Yılmaz Serttaş'ın iddiası çok ciddi

Ağın Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş, Ağın Sulama Projesinin beş yıldan beri Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından tamamlanmadığını iddia ederek bu projeyi Ağın Belediyesi olarak kendisinin hayata geçireceğini ifade etti.

Yılmaz Serttaş'ın iddiası çok ciddi

Ağın Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş, Ağın Sulama Projesinin DSİ tarafından beş yıldır tamamlanmadığını iddia ederek, bu projeyi Ağın Belediyesi olarak kendisinin üstleneceğini ifade etti. Bu konu üzerine gazetemize özel açıklamalarda bulunan Başkan Serttaş, proje gerçekleştirdiği takdirde ilçenin canlanacağını belirtti.

SERTTAŞ’IN İDDİASI ÇOK CİDDİ

“DSİ’nin yapmadığı görevi ben yapacağım” iddiasında bulunan ve adeta bürokrasiye veryansın eden Başkan Serttaş’ın iddiaları bununla da sınırlı kalmadı. Başkan Serttaş, “Ağın Sulama Projesini neden ben yapacağım?  Çünkü bunlar bizi 5 senedir atlatıyorlar. DSİ,  Karadağ Sulama Projesini gündeme getirdi.  Ancak altını doldurmadı” şeklinde konuşarak iddiasını sürdürdü.

“PROJE HAYATA GEÇTİĞİ TAKDİRDE AĞIN’DA İŞSİZLİK OLMAZ”

Bu projenin hayata geçmesi durumunda olacakları da sıralayan Serttaş, “60 bin dönüm üzerinde gerçekleştirecek projenin hayata geçmesi durumunda Ağın İlçemizde ne işsizlik olur ne fakirlik olur. İl dışındaki Ağınlılar da tekrar Ağın’a gelir yerleşirler. Bu projeyi tamamlanmama nedenini de anlamıyorum” ifadelerini kullandı.

“SULAMA BİZİM GÖREVİMİZ DEĞİL AMA YAPACAĞIZ”

Sözlerini sürdüren ve projeyi nasıl hayata geçireceğini de izah eden Serttaş, “Bu proje için bizim az da olsa gücümüz var. Öncelikle 10 bin dönüm araziyi sulayacağım. Hatta 5 bin dönüm de ilave bir projemiz olacak. Böyle böyle seneden seneye bu sorunu atlatabiliriz. Bu şekilde yavaş yavaş bu sorunun üstesinden geleceğiz İnşallah. Ağın Belediyesi olarak sulama bizim görevimiz değil ama yapacağız. Yapacak bir şey kalmadı. Yol, su, elektrik;  bu konularda hep başarılı oldum. Çok şükür halkımızın da katkısı var. Bizi de sevdiklerini zannediyorum. Ama başarılı olacağız. Ben bu sulama projesini gerçekleştireceğim” dedi.

Songül DURSUN

Elazığ Fırat Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER