Yeni bulvar için; yıkım başladı!

Şehrin hızla gelişen ve yeni yapılaşmaların yoğun olduğu Sürsürü ve Ataşehir Mahallelerinin ulaşımını sağlayacak olan yeni bulvar için kamulaştırılması yapılarak bedelleri ödenen gayrimenkullerin yıkımına başlandı.

Yeni bulvar için; yıkım başladı!

Yıkım çalışmalarını yerinde takip eden ve çalışmaları bizzat yönlendiren Başkan Yanılmaz’a incelemeler esnasında eşlik eden Sürsürü Mahalle Muhtarı Abdulkerim Sarıaydın, mahallelerinin bir probleminin daha çözüme kavuşturulmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Yanılmaz’a ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

‘KISA SÜREDE TAMAMLANACAK’

İstimlaki gerçekleştirilen taşınmazların yıkım işlemlerini bizzat yerinde takip eden ve iş makinesini kullanarak bizzat yıkım işlemini gerçekleştiren Başkan Yanılmaz, Sürsürü Mahallesi’nin başta Ataşehir Mahallesi olmak üzere diğer mahallerle bağlantısını sağlayarak trafiği rahatlatacak yeni bulvarın yapım çalışmalarının, hemen başlayacağını ve kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacağını açıkladı.

‘KAMULAŞTIRMA YAPILDI, ÇALIŞMALAR BAŞLADI’

Yıllardır Sürsürü Mahallesi’nde kamulaştırma çalışmalarının yapılmadığı için bulvarın açılamadığını ifade eden Başkan Yanılmaz,  açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Bugün yıkım işlemi gerçekleştirdiğimiz nokta birçok trafik kazasına sebep olmuş darboğaz bir yerdi. An itibarı ile bu problemi çözdük. Şimdide yeni bulvar için çalışmalarımıza başlayacağız. Başlattığımız çalışmaların neticesinde bu alan trafik sıkışıklığı açısından büyük bir nefes almış olacak” dedi.

Elazığ Fırat Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 22:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER