Palu TEOG’ta 3 birinci çıkardı

Palu Kaymakamı Mehmet Öztürk TEOG birinciliğini paylaşan Palulu 3 öğrenciyi tebrik ederek çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Palu TEOG’ta 3 birinci çıkardı

TEOG (Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş) Sınavının 2. Kademesinde 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Türkiye Birincisi olan Palu İlçesi Beyhan Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Hamza Bulut, İzmir Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Şevval Çelik ve Atatürk  Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Sıla Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fahri Alakaş ve okul yöneticileri ile birlikte Palu Kaymakamı Mehmet Öztürk'ü makamında ziyaret ettiler. Derece yapan öğrenciler ve okul idarecileri Kaymakam Mehmet Öztürk’ün eğitime verdikleri katkının bu başarıda önemli bir paya sahip olduğunu dile getirdiler ve teşekkür ettiler.  Palu Kaymakamı Mehmet Öztürk öğrencileri, öğretmenleri ve ailelerini tebrik etti. Öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

‘EĞİTİME YAPILAN YATIRIMLAR SEMERESİNİ VERİYOR!’

Kaymakam Öztürk yaptığı değerlendirmede “İlçemizde TEOG Sınavında Türkiye birinciliğine 3 öğrencimizin ortak olması bizleri ziyadesiyle gururlandırdı. Artık Anadolu’muzun en ücra yerlerinden de Türkiye birincilerinin çıkabileceğini gösterdiler. Derece yapan öğrencilerimizden biri ilçe merkezinde, biri beldede, biri ise köyde oturmaktadır.  Bu alnı öpülesi öğrenciler köyde dahi olsa Türkiye birincisi olunabileceğini göstermişlerdir. İlçemizde göreve başladığımız andan itibaren eğitim ve öğretime büyük önem verdik ve bu alandaki ihtiyaçlarımızın tedarikine hep öncelik verdik. Okullarımızdan gelen projelere destek çıktık. Eğitim-öğretim materyallerinden, okulların fiziki durumuna, ihtiyaç sahibi öğrencilerden, bilim, kültür, sanat etkinliklerine kadar desteğimizi esirgemedik. Bütün bunları geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi eğitim alabilmelerini sağlamak için yaptık. Şimdi görüyoruz ki eğitim alanına yaptığımız bu yatırımlar semeresini vermeye başladı. İlçe ortalaması genel anlamda istediğimiz düzeyde olmasa da eski yıllara nazaran büyük bir ilerleme kaydedilmiştir. Temennim önümüzdeki yıllarda başarımızın artarak devam etmesi” dedi. Ayrıca öğrencilerin büyük bir başarıya imza attıklarını dile getirerek onları yetiştiren öğretmenleri, anne ve babalarını tebrik etti. 

Elazığ Fırat Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 22:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER