Elazığ İl Özel İdare’de hedef şampiyonluk!

Mardin BŞB karşısında salondan zaferle ayrılarak 8’de 8 yapan Özel İdare Basketbol Takımı’nda Başantrenör Hakan Acer ve oyuncular Nihan Demirkol ve Halime Uykan, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Deneyimli Çalıştırıcı Acer; “Kupayı kazandık ama işimiz bitmedi. Önemli olan bizim için Süper Lig. Tek düşüncemiz bu. Şampiyon olmayı çok istiyoruz.” derken Nihan Demirkol; “Yöneticilerimizin bizlere olan ilgisi, takıma olan katkıları çok güzel. Özel İdare’de 4 4’lük bir organizasyon var.” ifadelerinde bulundu. Halime Uykan ise Bursa’da oynadığı dönemde Elazığ deplasmanından korktuğunu, şu an ise bu camiada olmaktan mutlu olduğunu kaydetti.

Elazığ İl Özel İdare’de hedef şampiyonluk!

Mardin BŞB karşısında salondan zaferle ayrılarak 8’de 8 yapan Özel İdare Basketbol Takımı’nda Başantrenör Hakan Acer ve oyuncular Nihan Demirkol ve Halime Uykan, Fırat Gazetesi'ne önemli açıklamalarda bulundu. Deneyimli Çalıştırıcı Acer; “Kupayı kazandık ama işimiz bitmedi. Önemli olan bizim için Süper Lig. Tek düşüncemiz bu. Şampiyon olmayı çok istiyoruz.” derken Nihan Demirkol; “Yöneticilerimizin bizlere olan ilgisi, takıma olan katkıları çok güzel. Özel İdare’de 4 4’lük bir organizasyon var.” ifadelerinde bulundu. Halime Uykan ise Bursa’da oynadığı dönemde Elazığ deplasmanından korktuğunu, şu an ise bu camiada olmaktan mutlu olduğunu kaydetti.

“ÖZEL İDARE’DE 4 4’LÜK BİR ORGANİZASYON”

Takımın yıldız oyuncularından Nihan Demirkol, geçtiğimiz yıl başarı yakalanamamasına rağmen bu sezon takımın kimyasının değişmesiyle birlikte önemli bir seri yakaladıklarını dile getirdi. Tesisler ve idare şekli hakkında Özel İdare’nin da başarılı bir kuluğ olduğunu kaydeden Nihan; “Özel İdare Basketbol Takımı bünyesine geçtiğimiz sezon devre arasında katıldım. 4 oyuncu arkadaşımla birlikte bir de antrenör değişikliği olmuştu. O dönem eski oyuncular ile yeni oyuncular arasında bir adaptasyon sorunu yaşandı. Geçtiğimiz dönem başarı yakalayamadık ama bu sene sezon başından itibaren takım içerisindeki arkadaşlıklar olsun, takım kimyası olsun çok iyi. Zaten bunu da 7’de 7 bir seri yakalayarak göstermiş olduk ve devam ettiriyoruz. İnşallah bu hafta da kazanacağız. Tesis imkanlarımız çok güzel. Salonumuz hemen yanımızda. İstediğimiz zaman salona gelip çalışabiliyoruz. Yöneticilerimizin bizlere olan ilgisi, takıma olan katkıları da çok güzel. Ligde kimi kulüpler maddi sıkıntılar yaşayabiliyor. Bazı ekiplerde oyuncuların maaşlarında bile sıkıntı yaşanabiliyor. Bizim şu ana kadar hiçbir zaman böyle bir sıkıntımız olmadı. 4 4’lük bir organizasyon var burada. Biz de bu emeklerin hakkını vermeye çalışıyoruz.  Geçen seneye göre bu sezon tribünler tıklım tıklım dolu oluyor. Bu sezon taraftarımızın ilgisi daha fazla. Başarı geldikçe bu ilgi daha da artacaktır. Bu sezon Süper Lig’e çıktığımızda gelecek yıl salonda kimse yer bulamayacaktır.”dedi.

HALİME UYKAN; “ELAZIĞ, KORKTUĞUMUZ BİR DEPLASMANDI”

Geçtiğimiz sezon Bursa BŞB takımıyla başarılı bir sezon geçiren Halime Uykan sezon başında temsilcimizin kadrosuna katılmıştı. Bursa’da oynadığı dönemde Elazığ’ın korktukları bir depalsman olduğunu dile getiren başarılı oyuncu, taraftardan da övgüyle bahsederek; “Şu anda son 7 haftada 7 maçımızı kazanarak büyük bir başarı elde ettik. Kadınlar Federasyon Kupası’nın ardından şanssız 2 mağlubiyet almıştık. Daha sonra daha sağlam oynayarak bir seri yakaladık. Yabancı oyuncumuz değişti. Böylece daha hareketli olmaya başladık ve istediğimiz tempoya daha da yaklaşıyoruz. İnanıyorum ki mağlubiyetiz bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Yarın da Mardin ekibiyle maçımız var. Taraftarımızın desteği çok önemli. Ben geçtiğimiz sezon Bursa’da oynuyordum. Rakip olarak geldiğimde korktuğum bir deplasmandı burası. Elazığ’a deplasmana geldiğimizde Elazığ takımı 18 sayı geriden geldi. Taraftar sayesinde geri dönüş yaptılar. Taraftarın takıma olan katkısı çok önemli. Şimdi ben burada oynuyorum ve buranın oyuncusu olarak taraftarımızın desteğini almak istiyoruz. Onlar da gümbür gümbür geliyor maçlarımıza. Bu da bizim için çok artı oluyor. “diye konuştu.

DENEYİMLİ ÇALIŞTIRICI ACER; “ALTYAPIMIZI OLUŞTURARAK GELİŞİM SAĞLADIK”

Sezon başında Başantrenör olarak göreve başlayan Şampiyon Hoca lakaplı Başantrenör Hakan Acer de;“Daha önce bu ligde Edirne ve Mersin ekipleriyle şampiyonluk yaşadım. Sezon başında da 2 yıllık bir kontratla Özel İdare bünyesine katıldım.  Bizim en önemli hedefimiz sürdürülebilir bir şekilde başarıya ulaşabilmektir. İstikrar önemli. Bu sadece A takımıyla değil, bütün A takımın altyapısını da oluşturmayı kapsar. Bu amaçla yola çıktık. Önce Türkiye Kupası’nı kazandık. Bu bizim için önemli bir moral oldu. Ne kadar doğru işler yapacağımızın göstergesi oldu. Daha sonra 2 mağlubiyet aldık ama şu anda bir istikrar yakaladık: Ligde çok iyi takımlar var. Biz de iyiyiz ama bizden de iyiler var. Mutlaka saygı duyulması gereken rakipler var. En önemlisi de kendimize saygı duyabilmemiz. Çünkü biz bir kurumu, şehri temsil ediyoruz. Sorumluluklarımız çok fazla. Elazığ Doğu Anadolu’da bir şehir olmasına rağmen kadın basketboluna ciddi yatırımlar yapıyor 4-5 yıldır. Bu süreçte her hangi bir kupa ya da altyapıya yönelik bir çalışma yoktu ama biz burayı ciddi anlamda yukarıya çekmeye başladık. Bunda bir çok insanın katkısı var. Valimizden, genel sekreterimizden, yönetimimizden ciddi destekler söz konusu. Altyapımızı oluşturarak gelişim sağladık. Altyapıda daha önce  antrenör varken şu an 8 antrenörümüz oldu. Seçmeler de gerçekleştirdik. 9 yaşından başlayan gruplarımız yukarıya doğru devam edecekler. Kupayı kazandık ama işimiz bitmedi. Önemli olan bizim için Süper Lig. Tek düşüncemiz bu. Şampiyon olmayı çok istiyoruz.”şeklinde konuştu.İbrahim KARAKULAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER