Tolga AĞAR; "Projede aksama veya değişiklik yok"

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, eski emniyet müdürlüğü alanına yapılacak olan millet bahçesi projesinde herhangi bir aksama ve yada değişikliğin olmadığını söyledi.

Tolga AĞAR; "Projede aksama veya değişiklik yok"

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, eski Emniyet Binası alanına yapılması kararlaştırılan millet bahçesi projesi ile ilgili açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerden önce 17 Haziran tarihinde yeni kapı mitinginde Elazığlılara seslenmiş ve gelen talepler doğrultusunda Elazığ Emniyet Müdürlüğü’nün eski alanına millet bahçesi yapma kararı aldıklarını duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “hayırlı olsun” sözüyle müjdeyi vermişti.

“İHALE SÜRECİNE GİRİLMESİ SÖZ KONUSUDUR”

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Zülfü Ağar, “Seçim öncesi süreçte gündeme taşıdığımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a izah ettiğimiz Millet Bahçesi Projemizde her hangi bir aksama ya da değişiklik söz konusu değildir, Hemşerilerimiz rahat olsunlar, Millet bahçemiz Cumhurbaşkanımızın talimatı ile şehrimize kazandırılacaktır. Ortada bir yanlış anlaşılma söz konusudur, Elazığ’ın sonradan dahil edildiği Millet Bahçeleri projesinde, daha önceden yapılmasına karar verilen ve projelendirme çalışmaları devam eden iller için ödenek ayrılması ve ihale sürecine girilmesi söz konusudur”diye kaydetti.

“TAMAMLANMAMIŞ BİR TASLAK DURUMUNDADIR”

Milletvekili Ağar, “Elazığ’ımıza yapılacak olan Millet Bahçesi Projesi henüz çok yeni ve projelendirmesi tamamlanmamış bir taslak durumundadır. Projesi tamamlanan illerimiz dışında Millet Bahçesine dönüştürülmek üzere projesine başlanması planlanan yerler şunlardır;  İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Pendik, İstanbul Esenler, Ankara Atatürk Kültür Merkezi, Ankara Gölbaşı, Elazığ ve Konya ilimizdir. Kaldı ki, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği söz üzerinden böylesine anlamsız bir spekülatif durum yaratma çabasında olanları da anlamakta güçlük çekiyorum” dedi.

Elazığ Son Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER