''Gönlümün yarısı halen Elazığ’da''

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Van’da gerçekleştirilen resepsiyonda Elazığ Kürsübaşı ekibi sahne aldı. Resepsiyonda açıklama yapan Van Valisi Murat Zorluoğlu, “Gerçekten gönlümün yarısı halen Elazığ’da onu söylemem lazım” dedi.

''Gönlümün yarısı halen Elazığ’da''

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Van’da resepsiyon programı düzenlendi.

Elazığ Valiliği görevinden Van Valiliği ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine atanan Vali Murat Zorluoğlu o resepsiyon da Elazığ’ı unutmadı.

Resepsiyonda Elazığ’dan davet edilen Kürsübaşı ekibi sahne aldı. Kürsübaşı ekibi Van’ın Oturma Gurubu ekibiyle birlikte Van ve Elazığ yöresinin eserlerini seslendirdi. Van’da gerçekleştirilen programda Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Gönlünün yarısının Elazığ’da olduğunu söyledi.

Programda Elazığ’dan övgüyle bahseden Vali Murat Zorluoğlu, “Van’a gelmeden önce ben Twitter’dan bir mesaj paylaşmıştım. ‘Gakkoşlar diyarından gardaşlar diyarına selam olsun’ diye. Çok da ilgi görmüştü. Bugün gakkoşlarla gardaşları bir vesileyle bir araya getirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz. Kürsübaşı Harput’un çok özel bir kültürü. Burada da oturma gecesi var Van’da bir anlamda Van’la Elazığ kürsübaşıyla oturma gecesini bir araya getirdik. Elazığ’dan gelen Gakkoş misafirlerimize hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum. Sizleri tekrar burada görmek, tekrar bir araya gelmek beni çok mutlu etti” dedi.   

“GÖNLÜMÜN YARISI HALEN ELAZIĞ’DA”

Vali Murat Zorluoğlu “Gerçekten gönlümün yarısı halen Elazığ’da onu söylemem lazım. Şu anda görev yapmakta olduğum Van’a da hizmet ediyor olmaktan Van’ın hizmetkarı olmaktan çok büyük bir onur ve şeref duyuyorum. Hepinizi tebrik ediyorum. Bize çok muhteşem bir gece yaşattınız. Bir taraftan Van türküleri, bir taraftan Harput musikisi. Gerçekten farklı renkler bir arada çok güzel bir kompozisyon oldu. Bir arada çok güzel bir resim oluşturdu. İşte Türkiye bu hepinize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Elazığ Son Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER