın valimi birkaç kez aramama rağmen görüşme sağlayamadık. İlk zamanlarda bize destek verdi.  Ne olduysa seçimsen sonra filim değişti. Benim ülkücü oluşum mu sizi rahatsız etti. Ben Elazığspor’a destek olmaya geldim. Aslan gibi çıkın deyin Allah razı olsun seni kutluyoruz. Aslan gibi gittin cesarettinden dolayı sana şükran borçluyuz deyin. Ama bunu da yapmadınız. Elektrik olaylarında ben il başkanımı aradım. Metin bulut telefonuma bakmadı. Başkan dedi ben görüşme sağlayım sizi arayalım. Metin bulut beni aradı dedi bir yanlışlık var. Dedi aman gözünü seveyim bunu medyaya paylaşmayın. Biz herkese eyvallah ettik. Ben herkesin elini öperim. Ben el öpecek bir insan değilim. Elazığ da hayatım olamaya bilir ama ben Türkiye cumhuriyetine mal olmuş biriyim” ifadelerine yer verdi.  

“ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN”

Yümlü “Ben 10 milyar elektrik borcu için sayın vekilimi aradım.  10 milyar dedi ben sabah sabah nereden bulayım. Şerifoğlularını aradık. Sayın vekilim bu işe el atın. Bu işi hemen açtıralım. Ben seçimden çıktım 10 bin nerden bulayım. Yavuz kardeşimiz aradım yönetim kurulu üyemiz gitti yatırdı hemen elektriği açtı. Bulut beni aradı neden bu açıklamayı yaptın. Sen bizle oyun mu oynuyorsun vekilim. Sözün var. Ben bu şehrin milletvekiliyim. Bende dedim bu şehrin kulüp başkanıyım. Benim ile işin olsa ne olur olmasa ne olur. Bu saatten sonra işim olmaz. Benim sizin ile bir meselem yo ki Ne meselem olabilir. Seçilip gittiniz bu halkın oyunu aldınız söz verdiniz. Diğer vekiller bir hayırlı olsun bile demediniz. Onun için elinizi vicdanınıza koyun” şeklinde aktardı.

“BENİM İLE ÇELİK ÇUBUK GİBİ OYNADINIZ”

Yümlü seçim öncesi söz verildiğini belirterek “ Burada bir hak var. Benim ile çelik çubuk gibi oynadınız. Seçim önsesi söz verdiniz. Elazığ halkına sözlerim var. Arsızlığa yolsuzluğa kulübü teslim etmeyin. Bu takım Elazığ’ındır bundan sonra gelecek başkanı çok iyi seçmesi çok iyi tanıması lazım. Yazık bu şehre bu takıma. Hatır gönül ilişkileri ile yıllarca bu böyle oldu. Hiçbir siyasi gücün altında kalmamaları. Baki aydın gibi başkanları ihtiyacı var. Hayrettin Karamaz’ı bunu kulüpten alacağı yok Benim dostumdur. Çok sevdiğim saygı duyduğum isimdir. O gün ki sözlerimi cımbızla aldılar. Karşı karşıya getirdiniz. Hayrettin Karmazıdan ben özür diliyorum. Sadece sosyal medyada aday diye gezdiği için bende dedim ki gelin başkanım önünü açalım. Zaten ne olduysa sizden sonra bozuldu. Ondan sonra Elazığspor dikiş tutmadı. Elazığspor’a zararımız olmadı.  Burada 70 insan her gün yemek yiyor. Aydınlığa kavuşturduk. Bu kadar sevdalı insanlar neredeydi. Ben solana mı sokmadım. Selçuk Öztürk Elazığspor rüyası ile yatıyor kalkıyor. Çünkü başka adamın işi yok. Öztürk şöyle diyor bu kulübü enkaza çevirdin şimdi çıktın diyorsun ben ne yaptım diyorsun” dedi.

“ELAZIĞ HALKI SENİ BAŞKAN YAPMAZ”

Kulübün FİFA’ya davalık olduğunu ve hiçbir davayı kazamadığını vurgulayan Başkan Yümlü “ Sayın başkan döneminde sen hayalini kuramazsın. Doğru Allah bana o hayalleri nasip etmesin. Elazığ halkı seni başkan yapmaz. Ben bu kulübü zarara uğratmadım demişsin. Serdar gürler bonservis bedellerini nereye kullandın. Bunların bedelleri ödenmediği için kulübümüz FİFA’lık olmuş.  Bunun sebebi kim Selçuk Öztürk. Şimdi çıkmışsın bize rüyalarını anlatıyorsun. Elazığspor FİFA’dan ceza aldı. Milyonlarca Euro para cezası alındı. Eski yönetim gibi sen de beceriksiz çıktın demiş. Benim burada amacım eski kulübü savunmak değil. Çamurun at izi kalsın. Hacı murat edepli bir insandır. Türkiye siyasetine damga vurmuş edepli bir insandır hacı murat. Senin gibi boş kafa ile sahtece üstümüze taraftar grubunu sararak ananımıza avradımıza küfür saydırmak değil” diye kaydetti.

“BEN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

Murat Yümlü “Sayın Öztürk’e soruyorum. Hiçbir futbolcu kardeşimin adını duymadım. 7 tane otobüs satıldı. Bunlar nerede. Bunların hesabını nasıl vereceksin. Şirketlere verilecek otobüsler nerede. Elazığspor’u çok sevdiğini ifade eden büyük başkan açıklasın. Her gün bu kulübe faizler yayıyorsun. Bu işler benim işim değil. Elazığ’ın takdirine bırakıyorum. 8 yıl önce devlet memuru olan bir insan 60 milyon alabilecek hale nasıl geliyor. Ben gitsem de ben bu işin peşini bırakmayacağım. 12 milyon tl faizi parası almışsın. Bu nasıl sevgi bu sevgiyi sorarlar. Beni bombardıman yağmuruna tutturdunuz istifa istifa. Biz ne yaptık. Sayın Belediye Başkanım Ahmet’i Mehmet’i Selçuk’umu kimi getirirse getir bu kulübün ihtiyacı var Ben hakkımı helal etmiyorum. Ben bugün istifa ediyorum. Geldiğim yere gideceğim. Her zaman maddi manevi yine yapacağım bunun sözünü veriyorum. Bana algı yaptırıyorlar. İstifa et git de kim var kimi buldunuz. Kapıları üstüme kapatmak kolaydır. Bütün kapıları üstüme kapattınız ”ifadelerini kullandı.

“ELAZIĞPSOR ÜZERİNDE İSİM YAPMAK KOLAYDIR”

Murat Yümlü  “Allah bana kapı açtı en azından boynumu eğmedim. Benim kuruş kuruş yaptıklarım burada. Benim kimseye eyvallah edecek halim yok. Mahalle ağzı ile konuşmuyorum ben evrak ile konuşuyorum. Elazığpsor üzerinde isim yapmak kolaydır. Ben gönül fakiriyim. Para ile imanın kimde olduğu belli değil. Telefon açıyorsun Hacı Murat biraz daha para harcasın ben geliyorum. Elazığspor sahipsiz kalıyor. Bugün Elazığspor’a analık babalık yapmanız lazım. Bu takım kampa gidecek. Yabancı futbolculara ödeme yapılacak. Kime yapacaksanız yapın hemen yapın. Aslan gibi çıkın kamuoyu bilsin. Hepiniz seçimde her türlü desteği verdiniz. Sonra beni günah keçisi yaptınız. Size ne yaptık kardeşim size bir saygılılık mı oldu. Alın bir kapı bize kapıları kapatmaydın. Benim bunlar ile uğraşacak gücüm yok. 60 milyon tl borcu ben nasıl ödeyim. Belediye başkanımız vermiş vermiş bitirememiş. Ben nasıl bitireyim. Hakkı hukuku olmayan insanlar haber yapıyordunuz. Habercilik onurlu şerefli bir iş. Sormazlar mı sana bu adam sana saydı sende bunu haber yaptın bu hakkı sana kim verdi. Bu kulübü ben 150 milyon tl borcun içine soksaydım ben kahraman olurdum. Onun için basında ki arkadaşlarım ellerini vicdanlarına koysunlar. Elini vicdanına koy. Diğer basın arkadaşlarımız var neden onlar yapmadı. Belediye başkanı elinde ki bombayı birinin kucağına atmak için mazlum arıyor Ama inşallah bu mazlum Elazığspor’u karanlığa götüren mazlum olamasın. Gerçeklerin arkasına saklamasın gerçeklerin önünde olsun” diye aktardı. 

“ARKAMIZDA ŞAİBE BIRAKMADAN BUGÜN KULÜBÜ BIRAKMIŞ BULUNUYORUZ”

Yümlü konuşmalarını şu şekilde sonlandırdı “ Bizim kuruş kuruş nereye vermişsek arkamızda şaibe bırakmadan dekontu evrakı ile beraber hepsi burada. 1 milyon 950 bin tl geldiğimiz günden bugüne harcama yaptık. 70 80 milyon tl de cebimden ayrı harcamışım. Gıda yardımı girmişse bunları fatura etmedim. Bu şekil harcamaları da fatura etmedik. Elazığspor’a helal olsun. Ben giderayak da olsa maaş verdim. Onun için elimiz vicdanımıza koyalım. Bundan sonrada arkamızda şaibe bırakmadan bugün kulübü bırakmış bulunuyoruz. Yönetim kurulu arkadaşlarımız şerefli onurlu insanlar. Biz bu arkadaşlara da teşekkür ediyoruz. Ben şuan Elazığ halkına hakkım varda hela ediyorum. Ben basın arkadaşlarımı da hakkımı helal ediyorum. Siz de emek verdiniz. Girişimde bulundunuz. Sayın valime belediye başkanımız hemen buraya görevlendirmek yapın buraya sahipsiz bırakmayın. Elazığspor’un size ihtiyacı var. Ben evrak ile konuşuyorum. Kimsenin günahına girmiyorum. Ben de kamuoyunun huzurunda bunları sizlere bırakıyorum”

Son Güncelleme: 12.07.2018 17:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
cuma keskiner 2018-07-13 11:49:14

bir ak partili olarak diyorumki yerel seçimlerde sn.mücahit yanılmazı seçmeyin karşısındaki en güçlü adaya oyunuzu verin bu vatandaş gitsin elazığ,ın oyunu alıp çalışmamak yok öyle halk gerekeni yapsın.