Şerifoğulları: Borçlar Kesinleştikten Sonra Açıklayacağız

İlk Toplantısında meclis başkan vekillerini ve komisyon üyelerini seçen Elazığ Belediye Meclisi toplantıları ikinci oturumuyla devam etti. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Şerifoğulları: Borçlar Kesinleştikten Sonra Açıklayacağız

31 Mart Seçimlerinin ardından pazartesi günü ilk toplantısını gerçekleştiren Elazığ Belediye Meclisi, ilk oturumda Meclis Başkan vekilleri ve komisyon üyelerinin seçimlerini yapmıştı.  Belediye Meclisi toplantıları ikinci oturumuyla devam etti. Toplantıda imar ve isim tespit komisyonuna gönderilecek olan gündem maddeleri görüşülerek, karara bağlandı.

FAALİYET RAPORU GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantının son gündem maddesini Belediye’nin 1 Ocak 2018 ile 31 Aralık 2018 tarihleri arasındaki çalışmalarını kapsayan faaliyet raporu görüşüldü. Faaliyet raporu görüşüldüğü sırada Meclis Başkanlığını Başkan Vekili Aydın Kara yürüttü.

Gündem maddesi ile ilgili MHP’li Meclis Grup Başkanı Behçet Susmaz söz aldı ve raporun aceleyle hazırlandığını savundu. Kentsel dönüşüme de değine Susmaz, faaliyet raporunda yer alan fakat yapılamayan projeleri sıraladı. Daha sonra ise AK Parti’li Meclis üyesi Mehmet Tügen söz aldı, Dönemin muhatabının olmadan Susmaz’ın eleştirilerde bulunmasını kendisine yakıştıramadığını söyledi. Konuşmaların ardından faaliyet raporu oylamaya sunuldu ve oy çokluğu ile mecliste kabul edildi. 

ŞERİFOĞULLARI: DENETÇİLERİN DENETİMİ SONRASIN BORCU AÇIKLAYACAĞIZ

Oylama sonunda Başkanlık koltuğuna yeniden oturan Başkan Şahin Şerifoğulları, Tügen’in sözlerine katıldığını ifade ederek, Yanılmaz’ı savundu, Başkan Yanılmaz’a çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Başkan Şerifoğulları ayrıca, “bağımsız denetim firmaları şuanda hem Elazığ Belediyesi’nin hem de EBUAŞ şirketinin borçlarıyla ilgili çalışma yapıyor. Borçlar kesinleştikten sonra imza altına alındıktan sonra sizlerle paylaşmaktan bir sakınca görmeyeceğiz. Bütün Elazığlı hemşerilerimizle borçları paylaşacağız” dedi. Şerifoğulları açıklamasının ardından İYİ Parti’nin Elazığ Belediyesi’nin borçları ile ilgili önergesini okudu… Toplantı bir sonraki ayın toplantı tarihinin ve saatinin belirlenmesinin ardından sonra erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER