Elazığ'da CHP, ittifaka sırtını dönmedi, SP ise, ittifaka kapıları kapattı!

Son günlerde siyasi kulislerde Ali Şekerdağ’ın ismi Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi ve İYİ Parti’nin ortak adayı olarak lanse ediliyordu. Bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Partilerinin Elazığ Belediye Başkan Adayının Ali Şekerdağ olduğunu ilan etti. Bunun üzerine Fırat gazetesi, Şekerdağ’ın ortak aday olarak düşünüp düşünülmediğini Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zeki Kaplan’a ve Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğulları’na sorduk. Başkan Kaplan, “Genel Merkez düzeyinde görüşmeler vardır. O görüşmeler sonlanır ondan sonra adayın ortak aday olup olmayacağı hususunda değerlendirme yaparız. Şu anda Şekerdağ, bizim ortak adayımız değil. Kendisine başarılar dileriz” dedi ama Kaplan, Şekerdağ ismine kapıları da direk kapatmadı, sözün genel merkezlerinde olduğunu not etti. Başkan Hacıbekiroğulları, “Saadet Partisi olarak her seçim bölgesinde kendi adayımızı çıkaracağız. Önümüzdeki günlerde Elazığ adayımızda netleşir” diyerek ittifaka kapılarını tamamen kapattı.

Elazığ'da CHP, ittifaka sırtını dönmedi, SP ise, ittifaka kapıları kapattı!

31 Mart 2019 Mahalli İdari Seçimlerinde siyasi kulislerdeki hareketlilikte haliyle sürüyor. Geçtiğimiz günlerde CHP, SP ve İYİ Parti’nin kentimizde Elazığ Belediye Başkan Adayı noktasında ortak bir isimde uzlaşacağı gündeme gelmiş ve kulislerde en çok bir dönem Elazığ Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı yapan Ali Şekerdağ’ın ismi öne çıkmıştı.  Ancak dün İYİ Parti Genel Başkanı Partisinin Elazığ Belediye Başkan Adayı olarak Ali Şekerdağ’ı lanse etti. Fırat gazetesi olarak bizlerde Şekerdağ’ın CHP ve SP nezdinde ortak aday olup olmayacağını her iki partinin de ilimizdeki en yetkili isimlerine sorduk.

CHP, ŞEKERDAĞ’A KAPILARI TAM MANASIYLA KAPATMADI!

CHP İl Başkanı Zeki Kaplan, “ İYİ Partide, CHP’de farklı siyasi partilerdir. Genel Merkez düzeyinde görüşmeler vardır. O görüşmeler sonlanır ondan sonra adayın ortak aday olup olmayacağı hususunda değerlendirme yaparız. Şu anda Şekerdağ, bizim ortak adayımız değil, bizim kendi adayımız vardır. Bizde adayımızı gösterip sonra geri çekmek gibi bir durumla karşı karşıya kalmak istemeyiz. Şu anda saklı tuttuk, henüz bir ortak aday noktasında görüşülmedi. Biz Şekerdağ’a diğer tüm adaylara dilediğimiz gibi başarılar diliyoruz” dedi. Bunun üzerine peki genel merkezlerinizdeki görüşmeler neticesinde Şekerdağ ortak adayınız denilebilir mi? Dediğimizde ise “Şekerdağ’da olabilir. Başkası da olabilir henüz netleşen bir şey yok. Şu an kendisi İYİ Parti’nin adayıdır” diyerek Şekerdağ’a da kapıları tam kapatmadı.

HACIBEKİROĞULLARI:  İTTİFAK YOK! BİZ KENDİ ADAYIMIZI ÇIKARACAĞIZ!

SP İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğulları ise; “Bizim gündemimizde 31 Mart 2019 Mahalli İdari Seçimlerinde her hangi bir siyasi parti ile ittifak yok. Ankara’dan partimizin genel merkezinden yeni döndüm.  Tüm seçim bölgelerinde kendi adaylarımızı çıkaracağız. Şekerdağ’ın ortak adayımız olduğu bilgisi doğru değil. Kendisi İYİ Parti’nin Elazığ Belediye Başkan Adayıdır. Kısa zamanda Saadet Partisi olarak kendi adayımızı açıklayacağız. Elazığ, partimizin belediyecilik başarısını bilir” diyerek seçimlerde iddialı olduklarını kaydetti. Kübra TÜRKAN

Elazığ Fırat Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER