Arıcak’ın yolları tamam!

Arıcak Belediyesi ile imzalanan protokolle 1. kat asfaltı İl Özel İdaresi tarafından yapılan 3,7 km uzunluğundaki Saman Mahallesi yolu tamamlandı

Arıcak’ın yolları tamam!

İl Özel İdaresinin 2017 yatırım programında yer alan Arıcak Erbağı, Bozçavuş, Karakaş ve Göründü Köylerini birbirine bağlayan toplam 12,5 km uzunluğundaki grup köy yolunda 5 adet sanat yapısı işi ve 2. kat asfalt kaplama, yama ve çeşitli tahliye kanalı işlemleri bitirildi. 

Arıcak Belediyesi ile imzalanan protokolle 1. kat asfaltı İl Özel İdaresi tarafından yapılan 3,7 km uzunluğundaki Saman Mahallesi yolu tamamlandı.  Bükardı Belediyesi ile yapılan protokolle 8,4 km uzunluğundaki beldenin yolunda 1. kat asfaltlama işlemi tamamlandı. Arıcak’ta 2017 programı çerçevesinde 1 köprü, 5 menfez, 2 içme suyu tesisi, 1 sondaj, 1 adet DAP kaynaklı sulama tesisi, 1. ve 2. kat asfalt kaplama ve çeşitli yama, kilitli parke döşeme işleri yapılarak bitirildi.  

‘11 KÖYÜN 7’SİNDE ÇALIŞMALAR YAPILDI’ 

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen ve köylerin sakinleriyle bir araya gelen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu “Arıcak İlçesi İl Özel İdaremizin 2017 kaynakları ile önemli hizmetler almıştır. Tüm köylerinin şebekeli içme suyuna sahip olduğu Arıcak ilçemizde bütün köy yollarımız asfalt durumdadır. İl Özel İdaresi olarak Arıcak’ta 2017 programımız çerçevesinde 11 köyün 7’sinde çalışma gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Arıcak’ta belediyelerle yaptığımız protokoller ile belediyelerin görev alanlarında olan ancak yapım imkânlarının olmadığı yollarda önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Yapılan yol, menfez, köprü, asfalt, sulama tesisleri ve sondajlar ile İl Özel İdaremizin çok sayıda hizmeti Arıcak’ta bulunan bütün yerleşim birimlerine ulaşmış ve vatandaşlarımızın hayatlarına dokunmuştur. Hizmetlerimizin ülkemize, ilimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 23:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER