Ramazan GÜRGÖZE, Mücahit YANILMAZ, Şahin ŞERİFOĞULLARI ve Nam-ı Diğer Palu Oyları

Yerel seçimlere yaklaşırken özellikle partiler adaylarını açıkladıktan sonra toplum rutin refleksini gösterdi. Kimi adayı beğendi, kimi kendi adayı gösterilmediği için tepkili vs.

Su götürmez bir gerçek var ki son birkaç seçimdir gösterilen adaylara en az olumsuz tepki bu seçim oldu.

Elbette herkesi memnun etmek mümkün değil ve elbette birileri taraftarı olduğu adaydan dolayı partisine sırtını dönmüş vaziyette.

Şehrimizde kabul edilsin veya edilmesin, sevilsin veya sevilmesin bir Palu gerçeği vardır.

Palulular ve kendini Palulu diye nitelendiren vatandaşlarımızın siyasette, ticarette, bürokraside, sivil toplumda hem becerileri var, hem ağırlıkları var hem de oy potansiyelleri var.

Bölgecilik yapacak kadar sığ bir düşünceye sahip olmadığımı beni tanıyanlar bilirler. Etrafımda da bölgecilik yapan insanlara kolay kolay prim vermem.

Her bölgeden iyi insan var kötü insan var. İslam dini kişinin şekliyle, etnisitesiyle ilgilenmez. İnsanın takvasına bakar. Takva dediğimde de sadece rutin ibadetler akla gelmesin. Yaptığı işi layıkıyla yapmak en büyük ibadetlerden olsa gerek.

Konuyu dağıtmadan başlığa geliyorum.

Palu oyları 3 ayaktan oluşuyorsa tek tek inceleyip bakalım. Ramazan bey, Mücahit bey ve vekiller.

Palu oyları nereye gidecek?

1- Ramazan Gürgöze Ak Parti İl Başkanı ve Palulu. Çevresi ve kendisi ne pahasına olursa olsun seçimi açık ara kazanmak istiyor. Bunu da her ortamda dillendiriyor. Dolayısıyla birinci ayak bir yere gitmiyor sabit.

2- Mücahit Yanılmaz Halen Belediye Başkanı aynı zamanda genel merkezde görevli ve Palulu. O da bu işin bir bayrak yarışı olduğunu ve açık ara kazanmak için elinden ne geliyorsa yapacağını ifade ediyor. İkinci ayak da bir yere gitmiyor.

Vekillerimizi yazmaya gerek bile duymuyorum çünkü seçim kaybeden vekili ne halk ister ne de genel merkez. Dolayısıyla herşeylerini ortaya koyarak kazanmak istiyorlar. Üçüncü ayak da bir yere gitmiyor.

Şahin Şerifoğulları Belediye Başkan Adayı. Elazığ'da sevilen isimlerin başında geliyor. Anketlerde hep üst sıralarda çıkıyor ve toplumda kendisi hakkında hiçbir olumsuz söylem yok. Çalışkan, genç, mütevazi, güler yüzlü, samimi, aileden siyasetçi, yönetici, tam bir halk adamı. Şahin bey Palulu olsa ne çıkar, olmasa ne çıkar.

O ki bu şehre birşeyler yapılmasını gerçekten istiyoruz o zaman bu bölgecilik belasını bir an evvel bırakmamız lazım.

Olayın farklı bir yönü de sanki bu 'Palu Oyları' bir kişinin elinde, gidip mühürü basacak, hooop 20.000 oy başka tarafa gidecek. Arkadaş; Palulu vatandaşlarımızın kendi hür iradeleri yok mu? Niye illa bir kalıba sokuyorsunuz? Herkes adaylara bakacak, değerlendirecek tartacak ve gidip oyunu kullanacak. Gereksiz algı oluşturmanın kimseye bir faydası yok aksine zararı var.

Konu iktidar partisinden kayması beklenen oylar olduğundan dolayı sadece bu yönüyle olayı irdelemeye çalıştım. Elbette diğer parti adayları da kıymetlidir ve dertleri Elazığdır.

Her ne olursa olsun ben tüm adaylara gönülden başarılar diliyorum ve bu seçimin ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.

Son olarak iki soruyla bitirmek istiyorum.

1- Elazığ'da kaç Palu oyu var? 
2- Palu oyları nereye gidecek???

YORUM EKLE