Sıra Kapalı Çarşı'da

Elazığ’ın marka değeri yüksek yerlerinden biri olan Köfteciler Sokağında çalışmalar hızla devam ederken,Elazığ’ın bir diğer önemli değeri Kapalı Çarşı’da ise çalışmaların ne zaman başlayacağı merak konusu oldu.

Sıra Kapalı Çarşı'da

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın Elazığ’ın değerine değer katacak projeleri hayata geçmeye devam ediyor. Elâzığ’ın marka değeri yüksek ve günün her saati yoğunluğun yaşandığı Köfteciler Sokağında Ramazan Ayı’na girilmesi ile birlikte yenileme çalışmaları başladı.

ESNAF MAĞDUR OLMASIN DİYE RAMAZAN AYINDA ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Köfteciler Sokağında hizmet veren esnafların mağdur olmaması için ağırlıklı olarak Ramazan Ayında çalışmalara başlanıldı. Yapılan çalışmalar da amaç gece 12’ye kadar Köfteciler Sokağının ışıl ışıl olması ve gelen müşterilerin güven içerisinde buranın lezzetine varması

SOKAK GİRİŞ TAGI YAPILACAK

Parke söküm çalışmalarına başlanan Köfteciler Sokak’ta gerçekleştirilecek altyapı yenileme çalışmalarının ardından estetik zemin kaplama çalışmalarına başlanacak. Yol ve kaldırımların bazalt-granit doğal taşla kaplanacağı Köfteciler Sokak, özel tasarım modern aydınlatma çalışmaları, dekoratif çalışmalar ve Gazi Caddesi Köfteciler Sokak giriş kısmına yapılacak sokak giriş tagı ile yepyeni bir kimlik kazanacak.

10 AĞUSTOS 2017 TARİHİNDE TAMAMLANACAK

Köfteciler Sokak’ta başlatılan yenileme çalışmaları, şartname doğrultusunda 10 Ağustos 2017 tarihinde tamamlanacak.

KAPALI ÇARŞI’DA ÇALIŞMALAR NE ZAMAN BAŞLATILACAK?

Elazığ’ın önemli değerlerinden biri olan Köfteciler Sokağı’nın yenilenmesinin ardından Elazığ’ın bir başka önemli değeri Kapalı Çarşı’da çalışmaların ne zaman başlayacağı heyecanla bekleniyor. Kapalı Çarşı'nın Elazığ'ın en önemli tarihi, turistik alış veriş merkezi olması için yapılacak çalışmaların en kısa sürede başlaması hedefleniyor.

İLK HEDEF ÇARŞI’NIN AYDINLATILMASI

Kapalı Çarşı, Eski Bit Meydanı, Hürriyet Meydanı, Şıra Meydanı, Bankalar Caddesi, Yemeniciler ve Bakırcılar Sokak alanlarının tamamı dizayn edilecek. Dükkanların dış cephelerine restorasyon yapılarak Osmanlı Çarşısı havasını verilecek. Yemeniciler, Bakırcılar, Kalaycılar Çarşılarının nostaljik yapıları korunulacak. Uzun vadeli bir proje olmasından dolayı ilk iş olarak bölgenin aydınlatılması amaçlanıyor. Çünkü, bu bölgenin belli bir saatten sonra tamamen karanlığa bürünmesi aydınlatma işlemlerinin acilen yapılmasını gerektiriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER