İyi Parti'nin Elazığ Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Elazığ Belediye Başkan adayını açıkladı. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Eski başkanlarından İş Adamı Ali Şekerdağ, İYİ Parti’nin Elazığ Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

İyi Parti'nin Elazığ Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Elazığ Belediye Başkan adayını açıkladı. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Eski başkanlarından İş Adamı Ali Şekerdağ,  İYİ Parti’nin Elazığ Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

Ali Şekerdağ kimdir?

Şekerdağ 1961 yılında Elazığ’ın Palu ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da tamamladı. Yüksek öğrenimini yurtdışında sürdürmek üzere ülke dışına çıktı, fakat, ailevi nedenlerden dolayı Elazığ’a geri dönmek zorunda kaldı. 1981 yılında aktif ticarete başladı. hayvancılık, sanayi (un imalatı), mobilya bölge bayilikleri ve inşaat sektörlerinde iştigal etti.

1991 yılında kendi grubundan Elazığ TSO meclis üyeliğine seçildi. 6 dönem Elazığ TSO yönetim kurulu üyeliği ve başkan vekilliği görevlerinde bulundu. bu dönemde çeşitli kooperatif ve şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı yaptı.

2009 yılında Elazığ TSO yönetim kurulu başkan adayı olarak girdiği seçimlerde Elazığ TSO yönetim kurulu başkanlığına seçildi. 2010 yılında TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliği, TSE üst kurul üyeliği, DEİK ve İKV üyeliğine seçildi. Bu görevleri halen devam etmektedir.

Şekerdağ, evli ve dört çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER