Türkiyenin en kaliteli termal suyu Karakoçan'da çıktı

Geçtiğimiz şubat ayında Karakoçan ilçesinde jeotarmal su için sondaj çalışmalarına başlanmıştı. Çalışmalar sonuç verdi ve Türkiye’nin en kaliteli termal suyun çıkarıldığı haberini Vali Çetin Oktay Kaldırım sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Türkiyenin en kaliteli termal suyu Karakoçan'da çıktı

İlimizin doğal güzelliklerinin ön plana çıkarılması ve turizminin geliştirilmesi için geldiği günden beri çalışmalarını aralıksız sürdüren Vali Çetin Oktay Kaldırım sosyal medya hesabından Karakoçan İlçemizde çalışması devam eden jeotermal sondaj çalışmasının sonuç verdiğini duyurdu. Kaldırım açıklamasında, “Karakoçan ilçemizde yaptığımız jeotermal sondaj çalışması sonucu 43 derecelik Türkiye’nin en kaliteli termal suyunu çıkardık… Hemen bu bölgede 5 yıldızlı termal otel ve organize seracılık bölgesi kurma çalışmalarına başladık… Aziz şehrimize hayırlı olsun…” ifadelerine yer verdi.

YATIRIMIN YATIRIMCISI DA HAZIR

Sondaj çalışması sonrasında çıkan jeotermal su, ilçede kaplıca turizminin gelişmesine de büyük katkı sağlayacak. Ayrıca ilçeye yatırımcısı hazır olan 5 yıldızlı bir otel yapılması düşünülüyor ve yine ilçede 3 bin dönümlük arazide de organize seracılık yapılması da planlanıyor. Karakoçan, doğal kaplıca suyu kaynakları açısında da şanslı bir ilçe… Jeotermal su kaynağı ile kaplıca turizmi ve organize seracılık bölgesi haline gelecek olan ilçenin bu kaynak sayesinde kaderi de değişecek.

Songül DURSUN

Elazığ Fırat Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER