Haluk Arslan, Çalışmalarını Sürdürüyor

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Haluk Arslan, Elazığ’ın yapılaşma anlamında sorunlar barından bir şehir haline geldiğini belirterek, başkan olması halinde paydaş olarak gördükleri teknik elemanlarla yaşanabilir bir kent haline gelebilmesinin gayreti içinde olacaklarını söyledi.

Haluk Arslan, Çalışmalarını Sürdürüyor

Seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan adayı Yüksek Harita Mühendisi Haluk Arslan, şehrin sorunlarının çözümünde paydaş gördükleri Mimarlar Odası’nı ziyaret etti. Haluk Arslan ve beraberindekiler Mimarlar Odası Başkanı Kazım Sanaç tarafından karşılandı.

SANAÇ: HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUZ

Mimarlar Odası Başkanı Kazım Sanaç, Belediye Başkan Adayı Haluk Arslan’a  başarılar dileyerek, “Yerel yönetim seçimlerindeki kendisinin adaylığının Elazığ’a, kentimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Bir teknik eleman olması vesilesiyle de kentimizle ilgili sorunlara daha doğru daha kesin yaklaşacağı umudundayız”dedi.

ARSLAN: 31 MART’TA BİR KARAR VERİLECEK

Elazığ’ın yapılaşma olarak geldiği süreçte sorunlar barından bir şehir haline geldiğini ifade eden Haluk Arslan’da, “Elazığ şehir olarak, kentleşme olarak, mimari olarak, yapılaşma olarak geldiğimiz süreçte bulunduğumuz noktada ciddi manada sorunlar barındıran bir şehir haline geldi. Biz bu belediye seçimlerinde şehirde faaliyet gösteren tüm teknik elemanlarla şu anda mimarlarla beraberiz. Tüm teknik elemanlarla paydaş bir şekilde bu hale getirdiğimiz, çıkmaza soktuğumuz şehri nasıl bir daha yaşanabilir kılabilir. Binalarımızı nasıl daha estetik kullanışlı yapabiliriz. Sadece binalar değil, çevremizi nasıl yaşanabilir kılabiliriz. Yeşil alanlarıyla, ağaçlarıyla, tüm canlılarıyla iç içe yaşanabilir bir kent haline nasıl getirebiliriz. Bunun gayreti içerisinde olacağız. Ben bu seçimlerde Elazığ’da ki teknik elemanlara, mimarlara, mühendislere daha fazla iş düştüğüne inanıyorum. Onlar sözlerini bugün söylemeyeceklerse daha söyleyecekleri başka zaman olmadığını düşünüyorum.  31 Mart’ta bir karar verilecek ve bu kararda da onların söyleyecekleri sözlerin, değerlendirmelerin çok önemli olduğuna inanıyorum” diye kaydetti.

Öte yandan Haluk Arslan, Memur Sen İl Temsilciliği tarafından Doğu Türkistan’daki zulme karşı düzenlenen mitinge katıldı.

ARSLAN: DOĞRU İŞ YAPARAK ALLAH’A YAKARACAĞIZ

Haluk Arslan, “Biz dürüst olursak, çalışkan olursak, kaynaklarımızı doğru kullanırsak, israf etmezsek, yolsuzluklara, usulsüzlüklere müsaade etmezsek yaşadığımız şehirde imar yolsuzluklarına, çarpık kentleşmeye engel olursak, yaşanabilir bir şehir inşa edersek duamız Allah’ın nezdinde kabul olacaktır. İnancımız bu. Doğru iş yaparak Allah’a yakaracağız. Yeryüzünde zulmün ortadan kalkması için bizde elimizden gelen işi yapıp ondan sonra rabbimize yakaracağız”ifadelerini kullandı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER