Elazığ Valiliği'nden altın hediyeli yarışma

Elazığ Valiliği, şehidimiz Fethi Sekin ve tüm şehitlerimiz anısına “Şehit, Vatan ve Bayrak” konulu şiir ve kompozisyon yarışması düzenledi. Yarışmada dereceye gireceklere altın hediye edilecek.

Elazığ Valiliği'nden altın hediyeli yarışma

İl geneli tüm kamu kurum ve kuruluşları ve halkın katılımıyla gerçekleştirilecek olan yarışma;  18 yaş altı ve üstü gençler ve yetişkinler olmak üzere iki kategoride yapılacak. Yarışmaya katılacaklar müracaatlarını 2 Ocak 2018 ile 28 Ocak 2018 tarihleri arasında Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yapabilecek. Yarışmaya katılmak isteyen eslerde aranacak şartlar ise şöyle:

Şiir yarışması için aranan şartlar : (18 yaş altı gençlere yönelik)

Şiirler, A4 kâğıdına kendi el yazısı ve siyah mürekkepli kalemle yazılacak, iki sayfayı geçmeyecek.

Katılımcılar, şiirlerini çeşitli kaynak ve dokümanları araştırarak, kendi bilgi, duygu ve düşüncelerine göre yazacaklar.

Eserin arkasına yarışmaya katılımcının adı, soyadı, okulu ve iletişim bilgileri yer alacak.

Kompozisyon yarışması için aranan şartlar : (18 yaş üstü yetişkinlere yönelik )

A4 kâğıdına kendi el yazısı ve siyah mürekkepli kalemle yazılacak ve iki sayfayı geçmeyecek.

Katılımcılar, kompozisyonlarını çeşitli kaynak ve dokümanları araştırarak, kendi bilgi, duygu ve düşüncelerine göre yazacaklar.

Eserin arkasına katılımcının adı, soyadı ve iletişim bilgileri yazılacak.

DERECEYE GİRENLERE ALTIN HEDİYE EDİLECEK

Yarışma sonucunda dereceye giren eserler için Elazığ Valiliğince 18 Mart 2018 tarihinde Şehitleri Anma Günü programında bir ödül töreni düzenlenecek. Törende 1. esere tam altın, 2. esere yarım altın, 3. esere çeyrek altın verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER