Elazığ, Türkiye gündeminde 2. sıraya oturdu. #ComeToElazığ

Elazığ Valiliği ve ETÜDER iş birliğiyle başlatılan ve sosyal medyada büyük ses getiren “ComeToElazığ” kampanyasının dördüncüsü gerçekleşti. Kampanya bu ay Türkiye gündeminde 2. sırada yer aldı.

Elazığ, Türkiye gündeminde 2. sıraya oturdu. #ComeToElazığ

Elazığ’ın tanıtımı açısından büyük ses getiren, Elazığ Valiliği ve ETÜDER organizasyonuyla başlayan “ComeToElazığ” kampanyasının ilki ağustos ayının 23. gününde gerçekleşmişti. Kampanya kapsamında Twitter’da oluşturulan “ComeToElazığ” ve “ElazığaGel” hashtagleri büyük ses getirmiş ve Elazığ Türkiye genelinde birinci sıraya oturmuştu. “ComeToElazığ” kampanyasının dördüncüsünde ise bu ayın 23. günü düzenlendi. Kampanya çerçevesinde 23 kasım akşamı saat 20.23’den gece 24’e kadar sosyal medya Twitter’dan “ComeToElazığ” ve “ElazığaGel” hashtagleri atılarak Elazığ paylaşımları yapıldı. Paylaşımlarda Elazığ’ın önemli turistik noktaların fotoğrafları yer alırken, zaman zaman gülümseten twitler de ilgi çekti.

VALİ KALDIRIM’IN PAYLAŞIMLARI İLGİ ÇEKTİ

Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın, kampanya süresince attığı birçok twit ve İlimizin güzelliklerini ön plana çıkaran fotoğraf paylaşımları ise her zamanki gibi Elazığlıların büyük beğenisini kazandı.  Vali Kaldırım, “20.23…Renk cümbüşüne davet başlıyor. Cennete yolculuk… Semanın temennaya durduğu ihtişam Bayrak ve Harput” gibi Elazığ’ı cennet olarak tabir ettiği birçok paylaşımda bulundu. Paylaşımda bulunanlar arasında siyasiler ile bürokratlar da yer aldı. İşte paylaşımlardan bazıları:

Elazığ Milletvekili Metin Bulut: “O Anadolu’nun en güzel yeri, burda birleşmiş Türk’ün her eri, dadına doyulmaz Orcik Şekeri, Vatanın elleri çok güzel amma, Gakgoşlar diyarı Elaziz başga”

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz: “Doğu’nun incisi, parıldayan mücevheri, bir kültür zengini Elaziz… Burda olur erin yiğidi, merd-i, cömerdi, misafirperveri, alçakgönüllüsü, dürüstü ve de vatanseveri…”

Elazığ Milletvekili Ömer Serdar:  “Bu mevsimde bir başka güzelsin Elazığ”

Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı: “Elazığ ayrıldığınız an özlemi duyduğunuz Baba ocağıdır”

Vatandaşların yaptığı bazı ilginç paylaşımlar: “Ben diyim; gelesiz, orciğimizi yiyesiz, Harput’umuzu gezesiz, payam şekerimizi yiyesiz, siz ne deyisiz? Böyle bir Valiyi daha önce kimse görmedi. Görmek için Elazığ’a gel,  Gelecem gelecem deyisizi ama hiç  gelmisiz. Bele olmi ha şese biz gelek”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER