Prof. Dr. Fahrettin Göktaş müjdeyi verdi! Elazığ'a 800 yataklı yeni bir hastane daha

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Üniversitesi bünyesinde yeni bir hastanenin yapılacağı müjdesini verdi.

Prof. Dr. Fahrettin Göktaş müjdeyi verdi! Elazığ'a 800 yataklı yeni bir hastane daha

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nin sağlık hizmetini kapasitesini arttırmak için Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile gerçekleştirdiği görüşmeler sonuçlandı. Rektör Göktaş, mevcut üniversite hastanesine ek olarak Elazığ’a yeni bir hastanenin yapılacağını açıkladı. Toplamda 800 yatak kapasitesinde olacak hastanede ayrıca Deprem izolatörü de bulunacak.

“ÜNİVERSİTEMİZE 800 YATAKLI YENİ BİR HASTANE YAPILMASINA KARAR VERİLDİ”

Rektör Göktaş sosyal medyadan yaptığı paylaşımda: “Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra, ilimizde verilen sağlık hizmetlerinde üniversite hastanemizin ne kadar önemli rol oynadığı görüldü.   Üniversitemizin verdiği sağlık hizmeti kapasitesini arttırmak ve ilimize/bölgemize daha iyi sağlık hizmeti sunmak maksadıyla depremden hemen sonra Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı nezdinde rektörlük olarak yoğun görüşmeler yapıp yeni bir hastane talebinde bulunduk. Neticede, mevcut hastanemize ilave olarak üniversitemize 800 yataklı yeni bir hastane yapılmasına karar verilmiş ve karar Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 03.05.2023 tarihinde onaylanmıştır. Deprem izolatörünün de olacağı yeni hastanemiz ve mevcut hastanemiz ile birlikte bölgemize 3. basamak sağlık hizmeti vermeye devam edeceğiz. İlimize ve bölgemize hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum” dedi.

Prof. Dr. Fahrettin Göktaş müjdeyi verdi! Elazığ'a 800 yataklı yeni bir hastane daha