ARSLAN; "Elazığspor Kapatılamaz!"

Maddi ve manevi anlamda 52 yıllık tarihinin en karanlık günlerini geçiren, Elazığspor için gecesini gündüzüne katarak girdiği darboğazadan kurtarmaya çalışan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan katıldığı canlı yayın programında bazı siyasilerin söylemlerinin tersine Elazığspor’un Elazığ’ın bir değeri olduğunu söyledi ve ekledi…

ARSLAN; "Elazığspor Kapatılamaz!"

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Kanal Fırat Televizyonunda canlı olarak yayınlanan ve Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu “Gündem” programında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu…

Geçtiğimiz haftalarda aynı programda Ak Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’ın “Acı reçeteyi bir an önce önümüze koyup; Malatya modeli gibi altyapısıyla sağlam bir takım yaratmak lazım.” Elazığspor kapatılsın söylemlerinin aksine “Biz bu şehirde var isek Elazığspor’la varız.” diyen Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan,  Elazığspor’un Elazığ’ın ciddi bir değeri olduğunu ve kapatma cümlesini duymak istemediklerini belirtti. Elazığspor’un kapanmaması için ellerinden gelen mücadeleyi vermeleri gerektiğine vurgu yapan Başkan Arslan, “Elazığspor, Elazığ’ımızın çok ciddi bir değeridir. En iyi şekliyle yaşatılmalıdır. Biz kapatma cümlesini duymak istemiyoruz” dedi.

Arslan’ın ‘Gündem’ Programında Elazığspor için yaptığı açıklamalardan satır başları şunlar;

Elazığspor tabi ki yaşayacak, tabi ki var olacak…

 “Ben Elazığ’da caddeye ne zaman çıkarsam çıkayım önümü birkaç kişi muhakkak Elazığspor’la alakalı kesiyor. Halkımız Elazığspor’a duyarlı. Elazığspor Elazığ’ımızın çok ciddi bir değeridir. En iyi şekliyle yaşatılmalıdır. Biz kapatma cümlesini duymak istemiyoruz. Bu memleketin Azot Fabrikası kapandı, Bikormat Fabrikası kapandı, Ayçiçek Fabrikası kapandı. Biz kapatmak kelimesini sevmiyoruz, duymak istemiyoruz. Bu bize yakışan bir şey değil. Tabi ki yaşayacak, tabi ki var olacak. Burada sadece sorumluluğu belirli kitlelere atarsak bu iş sıkıntı. Herkes bir ucundan tutacak, olacağı bu. Herkes tutmazsa olmaz, bereketi de olmaz, gücü de yetmez kimsenin. Borçluk oranında büyük kulüplerin borçları açıklandı. Onların mı kapatılması gerekiyor bizim mi kapatılmamız gerekiyor. Oranalar çıktı. Bizde istemezdik bu rakamlara ulaşmasını, bu borçlara ulaşmasını. Ama maalesef yasal mevzuatlar oradaki bütçe disiplinini tesis etme ve denetleme noktasında konuya hakim değil”

Fabrikalarımızın bacaları tütüyorsa Elazığspor’la tüyüyor…

"Kaynakların oluşturulmasıyla alakalı 8 tane holdingin ziyaret edilmesi, bunlardan belli ölçüde destek alınması noktasında hem fikir oldu. Onunla alakalı Sayın Valimiz de randevuları talep etmeye başladı. Konuşmalar var, görüşmeler var ama detay ve rakam bilmiyorum. Biz bu şehirde var isek Elazığspor’la varız. Fabrikalarımızın bacaları tütüyorsa Elazığspor’la tüyüyor. Bunu ayrı göremeyiz. İnsan sosyal bir varlık. O sosyalitenin gerekliliği var. Bunu kimse görmezden gelmesin. Bu şehirde yaşıyorsak, bu şehirde kazanıyorsak insanlarımızı cezbeden bir futbol sektörü var. Haydi gelin değiştirelim, kaldıralım Elazığspor’un olmadığını düşünelim. Elazığspor bir şeyi eksik olmayacak mı? Ekonomi de gitmez. Bunlar birbirini destekleyici faktörler” 

Yöneticilerin acabasız, pazarlıksız, amasız o yönetimde yer almaları gerekiyor…

 “Ben taraftarlarımıza şu konuda bir çağrıda bulunmak istiyorum; Bu konu sadece Vali Bey’in, sadece Milletvekillerinin, sadece iş adamlarının altından kalkabileceği bir konu değil. Defaten yardım kampanyaları başlatıldı. Sayın Valimizin öncülük ettiği bir kampanya vardı. Sevgili Elazığsporlular; o kampanyadan toplanan yardım miktarı sadece 50 Bin TL’ydi. Buradan sesleniyorum; Bu hafta başlatılan kampanyada bizim birkaç milyon lirayı toplamamız lazım. Elazığspor’un kapanmaması için elimizden gelen mücadeleyi vermemiz gerekiyor. Biz umutsuz değiliz. Var gücümüzle, tüm gücümüzle kaynak oluşturma, yönetim oluşturma noktasında çalışıyoruz. Elazığspor’u şehir sahiplensin, bu son hafta çok önemli. Özellikle kaynak aktarma. Taslak çalışmada ismi geçen tüm yöneticilerin acabasız, pazarlıksız, amasız o yönetimde yer almaları ve bu kulübü sahiplenmeleri gerekiyor” 

Günışığı Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER