Cihat ARSLAN; "Rakip çok fazla yerde kaldı"

Adanaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan; “Geriye düşünce bizim içinde daha zorlu bir maç oldu. Rakipte biraz daha fazla maça motive olmaya çalıştı. Rakip çok fazla yerde kaldı.”dedi.

Cihat ARSLAN; "Rakip çok fazla yerde kaldı"

Evinde ligin ilk maçında temsilcimiz Elazığspor ile 1-1 berabere kalan Adanaspor’da Teknik Direktör Cihat Arslan açıklamalarda bulundu.

“RAKİPTE BİRAZ DAHA FAZLA MAÇA MOTİVE OLMAYA ÇALIŞTI”

Cihat Arslan;  ”İlk girdiğimiz fırsatları değerlendirebilseydik, daha moralleri bir şekilde maçı koparabilirdik. Geriye düşünce bizim daha zorlu bir maç oldu. Futbolun kuralları var, bir de oyun içerisinde kurallar var. Takımın içindeki kurallar, oyun disiplini yardımlaşma pozisyonu doğru okuma, burada biraz eksik kaldık. İlk yarı organizasyonlarında biraz dalgalanma yaşadık. İkinci yarı yaptığımız hamle ile bizim için artıya döndü. İlk girdiğimiz fırsatları değerlendirebilseydik, belki daha moralli bir şekilde maçı koparabilirdik. Geriye düşünce bizim içinde daha zorlu bir maç oldu. Rakipte biraz daha fazla maça motive olmaya çalıştı” dedi.

“RAKİP ÇOK FAZLA YERDE KALDI”

Arslan ayrıca temsilcimizde futbolcuların fazla yerde kaldığını iddia ederek; “Sıcak havaydı, çok durakladı oyun. Rakip çok fazla yerde kaldı. 1-1 yakalayınca biraz daha riske girelim dedik. Aslında galibiyeti getirecek pozisyonlarımız oldu. İyisi kötüsü adaletli bir skor oldu. Eksiklerimiz var, mevkiisel ve oyun içerisinde var. Bunları halledersek bu ligin iyi takımlarından oluruz tekrar.”şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER