Milletvekili Erol’dan Çaydaçıra Spor Kulübüne Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Çayda Çıra Spor Kulübünü ziyaret etti.

Milletvekili Erol’dan Çaydaçıra Spor Kulübüne Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Çayda Çıra Spor Kulübünü ziyaret etti. Kulüp sporcularıyla bir araya gelen Milletvekili Erol, bir süre onlarla sohbet etti ve sorunlarını dinledi.

EROL: EKONOMİK GELİRLERİ İYİ OLMADIĞI İÇİN İNANILMAZ DERECEDE YOĞUN

Gürsel Erol, “Çaydaçıra Spor Kulübündeyiz. Sayın Başkana ve Sayın Muhtarımıza teşekkür ederiz. Bizi bugün burada misafir ettiler, kulübün sorunlarını anlattılar. Gençlerimizin taleplerini, beklentilerini dinledik. Önce ben hem Kulüp Başkanımıza, Yönetimine ve Muhtarımıza teşekkür ederim. Burada gençlerimizin spora yönlendirilerek, kötü alışkanlıklardan uzak tutulması ile ilgili inanılmaz bir çabaları var, emekleri var. Kendilerine teşekkür ederim. Aslında bunu bir devlet politikası haline dönüştürmek lazım. Yani Amatör Spor Kulüplerini destekleyerek gençlerin zamanlarını futbola, spora yönlendirmeleri bence son derece anlamlı. Burada kendi imkanlarıyla bunu başarmışlar. Kendilerine teşekkür ederim ben. Tabi haliyle amatör spor kulüplerinin beklentileri, sorunları, ekonomik gelirleri iyi olmadığı için inanılmaz derecede yoğun. Ben hem kendi katkılarımızla da spor kulübümüze destek olacağım. Hem de Gençlik Spor Bakanımızla da, Spor Toto Başkanımızla da görüşeceğim. Buradaki bütün amatör spor kulüpleri için ne yapabiliriz? nasıl bir kaynak yaratabiliriz? İhtiyaçlarını nasıl karşılarız diye. Elazığ’da gençlerin spor aktivitelerinin desteklenmesi ve amatör spor kulüplerinin desteklenmesini bir devlet politikası haline dönüştürülerek sahiplenilmesi düşüncesindeyim. Elazığspor’umuzu sahiplenemedik, tam haliyle görevlerimizi yerine getiremiyoruz. Üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirirken tabi tam anlamıyla getirmediğimizin de farkındayız ama gücümüz buna yettiği için o boyutta kaldı. Aynı şekilde amatör spor kulüplerimize de elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyorum. Sayın Başkana ve Sayın Muhtarımıza da teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

KULÜB BAŞKANI: MADDİ SIKINTILARIMIZ VAR

Çayda Çıra Spor Kulübü Başkanı ise, “Sayın Vekilime ve ekibine bizi Kırmayarak geldiği için, teşrif ettiği için çok çok teşekkür ederim. Biz bu kulübü kırarken Gençlerin daha iyi spora aktivite etmek için uğraştık. Uyuşturucudan, uzak dursunlar, mahalle için bir şey yapalım dedik, yaptık. Biraz maddi sıkıntılarımız var. İnşallah onları da Vekilimiz ile aşacağız. Muhtarımızdan da bize verdiği desteklerden ötürü Allah razı olsun. Zaten mahalleli de bize destek oluyor. Daha bundan mutlusu yok” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER