Elazığspor Kulübünden Açıklama

Elazığspor Kulübü tarafından Elazığ Atatürk Stadyumunda oynanan Tetiş Yapı Elazığspor - Gazişehir Gaziantep FK karşılaşmasında hakemin kararlarına yönelik yazılı açıklama yapıldı.

Elazığspor Kulübünden Açıklama

Elazığspor Kulübü tarafından Spor Toto 1. Lig'in 8. Haftasında oynanan Tetiş Yapı Elazığspor - Gazişehir Gaziantep FK maçında hakemin vermiş olduğu kararlar doğrultusunda açıklama yapıldı.

ÇAĞDAŞ ALTAY’IN VERDİĞİ HATALI KARARLAR BELİRLENMİŞTİR”

Elazığspor Kulübü tarafından yapılan açıklama şöyle; “Spor Toto 1. Lig'in 8. haftasında Elazığ Atatürk Stadyumunda oynadığımız Gazişehir Gaziantep FK maçının sonucunu,  hakem Çağdaş Altay’ın verdiği hatalı kararlar belirlenmiştir. Türkiye’de ki kariyeri boyunca kırmızı kart görmeyen Lamine Diarra’nın müsabaka sırasında serzenişini kendisine hakaret olarak algılayan Çağdaş Altay futbolcumuzu kırmızı kartla oyundan ihraç etmiştir.

“YANLI TUTUMUNU GÖZLER ÖNÜNE SERMİŞTİR”

Müsabakanın hakeminin, karşılaşmanın son dakikalarında Futbolcumuz Elmar Bjarnason’a ise direkt kırmızı kart göstererek cezalandırması maalesef ki yanlı tutumunu gözler önüne sermiştir. Ayrıca, karşılaşmada Gazişehir Gaziantep FK’nın ilk golü öncesi verilen serbest vuruş ve lehimize verilmeyen penaltı pozisyonunun mutlak suretle irdelenmesi gerekmektedir. Hakem Çağdaş Altay’ın müsabaka boyunca tüm takdir haklarını rakip takım lehine kullanması da asla göz ardı edilmemelidir. Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü olarak hakemlerden adil olmalarını, herkese eşit bir şekilde davranmalarını bekliyoruz.

“BU TÜR HAKEM HATALARININ TEKRARLANMAMASINI ÜMİT EDİYORUZ”

Bu doğrultuda kulübümüzün hakkını sonuna kadar arayacağımızı belirtmek istiyor, bu tür hakem hatalarının tekrarlanmamasını ümit ediyoruz. Türlü sıkıntılarla uğraşan kulüplerin birde yanlı, art niyetli uygulamalara maruz kalması ve bunun sonucu olarak stadyumlarda gerginlik ortaya çıkarılmasının zararı, Türk futboluna olacaktır. Kamuoyuna Duyurulur. Saygılarımızla. Elazığspor Kulübü” şeklinde 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER