İş'te Elazığ'ın muhtemel ittifak adayı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Eski başkanlarından İş Adamı Ali Şekerdağ’ın Elazığ’daki ittifakın muhtemelen Belediye Başkan Adayı olduğu öğrenildi. Başkan Şekerdağ’ın 3 partinin hangisinden adaylığını açıklayacağı ise henüz netlik kazanmadı.

İş'te Elazığ'ın muhtemel ittifak adayı

Edinilen bilgilere göre,31 Mart 2019’da yapılacak mahalli idareler seçimlerinde CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin oluşturduğu ittifakta ETSO Eski Başkanlarından ve iş adamı Ali Şekerdağ’ın Elazığ Belediye Başkan Adayı olduğu öğrenildi.

Yapılacak seçimlerde Elazığ’dan CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin oluşturduğu ittifakla Elazığ’dan kimin aday gösterileceği merak konusu iken, kulislerde konuşulan İttifakın Belediye Başkan Adayının Ali Şekerdağ olduğu bilgisi ile net olmasa da merak giderilmiş oldu.

Ali Şekerdağ’ın İttifakı oluşturan partiler olan CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisinden hangisinden aday olduğu önümüzdeki günlerde netlik kazanarak, kamuoyu ile paylaşılacak.

ALİ ŞEKERDAĞ KİMDİR?

1961 yılında Elazığ’ın Palu ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenimini Elazığ’da tamamladı. Yüksek öğrenimini yurtdışında sürdürmek üzere ülke dışına çıktı, fakat, ailevi nedenlerden dolayı Elazığ’a geri dönmek zorunda kaldı. 1981 yılında aktif ticarete başladı. Hayvancılık, Sanayi (Un İmalatı), Mobilya Bölge Bayilikleri ve İnşaat Sektörlerinde iştigal etti.

1991 yılında kendi grubundan Elazığ TSO Meclis Üyeliğine seçildi. 6 dönem Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. Bu dönemde çeşitli kooperatif ve şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı yaptı.

2009 yılında Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan adayı olarak girdiği seçimlerde Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. 2010 yılında TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliği, TSE Üst Kurul Üyeliği, DEİK ve İKV Üyeliğine seçildi. 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde, Oda tarihine damga vuracak büyük projelere imza attı. Elazığ’ı 2023’e taşıyacak vizyon projelerden biri olan Elazığ TSO Yeni Hizmet Binasını Elazığ’a kazandırdı.

Elazığ Son Haber

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 00:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ridvan
Ridvan - 6 ay Önce

Bu memlekette paluludan başka insan yokmu yani?

SIRADAKİ HABER