Şerifoğulları: 11 Ana Başlıkla 100 Proje Hazırladık

AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ile birlikte Ulukent Mahallesi sakinleriyle buluştu. Ardından kamu kurum ve dernekleri ziyaret eden Şerifoğulları, daha sonra AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve Merkez İlçe Başkanı Ömer Faruk Çelik ile birlikte kapalı çarşı esnafını gezdi.

Şerifoğulları: 11 Ana Başlıkla 100 Proje Hazırladık

AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, seçim ziyaretleri kapsamında önce Milletvekili Zülfü Demirbağ ile birlikte Ulukent Mahallesi sakinleriyle buluştu.

ŞERİFOĞULLARI: HALKIMIZA KARŞI TEVAZU HALİNDE OLACAĞIZ

Mahalle sakinlerine hitap eden Başkan Adayı Şerifoğulları, Şehr-ül Emin olmanın çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Şehr-ül Emin olabilmek önemlidir. Şehr-ül Emin demek şehrin emin kişisi demek. Elinden, dilinden emin olunan kişi demek. Şehr-ül Emin nasıl olmalıdır? Adaletli ve ahlaklı olmalıdır. Adalet mülkün temelidir. Ahlakta mülkün teminatıdır. Adalet ve ahlak birlikte olursa anlamlı olur. Adaletini kaybeden gücünü kaybeder. Ahlakını kaybeden her şeyi kaybeder. Biz Allah’ın izniyle adaletli olacağız, adil davranacağız. Alacağımız kararlarda kendi şahsımıza, kendi nefsimizin aleyhine de olsa adil davranacağız. Biz bu konuda adaletli olacağız. Her kesime hizmet edebilme, adil olabilme noktasında çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bizim ahlakımızın özünde merhamet var, samimiyet var, tevazu var. Halkımıza karşı tevazu halinde olacağız” dedi.

ŞERİFOĞULLARI: 11 ANA BAŞLIKLA 100 PROJE HAZIRLADIK

Belediye içerisindeki çalışmalarda ise disiplinli olacaklarına dikkat çekti ve projelerini yakın bir tarihte açıklayacaklarını söyleyen Şerifoğulları, “Belediye içerisindeki çalışmalarımızda disiplinli olacağız, kendi çalışmalarımızda biliyoruz ki fazla tevazu zillet getirir. Halkımıza karşı tevazu olup belediye içerisinde disiplinli ve kararlı olacağız. Biz asla aldatan olmayacağız. Bunun altını çok net bir şekilde çizerek söylüyorum. Bizim yapabileceklerimiz var, yapamayacaklarımız var. biz yapabileceğimiz projelerle sizin karşınıza çıkacağız. Yani proje yapmak çok kolay. 500 tane bin tane proje yapabilir. Ama bunun uygulanabilirliği nedir bunu tartışmak lazım. Ona göre hareket etmek lazım. Bu noktada şehrin sorunlarını en iyi bilen kişiyiz. bütün mahallelerin bütün sorunlarına hakim bir kardeşiniz olarak bugün karşınızdayız. Bu sorunları çözebilmek adına projeler üretmek, projelerimizi yakın bir zamanda açıklayacağız. 11 ana başlıkla 100 proje hazırladık. Bu projelerimiz Elazığ’ın asli problemleridir. Hepsi uygulanabilir projelerdir. Her mahallenin sıkıntılarını sorunlarını bildiğimizden dolayı çok profesyonel bir ekiple projelerimizi hazırladık. Çok yakın bir zamanda da Allah’ın izniyle sizlere paylaşacağız” diye kaydetti.

ŞERİFOĞULLARI: ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞACAĞIZ

Sorunları ötelemeyeceklerinin altını çizen Başkan Adayı Şerifoğulları, “Elazığ’a bir borcumuz var” diyerek, “Sorunlardan korkmuyoruz. Problemlerden korkmuyoruz. Sorunların üzerine cesaretle, kararlılıkla gideceğiz. Sorunları hiçbir zaman ötelemeyeceğiz. Çözüm odaklı çalışacağız. Elazığ’a karşı bizim bir vefa borcumuz var. Elazığ’ın gençliğine karşı, Elazığ’ın çocuklarına karşı bizim bir borcumuz var. Çalışmalarımızı bu şekilde planlayıp, projelerimizi bu şekilde projelendirip sizlerle birlikte Elazığ’ın bütün problemlerini halledip, bir sonraki dönemde de sizlerin huzuruna rahat bir şekilde gelebilme adına çalışmalarımızı yapacağız” ifadelerine yer verdi.

DEMİRBAĞ: HERKESTEN FAZLA BURALARI HAK ETTİLER

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ise, “Şahin Bey kardeşimizin gençliğinden bahsediyor. Tayyip Bey İstanbul Belediye Başkanı olduğu zaman Şahin Bey’in yaşındaydı. O İstanbul’u idare etti. Sultan Fatih İstanbul’u 20 yaşında fethetti. Bu yaşla alakalı değil, başla alakalıdır. Bu aile de Şerifoğulları ailesi de Ali Bey Abimiz partinin kurucu başkanlarından. Korkut Bey şu anda İl Başkan Yardımcısı. Mustafa Bey TÜGVA gibi bir gençlik kuruluşunun, öğrenci kuruluşunun başında. Bir vakfın başında. Ailece Elazığ’ın hizmetinde bulundular. Herkesten fazla buraları hak ettiler” şeklinde konuştu.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf göksal
Yusuf göksal - 1 yıl Önce

Allah başarılar nasip etsin inşAllah .

yaşlı kurt
yaşlı kurt - 1 yıl Önce

kapalı çarşı güzelmiydi, yol üstündeki oto yıkamacılar kahvehaneler ziyaret et oy topla

SIRADAKİ HABER