Aksu: Elazığspor’un Durumu Seçimlerden Sonra Belli Olacak

Elazığspor Sportif Direktörü Mustafa Aksu, yeni sezon öncesi A ve B planları yaptıklarını kaydederek, bordo beyazlı takımın durumunun İstanbul seçimlerinden sonra belli olacağını ifade etti.

Aksu: Elazığspor’un Durumu Seçimlerden Sonra Belli Olacak

Elazığspor’da yeni sezon öncesinde yaşanan belirsizlikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Sportif Direktör Mustafa Aksu, önlerinde 2 tane strateji bulunduğunu kaydederek, bunların transfer tahtasının açılması veya açılamaması olduğunu söyledi.

Kendilerinin bu iki ihtimal doğrultusunda çalışmalarını tamamladıklarını ve her şeyin hazır olduğunu dile getiren Aksu, Elazığspor Kulübünün hayatını devam ettirebilmesi için şehrin dinamiklerinin destek vermesi gerektiğini tekrarladı.

“8 TANE OYUNCUYU GELECEK ADINA BİR PLANLAMAYA KATTIK”

Bu konuda gerek siyasiler, gerekse de bürokratlarla görüşüldüğünü ve 23 Haziran’da gerçekleştirilecek İstanbul seçiminin sonrasındaki süreci beklediklerini söyleyen Elazığspor Sportif Direktörü Mustafa Aksu, “O toplantı neticesinde bir yol haritası çizeceğiz, 16 günlük bir kamp çalışmamız oldu. Altyapıdaki özellikle 17-18-19 yaş grubu oyuncularından 8 tane oyuncuyu gelecek adına bir planlamaya kattık. Transferimizin önü açılsa da açılmasa da bu belirlediğimiz genç kardeşlerimizi A Takımımıza katacağız. 3-4 tane kardeşimizi de daha sonraki dönemlerde değerlendireceğiz.” dedi.

“EKONOMİK YÖNDEN KATKISI OLACAK BİRİNİ TERCİH EDECEĞİZ”

Yeni sezon hazırlık kampını 10 Temmuz veya sonrasında başlatmayı planladıklarını aktaran Elazığspor Sportif Direktörü Mustafa Aksu, “Kamp yapılan yerler malum, Erzurum da olabilir, Bolu da olabilir. Tabi getireceğimiz hocanın konumuna bağlı. Hocamız nereyi tercih ederse. Sefer hocamızla bir görüşme yapmış Selçuk Başkan. Bizle de giderayak görüşmüştü. Bir ön görüşmemiz oldu Sefer hocayla. Ama biz bunun yanında 3 hocayla daha görüştük. Bunlardan hangisiyle anlaşırsak, kulübe ekonomik yönden katkısı olacak birini tercih edeceğiz. Biz Sefer hocadan memnunduk” dedi.

“BİR TAKIM ORTAYA ÇIKAR DİYE UMUT EDİYORUZ”

Mevcut takım iskeletini koruyup, alabilecekleri nokta diye tabir edilen oyuncular olduğunu sözlerine ekleyen Aksu, “Ama biz geç kalırız, başka takımlara giderler ona bir şey diyemeyiz. Göksu, Sinan ve Köksal gibi oyuncuların yanı sıra birkaç tane daha oyuncu var. Çok fazla olmamak kaydıyla iskeleti bozmadan 4-5 oyuncuyu kadromuza katacağız. Genç oyuncularımızla beraber bir takım ortaya çıkar diye umut ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Elazığ Son Haber

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 00:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER