GÖKÇE; "Laf Üretme Devri Bitmiş, İş Üretme Devri Başlamıştır"

Bugün Elazığ Online Haber merkezimizi ziyarete gelen MHP belediye meclis üyesi A. Adayı Alpay Gökçe gündemde yer alan bazı konular ile alakalı açıklamalar yaptı.

GÖKÇE; "Laf Üretme Devri Bitmiş, İş Üretme Devri Başlamıştır"

Bugün Elazığ Online Haber merkezimizi ziyarete gelen MHP belediye meclis üyesi A. Adayı Alpay Gökçe gündemde yer alan bazı konular ile alakalı açıklamalar yaptı.

Öncelikle ilimize yatırım için gelen SAKA tekstilin yapacağı yatırım ile ilgili kanaatlerini ifade eden GÖKÇE konuya yönelik olarak şunları kaydetti '' SAKA tekstilin şehrimizde 3500 kişiyi istihdam edecek bir yatırımı hayata geçireceği haberlerde yer aldı. Yatırımı yapacak şirketin kurumsal bir vizyonunun olması haberlerin asparagas olmadığının, içinin dolu olduğunu gösteriyor. Ekonomik açıdan sarsıntılı bir süreçten geçmemize rağmen 3500 kişilik bir istihdam sağlamak çok sevindirici bir gelişme olup takdire şayandır. Yan yükleniciler ve kompleksten dolaylı yollardan istifade edecek insanları ekleyince 10 binlerce kişiye aş kapısı açılacak demektir. Bu da azımsanamayacak çok üst düzey bir sayıdır. " Sizin en hayırlınız insanlara en faydalı olanınızdır " hadisinden hareketle Allah emeği geçecek herkesten razı olsun. SAKA tekstil şirket sahibi ve yöneticilerini tebrik ediyorum. Eminim davet olduğu ve altyapı oluşturulduğunda ilimize yatırım yapmak isteyecek şehir içi ve dışında çok fazla iş insanımız vardır. Hele de tekstil alanında Elazığlı çok iş adamımız olduğunu biliyorum. Damat giyimin sahibi hemşehrimiz Süleyman ORAKÇIOĞLU'nun dünyada 40 ülkeye ihracat yaptığına şahidiz. İlimizi yöneten bürokrat ve siyasilerimiz başta İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde geceler tertiplemeli ve iş adamlarımızı her türlü alanda ticaret yapmaları için şehre davet etmelidir. 500 iş adamından 10 tanesi yatırım yapacak olursa yine On binlerce insanımız iş, aş sahibi olmuş olacak. '' dedi

GÖKÇE yaptığı konuşmanın devamında özel üniversite yapılmasının önünde hiçbir engelin olmadığını Elazığ'a bir özel vakıf üniversitesi kazandırılmasının önemine dikkat çekti ve bu konu ile alakalı şu ifadeleri kullandı. '' Yine şehrimize bir özel Üniversite kazandırmak için çalışma ve faaliyetler yürütülmeli. İkinci üniversitenin getirisi her açıdan çok yüksek olacaktır. 10 BİN kişi kapasiteli bir üniversite yapılacak olsa basit bir hesapla  günde 30 bin ekmek fazla satımı demektir. Total ticaret hacmi değerlendirilecek olsa şehir ekonomisine ne denli olumlu katkı yapacağını hesap edin. Bu çalışmaların yapılmasının önünde hiçbir engel yoktur. Azıcık çaba ve samimiyet yeterlidir. Bu adımlar atıldığı takdirde şehrin çehresi de ciddi oranda değişecek iktidarın bakışı da farklılaşacaktır. Yatırım alan, iş hacmi geniş olan, ticaret hatları aktif işleyen hiçbir yere devlet kayıtsız kalamaz her türlü altyapıyı işler hale getirir. Kayseri, Antep, Diyarbakır buna en güzel örnektir. Umarım İlin yöneticileri istihdam seferberliği için çeşitli çalışmalara yönelirler. Bizler MHP teşkilatı olarak bu yapıların şehre kazandırılması için her türlü imkanı seferber edeceğiz. Belediyeyi kazanmamız durumunda yatırımların kazandırılması noktasında zorluk çıkaran değil kolaylaştıran, davetkar ve talepkar bir bakış açısını benimseyeceğiz. Halkın siyasilerden beklentileri bu yöndedir. Laf üretme devri bitmiş iş üretme devrine geçilmiştir '' diyerek sözlerini noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 23:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER