Gündoğan; "Küçük Hesapların Peşine Düşüp Zaman Kaybetmeyeceğiz"

Sivrice ilçemizde 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri kıyasıya bir rekabete sahne olmuştu. Sandıklar açıldığında Milliyetçi Hareket Partisi Sivrice Belediye Başkan Adayı Turgay Gündoğan, mevcut başkanı ve yeniden AK Parti tarafından aday gösterilen Ebubekir Irmak’a 29 oy fark atarak Sivrice’nin belediye başkanı oldu.

Gündoğan; "Küçük Hesapların Peşine Düşüp Zaman Kaybetmeyeceğiz"

Kıyasıya seçimin ardından Sivrice Belediyesi’ne üç hilali dikmekten mutlu olduğunu kaydeden Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan,  mazbatasına kavuştuktan sonra ilk açıklamasını Elazığ Fırat Gazetesine yaptı. Başkan Gündoğan, “Öncelikle sonucun hepimizin için hayırlı olmasını diliyorum. Seçimler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Halkımız büyük bir olgunluk içinde ve yüksek bir katılım sağlayarak, sandığa gidip iradesini ortaya koymuştur, buna saygı duymak gerek” dedi.

“İTİRAZLARIN SOMUT DELİLLERE DAYANMASI GEREKİYORDU”

İtirazlardan dolayı mazbatasına kavuşmanın biraz zaman aldığına da değinen Başkan Gündoğan, “Tabi ki itiraz etmek en doğal haktır. Fakat itirazların somut delilere dayanması gerekiyor. Sandık başlarında ve sayım sırasında hiç bir sorun yaşanmamasına rağmen ve tutanaklara geçen olumsuz bir durum olmamasına rağmen, sonuçlar kabul edilmeyip ilçe seçim kuruluna itirazda bulunuldu. İlçe seçim kurulu tarafından bütün sandıklar ve geçersiz oylar tekrar sayıldı. Sonuç değişmedi. Buna rağmen akabinde il seçim kuruluna daha sonrada YSK’ye itirazlarda bulunuldu. Doğrusu bütün sandıkların tekrar sayılmasını gerektirecek bir durum ve somut bir delil yoktu” diyerek süreci aktardı.

“KÜÇÜK HESAPLARIN PEŞİNE DÜŞÜP ZAMAN KAYBETMEYECEĞİZ”

“Artık seçim de siyasette bitmiştir” diyerek sözlerine devam eden Gündoğan, “Biz bütün Sivrice’nin belediye başkanı olacağız. Hizmette hiç bir ayırım yapmadan şu oy verdi bu oy vermedi hesabına kesinlikle girmeden hizmet üreteceğiz.  Her zaman söylediğimiz gibi o makam halkın makamıdır. Bundan hiç bir hemşehrimin şüphesi olmasın. Küçük hesapların peşine düşüp zaman kaybetmeyeceğiz.  Zaten kaybedilmiş çok yıllarımız var. Birikmiş birçok sorunumuz var. Biz ilçemizin sorunlarını çözmenin peşine düşeceğiz.  Var olan potansiyelimiz kullanmanın yol ve yöntemlerini bulacağız. Biz ne yapacağımızı ve nasıl yapacağımızı çok iyi biliyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.

Kübra TÜRKAN

Elazığ Fırat Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 22:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER