Elazığ TSO'dan Elazığspor Açıklaması

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Elazığspor’la ilgili kamuoyu açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada; “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kayyım Başkanlığının güçlendirilerek sezonun tamamlanmasını arzu ediyoruz. Biz bu süreçte kulübümüzün maddi ve manevi destekçisi olmaya devam edeceğiz” denildi.

Elazığ TSO'dan Elazığspor Açıklaması

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Elazığspor’da yaşanan son gelişmelerle ilgili kamuoyu açıklaması yapıldı. “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kayyım Başkanlığının güçlendirilerek sezonun tamamlanmasını arzu ediyoruz” denilen açıklamada; hiçbir eski yönetici veya aday adayı ile görüşme yapılıp destek sözü verilmediğini vurgulandı.

“KAYYIM ATAMASIYLA KONGRE SÜRECİNE GÖTÜRÜLMÜŞTÜR”

İşte Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle; Tüm kamuoyu ve Elazığspor camiasının yakından takip ettiği gibi Elazığsporumuz yaşamış olduğu çeşitli sorunlar nedeniyle çok zor günler geçirmiş ve bu dönemde kapanmayla karşı karıya kalan kulübümüz Kayyım atamasıyla kongre sürecine götürülmüştür. İki kez yapılan genel kurulda aday çıkmamış ve tahta açılamadığı için transfer yapılamadığı gibi mevcut futbolcularımız ve teknik heyetimizin büyük çoğunluğu kendilerine yeni kulüpler bularak takımdan ayrılmışlardır.

“İLİMİZE YAKIŞMAYAN GELİŞMELERE SEBEBİYET VERMİŞTİR”

50 yılı aşkın mazisi ile 7’den 70’e bu şehrin ortak sevinci, heyecanı, üzüntüsü, gururu ve moral kaynağı Elazığsporumuzun böylesi bir dönemde kaderine terk edilmesi Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak kabul edebileceğimiz bir durum değildir.   İlimizin en değerli markası olan Elazığsporun içine düştüğü durum tüm kenti derin bir üzüntüye sokmuş ve yönetime aday çıkmaması ve kulübün yönetimsiz kalması ilimize yakışmayan gelişmelere sebebiyet vermiştir. Her koşulda ve ortamda takımını yalnız bırakmayan büyük Elazığspor taraftarları ve tüm kamuoyunun Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasından beklentileri doğrultusunda Sayın Valimizle müşterek hareket edilerek, şehrin dinamikleri harekete geçirilmiş, STK’larımız ve İş dünyamız sürece dahil edilerek şehirde sağlanan birlik ve beraberlik sayesinde oluşturulan kaynakla transfer tahtasının açılması sağlanmıştır.

“DESTEK SÖZÜ VERİLMEMİŞTİR”

Transfer tahtasının açılması ile futbolcu transferlerinin ardından sosyal medya üzerinden kulüp başkanlığına adaylık için çeşitli paylaşımlar yapılmaya başlanmıştır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bu süreçte hiçbir eski yönetici veya aday adayı ile görüşme yapılıp destek sözü verilmemiştir. Ancak bu kulübe yüreği ile destek olmuş tüm başkan ve yöneticilerimizin de bilgilerini ve deneyimlerini almaktan geri durmayız. Şu durum çok iyi bilinmelidir ki; Kulübümüzün bugün en az sportif başarı kadar içinde bulunduğu yönetsel, denetimsel, mali, idari ve personel sorunlarının çözülüp şeffaf ve tüm yönleri ile açık bir şekilde güven verici bir yönetim modeline kavuşması daha önemli bir husustur.

“KAYYIM BAŞKANLIĞININ GÜÇLENDİRİLEREK SEZONUNUN TAMAMLANMASINI ARZU EDİYORUZ”

Şehrimizin bir spor kenti olması, futbolda marka değerinin artırılması, sadece ilimizde değil bölgede de önemli bir futbol okulu ve sporcu yetiştiren altyapı merkezi olması vizyonuyla gerekli çalışmaların yapılması gerekmektedir. Bu gerekçelerle Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kayyım Başkanlığının güçlendirilerek sezonun tamamlanmasını arzu ediyoruz. Biz bu süreçte kulübümüzün maddi ve manevi destekçisi olmaya devam edeceğiz.  Sezonun tamamlanması ile birlikte kulübün açık olan yasalar gereğince seçime giderek yeni yönetimini oluşturması sağlıklı bir süreç olacak olup, bu süreçten sonra da Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak kulübümüzün aynı maceralara bir kez daha sürüklenmemesi için ilgimizi kesmeyecek ve sistemin içinde bulunmaya devam edeceğiz. Tüm kamuoyuna saygı ile duyururuz…
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER